Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Warszawa. Strzały w trakcie pościgu. Poszukiwany przestępca zatrzymany

185

Warszawska policja zatrzymała przestępcę, za którym zostały wydane Europejski Nakaz Aresztowania i Europejski Nakaz Dochodzeniowy. Członek grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami z włamaniem na terenie Saksonii (Niemcy) był poszukiwany przez prokuraturę w Dreźnie. W trakcie pościgu mężczyzną warszawscy policjanci oddali strzały.

Warszawa. Strzały w trakcie pościgu. Poszukiwany przestępca zatrzymany
(Policja)

Wydział do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji schwytał członka grupy przestępczej. Poszukiwany należał do grupy zajmującej się kradzieżą aut na terenie całej Europy.

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że mężczyzna przemieszcza się na trasie Wiskitki –Warszawa. Jechał w kierunku ulicy Arkuszowej samochodem marki Toyota Avensis. Szybko udało się namierzyć auto.

Policja przystąpiła do próby zatrzymania poszukiwanego. Niestety kierowca nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne. Gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. W pewnym momencie wjechał na pas zieleni.

Zobacz także: Zobacz także: Bolesławiec. Policyjny pościg za autem z niebieskim "kogutem"

Funkcjonariusze kontynuowali pościg za podejrzanym. Jednak musieli zadziałać w inny sposób ze względu na duże natężenie ruchu. Obawiali się o bezpieczeństwo osób postronnych. Podjęto decyzję, aby uniemożliwić dalszą jazdę uciekającemu.

Jeden z policjantów oddał dwa strzały ostrzegawcze. Następnie przestrzelił przednie opony pojazdu, którym uciekał poszukiwany. Po tych działaniach przestępca się zatrzymał. Policjanci przewieźli go na komisariat. W samochodzie znajdował się także pasażer, który również może należeć do grupy przestępczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić