aktualizacja 

Upał ma wpływ na twoje zachowanie. Dlatego jesteś niemiły

7
Podziel się:

Wraz ze wzrostem temperatury spada aktywność społeczna ludzi - wskazują najnowsze badania. Dodatkowo człowiek staje się bardziej samolubny i mniej skłonny do pomocy.

Upał ma wpływ na twoje zachowanie. Dlatego jesteś niemiły
(iStocks)

Wystarczy 5 st. Celsjusza więcej, by ludzie przestali sobie pomagać. Chęć do czynienia dobra spada wtedy aż o połowę. Naukowcy zastanawiając się nad przyczyną stawiają następującą hipotezę - człowiek zamyka się w sobie, po to, żeby oszczędzać energie, która z racji temperatury, nie musi być konsumowana. Działa to więc na zasadzie "ładowania baterii".

Przechodzimy w tryb uśpienia, po to, żeby nie rozładowywać akumulatorów - czytamy w raporcie opublikowanym na łamach "Europejskiego dziennika psychologicznego".

Ankietowanych umieszczono w dwóch pokojach, w których różnica temperatur wynosiła 6.1 stopni Celsjusza. Następnie badani wypełniali zadania - jedno z nich dotyczyło wypełnienia ankiety dla organizacji non-profit, która zajmuje się sierotami i ludźmi upośledzonymi. Ci przebywający w ciepłym pokoju odpowiedzieli na mniej pytań. Jedynie 63.9% wypełniło pole pod przynajmniej jednym pytaniem. W pokoju chłodniejszym - 94.6%.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić