o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
wb
|
aktualizacja

W Radomiu z powodu koronawirusa zmarł pracownik szpitala. To pierwszy taki przypadek w Polsce

9
Podziel się

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu potwierdził informacje o śmierci 46-letniego fizjoterapeuty. Jest to pierwszy oficjalny przypadek zgonu spowodowanego koronawirusem w Polsce wśród personelu medycznego.

W Radomiu z powodu koronawirusa zmarł pracownik szpitala. To pierwszy taki przypadek w Polsce
(Facebook.com, Szpital w Radomiu)
bEBYFwgR

Przypadek dotyczy fizjoterapeuty, który pracował na oddziale rehabilitacji Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Według wstępnych informacji, mężczyzna najprawdopodobniej zaraził się koronawirusem od przeniesionego tam pacjenta z oddziału neurologii.

46-latek był pod stałą opieką od dwóch tygodni. Głównym objawem wirusa był u niego dokuczliwy, duszący kaszel. Z kolejnymi dniami jego stan się pogarszał. Tydzień temu mężczyzna miał na tyle poważne problemy z oddychaniem, że podjęto decyzję o przeniesieniu go z oddziału wewnętrznego na oddział intensywnej terapii. To jednak nie wystarczyło, aby go uratować, mężczyzna zmarł w nocy ze środy na czwartek.

Z przykrością informujemy, że w szpitalu przy ul. Tochtermana w Radomiu zmarł fizjoterapeuta, pracownik naszego szpitala. Zarząd i personel Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego składa rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje. Jednocześnie informujemy, że szpital chce przekazać wsparcie finansowe rodzinie zmarłego - przekazała Karolina Gajewska, rzecznik MSS w Radomiu.

bEBYFwgT

Szpital w Radomiu ogniskiem koronawirusa

Sytuacja radomskiego szpitala z dnia na dzień robi się coraz gorsza. Potwierdzono tam już ponad 200 przypadków zarażenia koronawirusem, z czego 112 dotyczy personelu. Pracownicy bardzo mocno narzekają na to, że nie mają żadnych zabezpieczeń w trakcie swojej pracy.

Brakuje wszystkiego. Od samego początku. Maseczek. Fartuchów. Wszystkie środki ochrony są wyliczane. Każdy oddział musi podać, ilu ma pacjentów, ilu pracowników i w zależności od tego dostaje jakieś ochłapy - mówi pracownik szpitala.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEBYFwgZ

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEBYFwhu
KOMENTARZE
(9)
Rozumiem
8 miesięcy temu
Tak uważam
Dyrektor
rok temu
To nieprawda.u nas nic takiego nie miało miejsca.
Beezon
rok temu
raczej pierwszy przypadek nie spowodowany koronawirusem wsród personelu, tylko pierwszy przypadek zaliczony jako spowodowany koronawirusem
bEBYFwhv
Ciekawe
rok temu
To ciekawe, a to w tym szpitalu leczyli koronawirusa na neurologii, to to nie był szpital zakaźny, coś tu nie pasuje.
ak001
rok temu
No to teraz będzie pięknie i cudownie. Przecież nasz ukochany i jedynie słuszny rząd zamówił Antonowa środków ochrony. Tyle, że mają drobny problem, ponieważ do NIK-u trafiło zawiadomienie o niegospodarności tegoż (nie)rządu. Ten sam transport można było przywieźć za dużo mniejsze pieniądze mniejszym samolotem. Nie było by problemu. W końcu NIK jest organem państwowym (czyli Jarkowym). Ale tu jest zong! Prezesem NIK-u nadal jest koleś, który nie dał się Jarkowi spacyfikować no i może zrobić się ciekawie. Ciekaw jestem jak PiS będzie w tym wypadku ukręcał tej sprawie łeb.
GOSC
rok temu
na koronawirusa....CO TO ZNACZY ???????????CO ZA BREDNIE ???????
lifc
rok temu
No cóż skoro zgodnie i instruktażowym pokazem MKB, maseczkę nosi się na szyi tak personel stosuje się do image idoli.
co robi
rok temu
Suski vel caryca katarzyna
Bogien
rok temu
No tak, dwa cudowne miasta - Radom i Sosnowiec. To dlatego tyle kawałów o tych miastach krąży.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić