Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

USA. Seryjny morderca stracony. Zabił swoją żonę i dwóje małych dzieci

35
Podziel się:

Abel Ochoa został stracony po 18 latach od dokonania swojej zbrodni. Wtedy też zastrzelił swoją żonę i dwie córki, a później skierował broń w stronę teścia i szwagierki. Zabił, ponieważ nie dostał pieniędzy na kolejną porcję narkotyków, od których był uzależniony.

USA. Seryjny morderca stracony. Zabił swoją żonę i dwóje małych dzieci
(East News, Texas Department of Criminal Justice/Associated Press/East News)

47-letni Abel Ochoa został stracony w czwartek późnym popołudniem. Śmiertelny zastrzyk podano mu w komorze śmierci Huntsville w Teksasie.

Zamordował żonę i dwoje małych dzieci

Ochoa, 18 lat temu, zamordował 6 osób. Do tragicznych zdarzeń doszło 4 sierpnia 2002 r. Około kilkunastu minut po wypaleniu cracku, mężczyzna poszedł do swojej żony i ją zastrzelił. Następnie zabił swoją 9-miesięczną córkę, teścia i jego szwagierkę.

Świadkiem ataku było druga córka Abela oraz jego szwagierka. Mężczyzna przeładował broń i zaczął je gonić. Swoją córkę złapał w kuchni, gdzie strzelił do niej z bliska cztery razy. Później zabił także ocalałą kobietę.

Zobacz także: Zobacz także: Wampir z Brooklynu. Straszna historia seryjnego mordercy

Policja zatrzymała go niedługo po strzelaninie. Ochoa zeznał władzom, że jest sfrustrowany, ponieważ jego żona nie daje mu więcej pieniędzy na narkotyki. Był mocno uzależniony od cracku.

Przez 18 lat egzekucja było wielokrotnie wstrzymywana. Inne sądy stanowy apelowały o zaniechanie podania zastrzyku Abelowi, ale bezskutecznie. W czwartek Sąd Najwyższy USA odrzucił ostatni wniosek Ochoa o ułaskawienie.

Teksas jest jednym ze stanów z najbardziej surowymi prawami. Stracił w ubiegłym roku więcej więźniów niż jakikolwiek inny – bowiem aż 9 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić