Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Olga Wilk
|

W 2019 można mieć 140 dni wolnych od pracy. "Ten rok nas rozpieszcza"

14
Podziel się:

Razem ze świętami i weekendami w tym roku od pracy będziemy odpoczywać przez 114 dni. "Jeśli chodzi o długie weekendy, rok 2019 też nas rozpieszcza" - mówi analityk Open Finance.

W 2019 można mieć 140 dni wolnych od pracy. "Ten rok nas rozpieszcza"
(iStock.com)

Wystarczy mądrze zaplanować 8 dni urlopowych. Jeśli wybierzemy odpowiednie daty, możemy cieszyć się aż 8 przedłużanymi weekendami. To lepiej niż w zeszłym roku. Nawet bez urlopu do pracy nie będzie trzeba iść 114 razy, a po dodaniu 26 dni wolnych dla pracowników z odpowiednim stażem zyskujemy aż 140 dni wolnych.

Zwłaszcza jeden weekend można łatwo wydłużyć tak, aby odpocząć przynajmniej 9 dni - mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartosz Turek, analityk Open Finance.

Pierwsza taka okazja jest już za nami. 1 stycznia wypadł we wtorek, co pozwoliło skrócić tydzień pracy. Na kolejną okazję do złapania oddechu trzeba będzie trochę poczekać. Chodzi o drugą połowę kwietnia, na którą przypada Wielkanoc. Tydzień później "zaklepanie" trzech dni wolnych pozwala na 9-dniowy odpoczynek dzięki Świętu Pracy (środa 1 maja) i Konstytucji (piątek 3 maja).

Niecałe dwa miesiące później wypada Boże Ciało (czwartek 20 czerwca). Wystarczy wtedy wziąć wolne w piątek, aby odpoczywać 4 dni. Taka sama okazja nadarzy się w sierpniu dzięki Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny. 15 sierpnia wypada w czwartek- biorąc jeden dzień urlopu, możemy regenerować siły przez 4 doby. Warto to zrobić, bo od tej chwili, aż do listopada, jedynymi dniami wolnymi będą soboty i niedziele.

Tradycyjnie koniec grudnia nie będzie sprzyjał pracy, bo biorąc wolne 23, 24, a potem jeszcze 27, 30 i 31 grudnia będziemy mieli aż 4 dni na sprzątanie i gotowanie, czyli przygotowania do Wigilii Bożego Narodzenia, aby potem po kolejnych dwóch dniach świąt powoli przygotowywać się do powitania Nowego Roku. Gdy uda się to wszystko połączyć, to o pracy można zapomnieć na 12 dni, bo wrócimy do niej dopiero 2 stycznia 2020 roku - wylicza Turek.

Źródło: marketnews24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Oglądaj też: Dni wolne od szkoły w 2019 roku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(14)
kot
4 lata temu
Do tego jeszcze 63 dni opieki na dziecko to jest ok. 3 miesiące no i koniec roku już blisko.Do roboty a nie liczyć wolne nieroby.
elee
4 lata temu
Zwykły Kowalski ma 20/26 dni urlopu i musi wymyślać, by mieć więcej wolnego. Nauczyciele mają wszystkie święta wolne, przerwę świąteczną - w zależności od roku i szkoły, nawet dwutygodniowa, ferie i dwa miesiące wakacji (odejmę tydzień w sierpniu na rady pedagogiczne, ale w czerwcu tez pracuja do ok.20-tego). Należy im się, tez muszą odpocząć. Za to mniej zarabiają. Lekarze i pielęgniarki, wszystkie służby w zasadzie pracują i w niedziele, święta, maja dyżury nocne, niech zarabiają więcej. Jakaś sprawiedliwość musi być. Wybieraj albo dużo wolnego albo praca w piątek świątek i w niedzielę. To tak a propos straszenia strajkiem nauczycieli i a dni wolnych.
ggg
4 lata temu
Taaaaaaaa a jak jest taki kraj w UE że urlopu ma się 38 dni a po 5 nockach obligarytoryjne 5 dniówek wolnych to o czym tu pisać.że sie trafiło jak ślepej kurze jajko /yo cytat posłanki
Tuskov
4 lata temu
POlszewia skasuje i będzie robota 365 dni w roku ,aż do śmierci. Program PO na 2019--2020rok.
darmozjady
4 lata temu
Parlament zbiera się tylko raz w miesiącu.
ministrant
4 lata temu
Wolne niedziele dla księży!
Kuk
4 lata temu
Pis ma zawsze tyle wolnego i to co roku
Jarek
4 lata temu
140 wolnych dni to mam w każdym tygodniu. Na mnie pracują bezdomni
Jaret
4 lata temu
Rydzyk ma 376 wolnych w roku. PiS specjalnie wydłużył rok na nocnym posiedzeniu żeby mieli więcej wolnego
alf
4 lata temu
i czym tu się cieszyć
tom
4 lata temu
A ile zarobię prowadząc działalność gospodarczą
tom
4 lata temu
A ile zarobię prowadząc działalność gospodarczą
tom
4 lata temu
A ile zarobię prowadząc działalność gospodarczą
tom
4 lata temu
A ile zarobię , prowadząc działalność gospodarczą
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić