Seweryn Dracki| 

W jakim wieku puścić dziecko bez opieki dorosłych na wakacyjny wyjazd? [BADANIE]

18

Gryzie się z tym chyba każdy rodzic. Czy nie za wcześnie, czy aby bezpiecznie, czy to już? W jakim wieku wysłać dziecko po raz pierwszy na wakacyjny wyjazd ze znajomymi, bez opieki dorosłych? Zapytaliśmy o to Polaków w naszym badaniu.

W jakim wieku puścić dziecko bez opieki dorosłych na wakacyjny wyjazd? [BADANIE]
(iStock.com)

Ci, którzy nie mają dzieci, nie zrozumieją tych rozterek rozdzierających serca rodziców. A dzieciaki dorastają i czym prędzej chcą czmychnąć spod ich skrzydeł. Wakacje są do tego wymarzoną porą. W jakim wieku Polacy puszczają po raz pierwszy swoje dzieci na taki wyjazd z przyjaciółmi?

Zapytaliśmy o to w panelu badawczy Ariadna, dając do wyboru dość szeroki zakres wiekowy: poczynając od bardzo niskiej granicy 13 lat, aż do tej, która określa de facto wejście w dorosłość. Wyniki mogą zaskakiwać zwłaszcza w odniesieniu do tych wartości granicznych.

Okazuje się bowiem, że aż 30 proc. respondentów dopuszcza możliwość wypuszczenia dziecka samego z domu, gdy to osiągnie... pełnoletność. Na drugim biegunie są zaś ci Polacy, którzy bez opieki dorosłych pozwoliliby wyjechać... 13-latkom. Taką odpowiedź zadeklarowało aż 15 proc. badanych.

A wy jaki macie stosunek do takich wyjazdów? Dajcie nam znać w komentarzach.

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1057 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 26 – 30 lipca 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić