REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Michał Nowak25.09.18 (10:08)

W Chinach płoną krzyże. Władza walczy z chrześcijaństwem

Wciąż nasilają się represje komunistycznego rządu Chin wobec chrześcijan. Najgorzej jest w regionie Pekinu. Symbole wiary mają zostać zastąpione przez chińskie flagi oraz portrety przedstawicieli władzy.
stopklatka

*Krzyże zastępowane są flagami oraz portretami prezydenta Xi Jinpinga oraz Mao Zedonga. *W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać płonący symbol wiary chrześcijańskiej na kościele w XinXiang – centralnym punkcie prowincji Henan.

Liang Zhang, 49-letni proboszcz parafii w XinXiang mówi, że w ostatnim czasie władza intensyfikuje swoje działania przeciwko wierzącym. Od obywateli Chin wymaga się, by byli ateistami.

REKLAMA

Ogłoszono, że dzieci nie mają wstępu do kościoła, a znaki na zewnątrz budynku mają zostać zdemontowane – mówi Liang Zhang w rozmowie z ABC.

Władze wkraczają do kościołów, zabierają całe wyposażenie. Drewniane ławy oraz krzyże, a także księgi liturgiczne płoną na wielkich ogniskach. Wyznawców Chrystusa zmusza się do podpisywania dokumentów świadczących o wyrzeczeniu się religii.

Karą za sprzeciwienie się woli władzy jest utrata pracy a także pozbawienie świadczeń socjalnych. Nowe represje mają związek z umacnianiem się u władzy prezydenta Xi Jinpinga. Wielu chrześcijan modli się w domach oraz zakłada niezalegalizowane przez władzę kościoły.

Chiny z coraz większym zaangażowaniem walczą także z muzułmanami. Dociera coraz więcej informacji, na temat tworzenia specjalnych zakładów, w których wyznawców Mahometa siłą przekonuje się do porzucenia wiary. Chiny zaprzeczają tym informacjom.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Największe ćwiczenia wojskowe od zakończenia Zimnej Wojny

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij