o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

USA. Masowe zatrzymania Irańczyków na granicy z Kanadą

118
Podziel się

Kilkudziesięciu obywateli i rezydentów USA nie może wrócić do kraju. Przechodzą przez wielogodzinne przesłuchania i drobiazgowe kontrole. Szybko ustalono, że sytuacja dotyczy określonej grupy – osób, które mają irańskie korzenie. Jest oficjalne oświadczenie służb granicznych w tej sprawie.

USA. Masowe zatrzymania Irańczyków na granicy z Kanadą
(Getty Images, UniversalImagesGroup/Contributor)
bDYeZTNN

Osoby zatrzymane na granicy zaczęły masowo publikować nagrania i zdjęcia w w social mediach. Te szybko zyskały popularność wśród internautów i przyczyniły się do nagłośnienia sprawy w mediach.

Problemy z przekroczeniem granicy zaczęły się w pierwszy weekend stycznia. Jak informuje "Buzz Feed News", mają one bezpośredni związek z napięciem w relacjach amerykańsko-irańskich po zamachu na generała Kasema Sulejmaniego. Rząd Iranu zapowiedział, że śmierć wojskowego zostanie pomszczona.

Przesłuchania są prowadzone przez funkcjonariuszy celnych i służby straży granicznej. Jedną z osób, które napotkały trudności z powrotem z Kanady, jest Mona Zabihian, obywatelka USA, która przyszła na świat w Iranie. Zabihian wyjechała z ojczyzny, by móc wziąć udział w koncercie w Vancouver.

bDYeZTNP
Zobacz także: Zobacz też: Bohater z lotniska. Nagranie z USA

Mona Zabihian skontaktowała się mailowo z "Buzz Feed News". Kobieta została zatrzymana i wysłana do powtórnej kontroli. Wyjawiła, jakie pytania zadawali jej funkcjonariusze straży granicznej.

Po około godzinie zadzwonili do mnie i zaczęli przesłuchanie. Chcieli poznać nazwiska wszystkich członków mojej najbliższej rodziny, ich daty urodzin, miejsce zamieszkania i zawód. Zapytali, kiedy ostatni raz odwiedziłam Iran – "Buzz Feed News" cytuje Monę Zabihian.

bDYeZTNV

Ile osób nie może wrócić do Ameryki? Oddział Rady Stosunków Amerykańsko-Islamskich w Waszyngtonie szacuje ich liczbę na ok. 60. Z kolei Matt Adams, dyrektor Northwest Immigrant Rights Project, twierdzi, że zatrzymano co najmniej 40 osób.

Przedstawiciele amerykańskiej straży granicznej wydali oficjalne oświadczenie. Zaprzeczyli, aby powodem zatrzymania kilkudziesięciu osób było ich irańskie pochodzenie. Zapewniają, że kierują się wyłącznie chęcią zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom USA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYeZTOq
KOMENTARZE
(118)
Walle
rok temu
Tak należy,sprawdzać wszystkich
Par1234@#7
rok temu
Jasne ,deportować wszystkich islamistów tam gdzie ich miejsce.
Princ
rok temu
To jest wojna o portal z meczetu i tylko o to tą wojna trwa już od 1920r
bDYeZTOr
Ggr
rok temu
Prtyzanci
dzięki
rok temu
makreli i makaronowi islamskie wojska w postaci inżynierów, lekarzy i architektów już stacjonują w niemczech, szwecji, danii, belgii, francji, holandii, austrii, włoszech, grecji itd...
zażenowany
rok temu
Fakt news
arek
rok temu
a co oni mają, robić na nas?
Fefff
rok temu
Dalej ten fake news jest na glownej stronie? Juz nawet CNN go sciagnal
robert
rok temu
Desant mądrych inaczej czy nalot ludzi z kursów nauki języka polskiego ?
Wolny
rok temu
A UE nie kontrolowała i nie kontroluje granic i mamy efekty
WOJAK
rok temu
GRANICE MUSZA BYC - I MUSI BYC NA NICH KONTROLA - TO NIE NOC KRYSZTAŁOWA TU SIE NIE BIA NIE ZABIJA ///WPUSZCZANIE KAZDEGO TO PARANOJA
Daniel
rok temu
Mi kiedyś w UK powiedział wyznawca Allacha że Europa będzie ich i jak nie bronią to penisami to załatwią
Ispokoj
rok temu
Każdy niech wraca do swojego kraju i żyje w swoim kraju.
bDYeZTOj
vcxz
rok temu
najskuteczniejsza byla walka na wschodzie przylaczajac sie do komunistow Stalina Rooswelt pomagal stalinowi w wysilku wojennym..Amerykanie kazdy Amerykanin zostal opodatkowany na wojne
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić