Wróć na
Michał Nowak
|
aktualizacja

W Chinach płoną krzyże. Władza walczy z chrześcijaństwem

649
Podziel się

Wciąż nasilają się represje komunistycznego rządu Chin wobec chrześcijan. Najgorzej jest w regionie Pekinu. Symbole wiary mają zostać zastąpione przez chińskie flagi oraz portrety przedstawicieli władzy.

W Chinach płoną krzyże. Władza walczy z chrześcijaństwem
(stopklatka)

*Krzyże zastępowane są flagami oraz portretami prezydenta Xi Jinpinga oraz Mao Zedonga. *W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać płonący symbol wiary chrześcijańskiej na kościele w XinXiang – centralnym punkcie prowincji Henan.

Liang Zhang, 49-letni proboszcz parafii w XinXiang mówi, że w ostatnim czasie władza intensyfikuje swoje działania przeciwko wierzącym. Od obywateli Chin wymaga się, by byli ateistami.

Ogłoszono, że dzieci nie mają wstępu do kościoła, a znaki na zewnątrz budynku mają zostać zdemontowane – mówi Liang Zhang w rozmowie z ABC.

Władze wkraczają do kościołów, zabierają całe wyposażenie. Drewniane ławy oraz krzyże, a także księgi liturgiczne płoną na wielkich ogniskach. Wyznawców Chrystusa zmusza się do podpisywania dokumentów świadczących o wyrzeczeniu się religii.

Karą za sprzeciwienie się woli władzy jest utrata pracy a także pozbawienie świadczeń socjalnych. Nowe represje mają związek z umacnianiem się u władzy prezydenta Xi Jinpinga. Wielu chrześcijan modli się w domach oraz zakłada niezalegalizowane przez władzę kościoły.

Chiny z coraz większym zaangażowaniem walczą także z muzułmanami. Dociera coraz więcej informacji, na temat tworzenia specjalnych zakładów, w których wyznawców Mahometa siłą przekonuje się do porzucenia wiary. Chiny zaprzeczają tym informacjom.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(649)
Lechita
2 lata temu
SWIAT SIE BUDZI Z LETARGU!!!!!!
Jacek Daniels...
2 lata temu
kiedy w Polsce zrobimy porządek z okupantami z pod znaku dwuch dech ?! Nie płacić pedofilom za nic, opodatkować i pognać batem do roboty przy betonie 10 godzin dziennie !
majka
2 lata temu
ich panstwo moga robic co chca - a czy to niezgodne z tym co twierdzi PiS.Wolnosc Tomku w swijm domku.
E 1000
2 lata temu
Gdzie w Biblii jest mowa o tym,choćby wzmianka,że Bóg oczekuje od ludzi czczenia jakichkolwiek symboli religijnych? Nie ma w tej kwestii odpowiedź jest jedna Ew.Jana 4:24 .Stwórca wyraźnie zakazuje oddawania czci jakimkolwiek wizerunkom,posągom, rzeźbą czy też innym przedmiotom kultu,uczynioną przez człowieka ludzką niedoskonała ręką.Księga Wyjścia 20:4 do 5
Olo
2 lata temu
No i prawidłowo ktoś się zabrał za tą mafię
Najnowsze komentarze (649)
Ak 47
rok temu
A rząd pisowski tacy wierzący ,a bratają się z komunizmem chinskim,chcą te zarazę wpuszczać do europy,przez Polskę i kosztem polski,a żeby jedwabny szlak by ich trafił
Afk
rok temu
Oni po prostu nie chcą u siebie zarazy
Paweł
rok temu
Spoko. Rzymianie nie dali rady przez kilkaset lat,to żółte ludziki niby dadzą? Hahaha
Adolf Hitler ...
rok temu
Co pasibrzuchy od Jorge Mario Bergoglio KOD ASCII 666 robią w Chinach? Mało im Hiroschimy i Nagasaki w Japonii !!!
Chrystus Zbaw...
rok temu
Znowu FAKE NEWS wszyscy wiedzą, że to jezuicka inseid job!
Najmądrzejszy...
2 lata temu
Jak żal chińskich pedofili i pedałów.
polak
2 lata temu
Chiny to kraj, gdzie przez lata topiono we wiadrach dziewczęce niemowlęta, teraz wielu mężczyzn nie ma żon i popada w destrukcję, nie podawajcie tego kraju jako przykład, bo to wielki twór na glinianych nogach a kasa to nie wszystko.
polak
2 lata temu
okropne, nic nie ma bez Boga tylko chaos i nędza ludzka, żal mi tych ludzi.
Peter 666
2 lata temu
Dajcie tam rydzyka,
Skandl
2 lata temu
Jakim prawem zabraniają wiary. Skandal! Jak ktoś chce to niech wierzy! Komuna no tak
Janek
2 lata temu
MWA milo przeczytac Twoj komentarz
LOL
2 lata temu
Wrescie robia porzadek z cwaniakami oszukujacymi ludzi. W Europie natomiast palono ludzi zywcem i caly ich dobytek. Duza roznica - prawda.
Jasnowidz
2 lata temu
Początek końca imperium. Jakoś tak dziwnie w historii bywa że imperia upadają a chrześcijaństwo trwa. Nie mylić z klerem.
laa
2 lata temu
Wiara- TAK, religia-NIE. Bóg jest jeden, a ile religii?To religie są źródłem konfliktów, nienawiści, wojen i nieporozumień miedzy ludźmi, a katolicyzm to już szczególnie zachłanna religia, uważa siebie za jedynie słuszną, tępi i prześladuje inne religie!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić