Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

USA. 14-latka została porwana. W jej uratowaniu pomógł Snapchat

11

Młoda dziewczyna została uprowadzona. Korzystając z nieuwagi porywaczy, ofiara wysłała wiadomość za pośrednictwem aplikacji Snapchat. Kiedy znajomi zobaczyli jej treść, szybko zaalarmowali odpowiednie służby. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

USA. 14-latka została porwana. W jej uratowaniu pomógł Snapchat
(San Jose Police Department)

Do zdarzenia doszło w San Jose w stanie Kalifornia. Jak informuje Fox News, 14-latka została odurzona i uwięziona w samochodzie jednego z porywaczy.

Sprawcy przewozili nastolatkę do jednego z moteli. KPIX-TV podaje, że właśnie wtedy udało jej się wysłać wiadomość. Skarżyła się, że trafiła do auta nieznanego mężczyzny, nie wie, gdzie jest i błaga o pomoc.

Przyjaciele 14-latki odebrali jej prośbę poważnie. Przy pomocy geolokalizacji ustalili dokładne położenie dziewczyny. Następnie zadzwonili pod numer alarmowy i zawiadomili policję.

Zobacz także: Zobacz też: Dziewczynka, która płakała nad ciałem swojego oprawcy. Historia porwania Nataschy Kampusch

Funkcjonariusze udali się do hotelu EZ 8 w San Jose.Enrique Garcia, przedstawiciel miejscowej policji, potwierdził, że na miejscu zatrzymano 55-letniego Alberta Vasqueza. Aresztowanie miało miejsce na drugim piętrze budynku.

W pokoju, który wynajmował Vasquez, odnaleziono porwaną 14-latkę. 55-latek nie działał sam – w toku śledztwa wyszło na jaw, że miał dwóch wspólników. O współudział w uprowadzeniu zostali oskarżeni 34-letni Antonio Quirino Salvador i 31-letni Hediberto Gonzalez Avarenga. Obaj pochodzą z Fremont w Kalifornii. Po odurzeniu ofiary narkotykami Albert Vasquez zadzwonił po mężczyzn i poprosił, żeby pomogli mu przenieść ofiarę do auta.

Albert Vasquez został oskarżony o porwanie i gwałt. Miał dwukrotnie wykorzystać nastolatkę: najpierw w samochodzie, a później w pokoju hotelowym. Według ustaleń śledczych 55-latek groził ofierze, że zmusi ją do uprawiania nierządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić