Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Wenecja. Radni odrzucili uchwałę ws. ochrony klimatu. Po chwili sala obrad została zalana

44
Podziel się

Matka Natura ukarała radnych z Wenecji, którzy odrzucili uchwałę dotyczącą walki z kryzysem klimatycznym. Zaledwie 2 minuty po skończeniu obrad, izba została zalana.

Wenecja. Radni odrzucili uchwałę ws. ochrony klimatu. Po chwili sala obrad została zalana
(facebook.com/andreazanonix)
bCYfoWGJ

Siedziba rady regionu Wenecja Euganejska (Veneto), znajdująca się w pałacu Ferro Fini, po raz pierwszy w historii została zalana. Jak twierdzi radny Andrea Zanoni z Partii Demokratycznej, doszło do tego zaledwie 2 minuty po tym, jak większość rady odrzuciła poprawki do budżetu dotyczące walki ze zmianami klimatu.

Jak na ironię, sala została zalana dwie minuty po tym, jak większość Ligi, Bracia Włosi i Forza Italia odrzucili nasze poprawki dotyczące zmian klimatu - napisał na Facebooku Andrea Zanoni.

bCYfoWGL

Odrzucone poprawki zakładały przeznaczenie środków na rozwój odnawialnych źródeł energii, wymianę miejskich autobusów z silnikami diesla na "bardziej wydajne i mniej zanieczyszczające środowisko", złomowanie pieców grzewczych oraz zmniejszenie ilości plastiku.

Rzecznik rady regionalnej Alessandro Ovizach potwierdził w rozmowie z CNN, że rada została zalana po omówieniu poprawek do budżetu na 2020 rok. Nie określił jednak, o jakie poprawki chodziło konkretnie.

W niedzielę w Wenecji spodziewany jest trzeci wielki przypływ. Poziom wody może podnieść się do 160 cm. Największa fala przypływu nawiedzila Wenecję we wtorek. Poziom wody sięgał wówczas 187 centymetrów i osiągnął rekord od ponad 50 lat. Burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro obwinił o powódź zmiany klimatu i zaznaczył, że staty są ogromne.

Zobacz także: Największa powódź od 50 lat. Zdjęcia lotnicze pokazują prawdziwą skalę

bCYfoWGR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCYfoWHm
KOMENTARZE
(44)
Metro66
10 miesięcy temu
W Polsce przy okazji powodzi 1997 i 2010 dominowało pytanie :" po co było budować na terenach zalewowych?"
Sauron
10 miesięcy temu
jakby którakolwiek z tych uchwał (uchwał czy ustaw?) miała cokolwiek zmienić. Walkę o klimat możemy wygrać nie jakimiś uchwałami o zielonych autobusach, nie turbinami wiatrowymi które są ekościemą stulecia popychaną przez producentów gazu, tylko ENERGIĄ NUKLEARNĄ. To jedyne co mogłoby znacząco zmniejszyć emisje dwutlenku węgla. Tylko akurat to właśnie eko-lemingi oprotestowują.
no possumus
10 miesięcy temu
Ale wy jesteście pomyleni z tym klimatycznym bełkotem. To miasto jest rokrocznie zalewane od setek lat ale akurat teraz kiedy rząd światowy ( wiemy o kogo chodzi ;) ) potrzebuje kasy wymyśla pierdoły klimatyczne aby zniszczyć nie przyrodę a ludzi
bCYfoWHn
jfk
10 miesięcy temu
Pisza o globalnym ociepleniu dla wyciągnięcia forsy od frajerów.I ich wiedza to 200 lat pomiarów w 4,5 miliarda historii ziemi.A tak naprawdę wpływ na to możne mieć ruch naszego układu planetarnego w galaktyce.Obecnie znajdujemy się w miejscu w którym zaczęły się pojawiać dinozaury.A w epoce dinozaurów było znacznie cieplej.A po drugie dlaczego za to wszystko ma płacić szary obywatel.Anie korporacje które są największymi trucicielami.Które zrobiły na tym truciu największy hajs.Które posiadają 95% wszystkich finansów na świecie. I które doją kasę na globalnym ociepleniu.
gmn
10 miesięcy temu
Wenecja? Czy to nie te miasto narzekało na nawał turystów???? Ha ha ha teraz chyba są zadowoleni.
Najnowsze komentarze (44)
Eva
10 miesięcy temu
To znaczy ze nie tylko w naszych Radach pełno głupków. Ąle to wcale mnie nie pociesza.
Duselman
10 miesięcy temu
Powinni zrobić eksperyment i dziś zagłosować za, rozumiem autora tekstu że wtedy woda się cofnie?
Powódź
10 miesięcy temu
Przyroda ich ukarała? Co to za bredzenia !
Wisla /- Wysc...
10 miesięcy temu
Plastic szatan rycje kucie w byt Boga - ziemia jedyna Nauka chodz po wodzie/-,niedlugo w ogniu /- decyzja lewa coz Jaki bug taki cud
LCP
10 miesięcy temu
"Poziom wody sięgał wówczas 187 centymetrów i osiągnął rekord od ponad 50 lat" - przecież to było przed globalnym oziębieniem. To znaczy, że za jakiś czas będzie znowu globalne oziębienie ? Czy to globalne oci(e)p(l)enie będzie wieczne?
LEWEK1
10 miesięcy temu
W NIEMCZECH JEST USTAWA ZAKAZ BUDOWANIA NA TERANACH ZALEWOWYCH,A U NAS SIE BUDUJE ,ALE TAKIE ZEZWOLENIE POWINNO MIEC KLAUZULE-W RAZIE POWODZI RATOJ SIE SAM I NIE WYCIGAJ LAPY PO MOC BO NIE DOSTANISZ.
murzyni z pus...
10 miesięcy temu
Powodzi się ludziom nie tak jak u nas.
internet2k
10 miesięcy temu
Ale medialna nagonka. Sterowanie opinią publiczną rozpoczęte.
bCYfoWHf
tylko ja
10 miesięcy temu
To dopiero początek boleści !!!! bogaci co zrobicie z majątkiem jak deszcz przestanie padać!!!
edek
10 miesięcy temu
Zamknąć wszystkie fabryki w Europie a otworzyć w Chinach.
dgfbvwrgtb
10 miesięcy temu
spalmy polityków na stosach !!!!!!!!!!!! TO ICH WINA TO WIEDZMY !!!!!!!!!!!!
WR
10 miesięcy temu
Gdyby nie odrzucili Tytuł ",wodę krew zalała że uchwalili głupią ustawę "
60
10 miesięcy temu
w warszawie były trolejbusy to zlikwidowali gamonie
LOL
10 miesięcy temu
Co za idiotyczny komentarz. A gdyby nie odrzucili uchwały to 2 min później sala nie zostałaby zalana? Też by została zalana. Wtedy byłaby to nagroda?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić