REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka17.11.19 (08:04)

Wenecja. Radni odrzucili uchwałę ws. ochrony klimatu. Po chwili sala obrad została zalana

Matka Natura ukarała radnych z Wenecji, którzy odrzucili uchwałę dotyczącą walki z kryzysem klimatycznym. Zaledwie 2 minuty po skończeniu obrad, izba została zalana.
facebook.com/andreazanonix

Siedziba rady regionu Wenecja Euganejska (Veneto), znajdująca się w pałacu Ferro Fini, po raz pierwszy w historii została zalana. Jak twierdzi radny Andrea Zanoni z Partii Demokratycznej, doszło do tego zaledwie 2 minuty po tym, jak większość rady odrzuciła poprawki do budżetu dotyczące walki ze zmianami klimatu.

REKLAMA

Jak na ironię, sala została zalana dwie minuty po tym, jak większość Ligi, Bracia Włosi i Forza Italia odrzucili nasze poprawki dotyczące zmian klimatu - napisał na Facebooku Andrea Zanoni.

Odrzucone poprawki zakładały przeznaczenie środków na rozwój odnawialnych źródeł energii, wymianę miejskich autobusów z silnikami diesla na "bardziej wydajne i mniej zanieczyszczające środowisko", złomowanie pieców grzewczych oraz zmniejszenie ilości plastiku.

Rzecznik rady regionalnej Alessandro Ovizach potwierdził w rozmowie z CNN, że rada została zalana po omówieniu poprawek do budżetu na 2020 rok. Nie określił jednak, o jakie poprawki chodziło konkretnie.

W niedzielę w Wenecji spodziewany jest trzeci wielki przypływ. Poziom wody może podnieść się do 160 cm. Największa fala przypływu nawiedzila Wenecję we wtorek. Poziom wody sięgał wówczas 187 centymetrów i osiągnął rekord od ponad 50 lat. Burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro obwinił o powódź zmiany klimatu i zaznaczył, że staty są ogromne.

Zobacz także: Największa powódź od 50 lat. Zdjęcia lotnicze pokazują prawdziwą skalę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij