Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

Uratował zranionego kondora. Tak ptak okazuje wdzięczność

23
Podziel się:

Niezwykła historia przytrafiła się pewnemu ranczerowi o imieniu Edgar. Mężczyzna zaprzyjaźnił się z ptakiem, którego kiedyś uratował przed śmiercią.

Uratował zranionego kondora. Tak ptak okazuje wdzięczność
(Youtube.com)

Kondor pojawił się na ranczu w argentyńskim Loncoupe w marcu. Utykał na nogę i nie potrafił się wzbić w powietrze. Okazało się, że ma złamaną nogę. W przypadku tak dużych ptaków często nie pozwala to na latanie.

Edgar złapał kondora. Od ornitologa usłyszał, że ptak ma około pół roku. Pielęgnował go na podwóku swojego domu przez kilka miesięcy. Nazwał go Condorito, czyli Kondorek.

Zwierzę wyzdrowiało, jednak nie zapomniało o swoim wybawcy. Chociaż Condorito wylatuje w powietrze, co jakiś czas wraca. Potrafi też przylecieć, gdy Edgar wykrzykuje jego imię. Ranczer twierdzi, że nie próbuje udomowić ptaka, ponieważ ma świadomość, że to dzikie zwierzę.

Kondor wielki to jeden z największych gatunków wśród ptaków latających. Może ważyć nawet 15 kg. Rozpiętość jego skrzydeł sięga nawet 3,2 metra. Zamieszkuje tereny Ameryki Południowej, szczególnie obszary Andów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Od osób biegłych w "ptasich sprawach" dowiedział się, że ma około 6 miesięcy. - prośba o napisanie tego normalnie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
balcerek
5 lata temu
u nasz w stolycy facet na żoliborzu udomowił płaszczaka , na każde zawołanie przypełza
robo
5 lata temu
jak inaczej wyleczysz złamaną nogę, siłą rzeczy ptak się przywiązał, dostawał jeść i pić, bo musiał to mieć, to i się przywiązał a trwało to parę tygodni zapewne
dobre
5 lata temu
nic zlego w takim "udomowieniu" wrca jak chce odlatuje jak chce o co chodzi?
Maxx
5 lata temu
Kiedyś odchowałem pisklaka szpaka. Wracał jak zagwizdałem. Super mądry ptak był. Potem odleciał.
CNNN
5 lata temu
Jakie to piekne . Kondor zachowuje sie jak dziecko . Piekne
tomii
5 lata temu
w deche chcialbym takiego przyjaciela
naczelny
5 lata temu
Cyt.:"Od osób biegłych w "ptasich sprawach" dowiedział się, że ma około 6 miesięcy. - prośba o napisanie tego normalnie" HAhaha, końcówka artykułu najlepsza. Czyżby wkradła się korekta od szefa?
kalina
5 lata temu
piękny filmik.
Kruk
5 lata temu
Wspaniały przykład dla wielu, którzy nie doceniają nader często inteligencji zwierząt.
lilo
5 lata temu
to co tu robi papuga na tym trzecim zdjęciu?? ja mogę przygarnąć jakiegoś szpaczka [przez duże S],ciekawe czy sie zaprzyjaznimy??
Mechanik
5 lata temu
Powinien go nazwać: Pieszczoch
lol
5 lata temu
kondor jak pies
:)
5 lata temu
haha i znalazł sie jeden baran ktory dał "nie podoba mi sie" :P gdzie takie osły rosna ;)
zoo
5 lata temu
Raz w mieście wojewódzkim w Polsce (nie powiem w którym województwie) podczas pobytu w zoo (ok 2-3 lata temu) zobaczyłem tego właśnie Kondora w klatce... Nie jestem za tym, by trzymać JAKIEKOLWIEK zwierzęta po klatkach, których środowisko jest kompletnie gdzie indziej, ale to co widziałem do tej pory mi serce rozrywa... Klatka tego wielkiego ptaka miała może z 6 metrów szerokości, 12 metrów długości.... i z 8 metrów wysokości. Ten ptak nawet nie potrafił się wznieść na miejsca specjalnie dla niego wysoko w tej klatce zamontowane. Nie mógł się rozpędzić, maksymalnie wznosił się na 3 metry. Gdzie jest rozum projektantów, gdzie są jakiekolwiek zasady trzymania zwierząt? Traktujemy je jak zabawki, zachcianki dla dzieci albo widowiska. O CYRKACH NIE WSPOMNĘ, bo to powinno być z automatu uznane za nielegalne...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić