o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Węgry przedłużą stan kryzysowy. Powodem masowa migracja

175
Podziel się

Rząd Węgier podjął decyzję o przedłużeniu do 7 marca 2020 roku stanu kryzysowego. Powodem tych działań jest masowy napływ imigrantów.

Węgry przedłużą stan kryzysowy. Powodem masowa migracja
(PAP)
bEDfWezV

Na Węgrzech nadal stale dochodzi do prób nielegalnego przekroczenia granic. To właśnie dlatego potrzebna jest ich ochrona. Jak podaje Centrum Informacji Rządu w Serbii sytuacja spowodowana migracją osiągnęła już poziom krytyczny. Podobnie jest także w Bośni i Hercegowinie, gdzie przebywa kilka tysięcy migrantów.

Centrum podkreśla, że wciąż napływają kolejne tłumy osób, które chcą przedostać się do Unii Europejskiej szlakiem bałkańskim. Właśnie dlatego bez ogrodzenia granicznego Węgry ponownie zostałyby krajem znajdującym się na jednej z głównych tras migracyjnych.

Na Węgrzech stan kryzysowy spowodowany masowym napływem migrantów obowiązuje już od 2015 roku. Wówczas Węgry były głównym krajem tranzytowym dla migrantów i uchodźców chcących przedostać się do krajów Europy Zachodniej.

bEDfWezX

Zobacz też: Związek pracodawców o przepisach dot. zatrudniania obcokrajowców

Zanim węgierskie władze zdecydowały o wzniesieniu ogrodzenia na granicach z Chorwacją i Serbią do kraju dostało się niemal 400 tys. migrantów.
W 2017 roku na Węgrzech zaostrzono przepisy, według których osoby ubiegające się o azyl muszą w razie stanu krytycznego oczekiwać na rozpatrzenie wniosku w strefach tranzytowych na granicy.

Według najnowszych danych tylko w zeszłym tygodniu udaremniono próby nielegalnego przekroczenia granicy lub zatrzymano na terenie Węgier łącznie 211 osób.

bEDfWeAd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEDfWeAy
KOMENTARZE
(175)
Nie rasista
2 lata temu
Na zdjęciu widać samych zdrowych mężczyzn. Tylko że, nie do pracy tu płyną.
Allah
2 lata temu
Małpy naciraja żadnej litości nie znaja
tak to widze
2 lata temu
Te twarze absolutnie nie wzbudzaja zaufania.
bEDfWeAz
Obserwator
2 lata temu
IMIGRANTÓW a nie uchodźców. Uchodźca wg prawa powinien wystąpić o azyl w pierwszym kraju, którego granicę przekracza i w którym nie ma wojny. Nie przypominam sobie aby Węgry sąsiadowały z Turcją, Iranem czy Libanem aby rzeczywiście ich granicę przekraczali "uchodźcy". ZAMKNĄĆ GRANICĘ dla ludzi spoza UE. Oni nie są w strefie schengen żeby bujali się na granicach bez żadnych dokumentów.
cwd
2 lata temu
same rodziny z dziecmi
Miro
2 lata temu
Lecąc do krajów Afryki potrzebuje pazport i wizę plus inne papiery jak zaproszenie od firmy, yellow book. Inaczej nie wpuszcza mnie do kraju. A tutaj wszystko lezie bez żadnych kontroli. Nie ma paszportu i wizy to dziękuję i wracasz do domu. Proste.
tak tak
2 lata temu
jak już tak merkel i inni chcą im pomagać to mogą otworzyć stały kanał paczek żywnościowych, ciuchów itp i niech oni zostaną na swojej ziemi.. jedzenia i innego dobra i tak jest za dużo i się tylko marnuje
anita
2 lata temu
Bedzie ich mnóstwo bo biali poszli w politykę i nie ma komu dziur zatykać,kobiety na to się zgadzają żeby więcej ich było,sąsiedzi z zachodu byli pierwsi.
lodzianin
2 lata temu
tylko mg42 rozwiaze problem tych bandytow !!
młot
2 lata temu
Starzy ludzie uciekający przed wojną.......... we łbie ma dwie rzeczy gwałcić i mordować w imię wiary.
Emanhotep III
2 lata temu
AMEN !!!!
Pan; Inż. Mag...
2 lata temu
Dać wszystkim kartki z adresem merkel , tuska , setyny, oni ich przyjmą z otwrtymi na ościerz drzwiami witając chlibem solom . Posiadłości mają wielachne , ogromniaste wsiech pomieszcza .Powiadomić jemigracje że PINIENDZÓW w/g przypadkowego prof. rostowa z Londyna
Piotr
2 lata temu
jezeli nie zaczna zabijac to ich nie odstrasza
bEDfWeAr
Polska221
2 lata temu
Do Europy przypływają same wypasione i odchowane byki... Wyglądają jak czarna armia która tutaj na miejscu w każdej chwili może zostać wyposażona w jakoś broń zdolna do wojny... Ci cali imigranci to taki KOŃ TROJAŃSKI w Europie... Kwestia czasu i .....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić