Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|

USA. Pierwsze ostrzeżenia przed koronawirusem padły już w listopadzie

54
Podziel się:

Raport wywiadu USA ostrzegał przed kryzysem spowodowanym koronawirusa już w listopadzie. Spostrzeżono wtedy jak, coraz bardziej rozprzestrzeniająca się, epidemia niekorzystnie wpływa na gospodarkę i życie społeczeństwa. Informacje te zignorowano.

USA. Pierwsze ostrzeżenia przed koronawirusem padły już w listopadzie
(East News, AP, Associated Press, East News)

Ostrzeżenia zostały zawarte w szczegółowym raporcie sporządzonym w listopadzie. Jego autorami są pracownicy Narodowego Centrum Wywiadu Medycznego (NCMI), którzy korzystali ze statystyk połączonych ze zdjęciami satelitarnymi.

Już wtedy spostrzeżono jak koronawirus wpływa na każdy dział życia społeczeństwa. Zauważono początki kryzysu gospodarczego, a także jak zmienia się życie przeciętnego człowieka. Przeanalizowano także sytuację medyczną oraz fakt, że brakuje szczegółowych informacji na temat stanu zakażonych.

Raport NCMI został szeroko udostępniony osobom upoważnionym do alarmowania o sytuacji zagrożenia. Informacje tam zawarte jasno wykazały, że przywódcy Chin wiedzieli, że epidemia wymknęła się spod kontroli. Wtedy informacje o wirusie były znikome, a wiele faktów ukryte.

Zobacz także: Zobacz również: PiS prze do wyborów. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/robert-biedron-6030161665315969c">Robert Biedroń</a>: "<a href="https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-6030131180507777c">Jarosław Kaczyński</a> ma szerszy plan"

Od końca listopada powstały cztery podobne raporty. Został o nie zapytany sekretarz obrony Mark Esper, który nie potrafił jasno wytłumaczyć, dlaczego nie wdrożono żadnych działań prewencyjnych kilka miesięcy temu.

Nie pamiętam. Ale mamy wielu ludzi, którzy obserwują wszystko uważnie. Nasi ludzie, którzy zajmują się tym problemem, cały czas bezpośrednio to obserwują - powiedział ABC News

Pentagon, Rada Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu i Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego odmówiły komentarza w tej sprawie. Obecnie Donald Trump jest oskarżany o spóźnioną reakcję na informacje o epidemii koronawirusa. Dopiero 13 marca Trump ogłosił stan wyjątkowy na szczeblu krajowym i zaczął organizować pomoc dla sektora medycznego.

USA jest krajem gdzie odnotowano największą liczbę zakażeń. Koronawirusa ma ponad 400 tys. osób, a zmarło prawie 13 tys.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(54)
Bohater
3 lata temu
Loża która uważa się za Boga... Masoni są wybitnie popiep..eni...
Człowiek
3 lata temu
Loża masońska za tym stoi
nana
3 lata temu
wirusa do Chin przywieźli żolnierze USa bioracy udział w olimpiadzie wojskowej to byli agenci CIA . Wirus miał spowolnić Chińską gospodarkę ale wymknął sie na inne kraje globaliści zacieraja ręce. Za szczepionkę każdy zapłaci krocie byle sie ratować
Patriota
3 lata temu
Co tam u juda???? Wszystko gra???
Polska
3 lata temu
To wszysto jest i było ukartoane. Masoneria rządzi...
Jarek
3 lata temu
Te wypociny nie mają sensu. I komentarze też... Czytając takie głupoty mam ochotę z kraju uciec nie Po nie PiS ani co kolejek są najgorsze - Ale Wy! Tragedia brak słów.
Gość
3 lata temu
Kto choruje,kryteria można założyć aby coś wyabstrachowac na gruncie statystyki z prawidłowych danych/kolumn baz.Kto myśli w sposób nazwijmy to (trzeba się samemu domysleć/)ten coś wywnioskuje
Antyusa
3 lata temu
To zbrodniarze z nad Potomaku zainfekowali bronią biologiczną swojego największego wroga Chiny . Pomylili się odrobinę . Jest taka stara sentencja która mówi " Od tego giniesz czym wojujesz"
eerr
3 lata temu
jak sie ma takie spoleczenstwo jak elektorat pisu to koniec z tym krajem !!!
obywatel
3 lata temu
zakładając że chiny faktycznie wiedziały co to jest na prawdę i ukrywały to przed światem to ciekawe w jaki sposób niby satelity miałyby rozróżnić chińczyka chorego na grypę a chorego na koronawirusa skoro testy wymazowe po kilku dniach dają wynik i do czego miały służyć te symulacje jakie będzie to miało skutki gospodarcze ten artykuł daje wiele do myślenia kto tak naprawdę od początku wiedział co to i skont się tam wzięło i komu wymknęło się z pod kontroli
uniun
3 lata temu
zajmijcie się swoimi portkami a nie Pentagonem
Lucy
3 lata temu
Do mnie rodzina przyjechała z Włoch na Boże Narodzenie. Najpierw zachorował mój zięć Włoch, potem ja, a potem mój mąż. Chorowałam prawie cały styczeń.Podejrzewamy na osiemdziesiąt procent, że przywiezli właśnie tego wirusa. A więc już w grudniu był on we Włoszech, ponieważ koledzy mojego zięcia jezdzili wtedy do Chin.
antyglobal
3 lata temu
To były dane z Chin i nikt nie podejrzewał, że ta chińska zaraza tak szybko rozlezie sie po swiecie dzieki globalizacji.
HAHA
3 lata temu
Jakie to głupie Chiny zatruły cały świat a tu wina USA
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić