Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aneta Michałowska
|
aktualizacja

W tych krajach nigdy nie spuszczaj papieru

75
Podziel się:

Papieru toaletowego zwyczajowo nie spuszcza w 10 państwach europejskich. Powód? W wielu przeznaczonych dla turystów miejscach notorycznie zatyka się kanalizacja.

white flush toilet in modern bathroom interior, focus knob door.
white flush toilet in modern bathroom interior, focus knob door. (Fotolia)

*Zamiast do muszli, to do kosza. *Ta zasada obowiązuje w państwach ściany wschodniej. Obejmuje Ukrainę, Białoruś, Mołdawię, Grecję, Macedonię, Bułgarię, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Cypr i Turcję.

Korzystanie z toalety zgodnie z etykietą danego kraju spędza sen z powiek wielu podróżników. Jeden z nich, Matt Kitston zaangażował się w sprawę do tego stopnia, że stworzył specjalny blog, który skupia cenne informacje w jednym miejscu. Opisał w nim wszystkie państwa świata.

W Europie Zachodniej spuszczanie papieru w toalecie to nie problem. Ale kiedy jedziesz na Wschód, musisz dostosować się do tamtejszych zasad. To ty jesteś gościem, więc powinieneś uszanować miejscowe porządki - tłumaczy Kitston.

*Ignorancja może wprawić podróżnika w zakłopotanie. *Na przykład, kiedy przez swoje niefrasobliwe zachowanie zatka kanalizację w całym hotelu.

*Kitston wymienia też kraje, w których w ogóle nie używa się papieru. *Zamiast tego, na korzystających z toalety czekają wiaderka z wodą. Taki zwyczaj panuje m.in. na Sri Lance, w Maroku czy Egipcie.

Doświadczony turysta będzie przekonywał, że są miejsca choćby w Bułgarii czy Czarnogórze, gdzie ta zasada nie obowiązuje i można zachować się "po naszemu". Niemniej, opinie Matta Ktistona podzielają też autorzy serwisu Toilet Guru.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(75)
rokset
5 lata temu
jedna woda w wiaderku dla wszystkich i heja :))))))
Zwykły_człek
5 lata temu
AS podał sposób który i ja stosuję. Woreczki śniadaniowe do którego wkładam papier toaletowy. Woreczek jest mocy po zawiązaniu i nie śmierdzi. Po wszystkim oczywiście woda nie zaszkodzi ale mam nadzieję że tak robicie i w domu. Pozdrawiam i życzę udanych wakacji.
staryśrup
5 lata temu
Bzdety
zx
5 lata temu
Każdy powinien nosić kuwetę i po problemie !!!!!!!
helen
5 lata temu
W Grecji trzeba było przed wejściem do pokoju zmyć z siebie piasek z plaży, bo piaskiem się rury zatykały. Papier normalnie do kibelka i pod prysznic, bo w pieknym hotelu nie było bidetów
Lena
5 lata temu
W Portugalii rowniez brudny papier wyrzuca sie do kosza na smieci a nie spuszcza wraz z woda..Powodem sa stare..nawet jeszcze przedwojenne kanalizacje
poetessa
5 lata temu
myjcie sobie chłopaczyny, bo nie wyrwiecie dziewczyny!
piękna, mądra...
5 lata temu
próba namiętnego kontaktu z partnerem co nie myje a tylko podciera... katastrofa => ucieczka, zerwana randka! Podmywajta się chłopaki, by dziobnęły wasze... szpaki...
fuj
5 lata temu
Kobiety często nie podmywają się . Młode noszą podpaski i bardzo rzadko zmieniają .aż cuchnie na odległość . Nie wierzycie to wejdźcie do szatni po dziewczynach odór aż robi się niedobrze.
Anty
5 lata temu
Bzdury, w Grecji zdecydowana więszość kanalizacji jest drożna jak w krajach Europy zachodniej, a tylko znikoma część i to w bardzo starych budynkach, ma ograniczenia. Ktoś pomylił się o jakieś ....... 40 - 50 lat.
Hipp
5 lata temu
Probonuję najpierw pojechać do Egiptu czy Bułgarii, a potem brać sie za wypisywanie takich durnot. W pozostałych wymienionych krajach nie byłem, ale biorąc pod uwagę rzetelność informacji w tych które znam wątpię w prawdziwość podanych danych. No chyba że ktoś nie wybiera hotelu, a agroturystykę, tylko wtedy należałoby to jakoś zaznaczyć...
praktyczna pa...
5 lata temu
patent na pozbycie się partnera: tylko papier-wycierkatyłka i tylko napieska... Odechce mu się zaraz i nasz spoko.
winaTuskawina
5 lata temu
A kiedy normalny czlowiek spuszcza papier w toalecie ? To jest wina Tuska!
Logo
5 lata temu
Byłem w Maroku i był papier. Było normalnie. Natomiast w Grecji i na Cyprze jest jak się opisuje. Jeden mankament, to wiaderko w papierem (zużytym) przy ich temperaturach, strasznie śmierdzi!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić