REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski12.03.18 (20:56)

WHO ostrzega przed epidemią "choroby X". Nie jesteśmy na nią gotowi

Światowa Organizacja Zdrowia zaktualizowała listę przyszłych zagrożeń ludzkości, na którą wpisywane są ewentualne epidemie, na które świat nie jest przygotowany.
luchschen / iStock.com

To pierwszy raz, gdy nieznana dotąd choroba trafiła na listę zagrożeń. Dotychczas widniało tam zagrożenie epidemią m.in. wirusa Ebola, Zika czy SARS.

Historia pokazuje, że najprawdopodobniej następna wielka epidemia będzie czymś, czego wcześniej nie widzieliśmy. Należy wypracować systemy, które pozwolą na szybkie opracowywanie środków zaradczych - powiedział John-Arne Rottingen, naukowy doradca WHO.

REKLAMA

Zobacz także: Czy odra dotrze do Polski?

Czym jest "choroba X"? Tą nazwą WHO określa patogen, który nie został jeszcze odkryty. Na razie nie stwierdzono jego istnienia, ale jest niemal pewne, że pojawi się w przyszłości Jej źródłem mogą być istniejące wirusy, wirusy, które wydostały się z laboratorium lub choroby, które dotychczas zagrażały zwierzętom, ale "przeniosą" się także na ludzi.

To nie jedyna choroba, która będzie pochodzić od zwierząt. Takimi wirusami są np. Ebola, salmonella czy HIV - przypomina Science Alert.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij