Piotr Kalsztyn| 

Uważaj, gdzie się kochasz. Rośnie statystyka wypadków

81

Seks pod prysznicem stanowi największy odsetek wśród wypadków podczas współżycia.

Uważaj, gdzie się kochasz. Rośnie statystyka wypadków
(iStock.com, KatarzynaBialasiewicz)

*Seks może okazać się bardzo niebezpieczne zajęciem. *80 proc. wypadków, które nie wydarzyły się podczas uprawiania sportu, miało miejsce właśnie podczas współżycia. Dla porównania, w 2012 roku było to zaledwie 20%.

*Główną przyczyną wypadków są poślizgnięcia. *A o te najłatwiej, kiedy uprawia się seks pod prysznicem. W konsekwencji może to doprowadzić do urazów karku, złamań, zwichnięć lub problemów z kręgosłupem. Kiedy przydarzy nam się kontuzja podczas uprawiania seksu, to powinniśmy być przede wszystkim szczerzy wobec lekarza.

Wiem, że to temat tabu i ludzie mogą mieć trudności z przyznaniem się, ale poznanie dokładnych przyczyn wypadku może pomóc w skróceniu leczenia. Dla lekarza naprawdę nie ma różnicy, czy ktoś skręcił kostkę w łóżku, czy grając w squasha – mówi dr Stephen Makinde z brytyjskiej kliniki Perfect Balance.

Większość pacjentów, którzy doznali urazu podczas uprawiania seksu, to panowie w średnim wieku, około 50-letni. Nie jest to jednak reguła. Z podobnymi urazami pojawiają się pacjenci w każdym wieku. Chociaż kliniki najczęściej odwiedzają mężczyźni, to urazy nie omijają także kobiet.

*Statystyki wypadków są potwierdzeniem badań, które przeprowadziła jedna z firm produkujących prezerwatywy. *Zapytali oni osoby między 18 a 34 rokiem życia, gdzie najczęściej uprawiają seks. 74% pytanych odpowiedziało, że właśnie pod prysznicem. Wymieniali oni również samochód, salon oraz pralnię (jako pomieszczenie gospodarcze w domu, nie pralnię publiczną).

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić