Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Wenezuela. Nicolas Maduro ma radę na kryzys. "Ródźcie co najmniej 6 dzieci!"

80
Podziel się

Prezydent Wenezueli, Nicolas Maduro, przedstawił nową radę na problemy gospodarcze swojego kraju. W transmitowanym w telewizji wystąpieniu stwierdził, że najlepszym rozwiązaniem jest rodzenie przez kobiety jak największej liczby dzieci.

Wenezuela. Nicolas Maduro ma radę na kryzys. "Ródźcie co najmniej 6 dzieci!"
(Getty Images, Spencer Platt)
bCGgDvcR

Wypowiedź padła w czasie transmitowanego w telewizji przemówienia. Władze kraju ogłaszały nowy program opieki zdrowotnej dla kobiet. Maduro stwierdził, że każda kobieta powinna urodzić co najmniej sześcioro dzieci, jeśli kraj ma zacząć się rozwijać.

Ródźcie dzieci. Każda kobieta powinna mieć sześcioro dzieci. Każda! Dla dobra ojczyzny - mówił prezydent, zapewniając przy okazji o rozszerzaniu programów leczenia niepłodności.

Jego słowa rozpętały burzę w kraju. Wenezuela od lat zmaga się z nieustającym kryzysem gospodarczym. Według ONZ nawet 1/3 Wenezuelczyków jest w jakimś stopniu niedożywiona. Dotyczy to szczególnie dzieci. Wielu komentatorów zwracało uwagę, że w kraju służba zdrowia jest praktycznie upadła. Nie można więc oczekiwać od kobiet, że będą chciały mieć dzieci.

bCGgDvcT

Jak wskazywała Manuela Bolivar, opozycyjna polityk, w kraju nie działają szpitale, ludzie mają problemy z dostępem do szczepionek czy ubrań. Wiele kobiet nie może nawet karmić piersią z powodu niedożywienia.

Zobacz także: Czy Polsce grozi kryzys ekonomiczny?

Kryzys w Wenezueli

Przez wiele lat rządów poprzednika Maduro, Hugo Chaveza, kraj utrzymywał bogaty system świadczeń socjalnych. Jednak od co najmniej 10 lat zbudowany przez socjalistycznego lidera system stopniowo się rozpada. Najpierw w kraju wybuchła hiperinflacja, a w 2015 spadły globalne ceny ropy, która była głównym źródłem dochodu Wenezueli.

bCGgDvcZ

W sklepach brakuje podstawowych produktów, a nawet wody. Przestępczość osiąga rekordowe wyniki. Jednocześnie w polityce trwa paraliż, gdyż opozycja nie uznaje władzy Maduro, który jej zdaniem sfałszował wyniki ostatnich wyborów prezydenckich. Wenezueli nie pomaga też otwarcie wrogie nastawienie USA, które starają się przyczynić do upadku rządów socjalistów.

Od 2015 roku z Wenezueli wyjechało około 4,5 milion ludzi, z czego bardzo wiele młodych. Tym bardziej pogłębia to problemy ekonomiczne latynoamerykańskiego państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCGgDvdu
KOMENTARZE
(80)
Luzik
4 miesiące temu
Tak kończy się rozdawnictwo? Czy nas to czeka, oby nie
Badura
4 miesiące temu
Dzięki takim politykom ludzie za kilkadziesiąt lat będą walczyć o wodę i żywność.
Wojtek
4 miesiące temu
Doprowadził swój kraj do takiego kryzysu, że część Wenezuelek prostytuuje się aby zarobić. A za miesięczną pensję można tam sobie kupić paczkę płatków śniadaniowych i sok. Chyba chce niechciane ciąże, przekuć w wielki sukces. Czy tej techniki nie znamy z własnego podwórka?
bCGgDvdv
j23n@daje
4 miesiące temu
bez 500+ ten numer nie przejdzie
gringo
4 miesiące temu
obejrzyjcie sobie ,,bezplanu" na youtube Wenezuela
Najnowsze komentarze (80)
maniekmaniak
4 miesiące temu
ten to dopiero ma siano we łbie i na dodatek jest nibyprezydentem,ale gdzieś w środkowej europie już coś takiego widziałem,chyba w Polsce czy gdzieś indziej.
BOB
4 miesiące temu
Tam nawet prądu nie ma - tak wygląda komunizm
krop
4 miesiące temu
Trzeba spojrzeć na własne podwórko co się dzieje i co będzie dziać po rządach pis tylko potop.
jaćka
4 miesiące temu
No tak! Jak się zawala wszystko, to KOBIETY, RATUJCIE!!!
sos
4 miesiące temu
nie rozumiem dlaczego (zapewne kodziny i lewaki) porównują takie coś z programami socjalnymi w Europie które są od dekad a u nas od paru lat zaledwie
Red Bull
4 miesiące temu
U nas też w służbie zdrowia padała ale kobiety z tabunem dzieci mają być wzorem do naśladowania. Komuś chyba pociąg odjechał razem z dworcem
kwch
4 miesiące temu
Trzeci świat w Afryce podobną zasadę wyznaje. Nijak to się ma do potęgi.
Kajo
4 miesiące temu
Jakbym słyszał naszych obecnych "władców"
bCGgDvdn
lol
4 miesiące temu
To jak u nas ... ale warunkow obywatelom do godnego zycia sie nie stwarza
kris
4 miesiące temu
rozwiązanie jest proste zlikwidujcie kartele
Obsewator
4 miesiące temu
Wiecie dlaczego jest tak źle w Wenezueli?????? Bo rządzi parobek a król orze w polu.
waergwer
4 miesiące temu
co za głupia rada. a może by tak przestać kraść panie Maduro ?
kolumb
4 miesiące temu
Ha! Był na szkoleniu u Jarosława?
Romcio
4 miesiące temu
W Polsce też naciskają aby kobiety rodziły więcej dzieci, służba zdrowia prawie nie istnieje czeka się na niektóre zabiegi kilka miesięcy łapówkarstwo każdy wie jakie jest, a ilu młodych wyjechało za granicę domyślacie się. Przed takim scenariuszem powstrzymuje nas tylko unia
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić