Radosław Opas
Radosław Opas| 

W hotelu znaleziono martwych turystów. FBI prezentuje wyniki śledztwa

48

W hotelu na Dominikanie znaleziono w maju dwoje martwych turystów z USA. FBI przeprowadziło śledztwo ws. śmierci turystów, których zwłoki odkryto w hotelu. Na Dominikanie tego lata zmarło kilkoro obywateli USA. Część z nich piła przed śmiercią alkohol, który, jak uważali niektórzy, mógł zostać zatruty.

hotel fbi dominikana
hotel fbi dominikana (Getty Images, Joe Raedle)

Przyczynę śmierci dwójki turystów podało FBI. Z przeprowadzonych testów toksykologicznych wynika, że 63-letni Nathaniel Holmes i 49-letnia Cynthia Day zmarli z powodu niewydolności oddechowej. Wykluczone zostało też, że Amerykanie zatruli się skażonym metanolem, który miał znajdować się w drinkach, jakie wypili na krótko przed śmiercią.

Wyniki dodatkowych, szeroko zakrojonych testów toksykologicznych, które przeprowadziliśmy do tej pory, są zgodne z ustaleniami lokalnych władz. Nasze kondolencje w tym trudnym czasie kierowane są do rodzin zmarłych. FBI wykluczyło zatrucie metanolem ze skażonego alkoholu, nie stwierdzono go również w przypadku zgonów innych obywateli USA, w sprawie których śledztwo prowadzą władze Dominikany - ogłosił rzecznik Departamentu Stanu, którego cytuje The Hill.

W wyniki sekcji zwłok nie wierzy rodzina zmarłej pary. Prawnik zajmujący się sprawą twierdzi, że sprawa śmierci Nathaniela Holmesa i Cynthii Day nadal zasługuje na dalsze śledztwo. Według niego nie może być przypadkiem, że dwie osoby umarły w tym samym czasie z tej samej przyczyny.

Zobacz także: Zobacz też: Jak wybrać hotel na Dominikanie?

Para zmarła na tę samą dolegliwość w tym samym czasie, a oni twierdzą, że to było z przyczyn naturalnych. Myślę, że jest coś, nad czym powinniśmy się zastanowić – powiedział Steven Bullock.

Martwą parę znaleziono w pokoju hotelowym. Holmes i Day na Dominikanę przyjechali 23 maja. Dokładnie tydzień później, po tym jak Amerykanie nie wychodzili przez dłuższy czas z pokoju, obsługa hotelowa odkryła ich zwłoki. W ich płucach znajdował się płyn i oboje mieli wewnętrzne krwawienie, m.in. w trzustce. Nie stwierdzono przy tym żadnych obrażeń ciała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić