Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Wielka Brytania. 200 kg kokainy znalezione w zamrożonym mięsie

50
Podziel się:

Funkcjonariusze straży granicznej w Wielkiej Brytanii znaleźli 200 kg kokainy w paczkach owiniętych mrożonym mięsem. Znalezione w Wielkiej Brytanii narkotyki były warte 20 milionów funtów (ok. 100 milionów złotych).

Wielka Brytania. 200 kg kokainy znalezione w zamrożonym mięsie
(National Crime Agency)

Narkotyki znaleziono w chłodni ciężarówki w porcie Harwich w Essex (Wielka Brytania). Auto przyjechało z Holandii, a kierowca został aresztowany za próbę importu kokainy.

W paczkach zawiniętych w mrożone mięso znajdowało się 200 kg kokainy. Krajowa Agencja ds. Przestępczości w Wielkiej Brytanii (NCA) poinformowała, że całkowita wartość narkotyków przekracza 20 milionów funtów.

48-letni Holender ma stanąć przed sądem w Chelmsford 12 grudnia. Krajowa Agencja ds. Przestępczości przekazała, że trwa dochodzenie, które ma na celu odnalezienie innych osób odpowiedzialnych za przemyt narkotyków.

Nasze dochodzenie w sprawie osób odpowiedzialnych jest w toku, ale możemy powiedzieć, że spowodowało to znaczne zakłócenia i duży spadek zysków sieci przestępczej, która prawdopodobnie za tym stoi - przekazał Jacque Beer z Krajowej Agencji ds. Przestępczości w Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: Próbowali przemycić niemal tonę. Niewiarygodne, gdzie ukryli ładunek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(50)
Tusiek
3 lata temu
Kierowca dostaje kwity, podpina zaplombowaną naczepę i naprzód. Nie wolno mu ruszać plomb. Psy mając cynk trzepią transport i puszkują szoferaka. Wszyscy szczęśliwi, handlarze druhów cali i zdrowi, psy mają wynik, a kogo obchodzi że beknął niewinny?
San Eskobar
3 lata temu
Nielegalny import kokainy...a można legalnie importować ?? Tak pytam bo może bym zaimportował co nieco🤣
ha ha ha
3 lata temu
z takiego mięsa jest karmiony marek ,byle co zje byle co pisze
Koko
3 lata temu
Mniam mniam
Olo
3 lata temu
Kierowca przeważnie nie wie o przemycie i dlatego jest spokojny. Taki, który jest w to zamieszany się stresuje i jest o wiele większe ryzyko wpadki.
click bite
3 lata temu
wszyscy zdębieli, kucharz, kuchty, policjant a nawet redaktor Bogucka
qwerty
3 lata temu
100 mln złotych za taki syf ?Dla mnie ten proszek nie ma żadnej wartości !
blndlvr
3 lata temu
Za jeden gram koksu 100 funtów? Zapraszam do mnie, mam taniej.
aaaa
3 lata temu
ale dlaczego złapali tylko kierowcę??? - odbiorcy byli za mocni????
magda g
3 lata temu
dobre kaloryczne miesko na kotleciki w sam raz na zimowa depresje
PC
3 lata temu
Pytaniem zasadniczym jest, czy kierowca w ogóle miał świadomość tego, co wiezie. Na ogół firma transportowa dostaje zlecenie i conajwyżej deklarację zleceniodawcy na temat rodzaju towaru do przewiezienia. Na tym ich kompetencje się kończą.
la2010
3 lata temu
Może kokainę i podobne "smakołyki" rozdawać za dramo z dołączoną ulotką w której znajdzie się dokładna informacja o tym co się będzie działo po jej zażyciu i jakie są szanse, że dożyje się następnych urodzin. Problem prawdopodobnie szybko by się rozwiązał, a branża funeralna miałaby swoje pięć minut.
Ciekawy
3 lata temu
Przecież kierowca wiezie ładunek mrożonego mięsa !!!! Jakim sposobem ma sprawdzać czy w towarze który przewozi nie ma czegoś ukrytego ??????????
EUD
3 lata temu
Kierowca nawet pojęcia nie miał co wiezie. Inaczej by w życiu tak nie zaryzykował. Został "kozłem ofiarnym"- dla policji statystyki się liczą.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić