Wróć na
Dagmara Smykla
|

Wielka Brytania. Polak skazany za terroryzm

52
Podziel się

Sąd w stolicy Wielkiej Brytanii skazał 34-letniego Pawła G. na ponad dwa lata więzienia. Polak mieszkający w Leeds miał w domu "podręcznik terrorysty" z instrukcjami o produkcji broni, materiałów wybuchowych i technikach zabijania.

Wielka Brytania. Polak skazany za terroryzm
(Policja, Counter Terrorism Police)

Nie wiadomo, w jaki sposób policja wpadła na jego trop. Brytyjskie oddziały antyterrorystyczne w lutym aresztowały 34-letniego Pawła G. w jego domu w Leeds. Postawiono mu sześć zarzutów o przestępstwa związane z terroryzmem.

Teraz Polak został skazany na 26 miesięcy więzienia. W jego domu policja znalazła noże ukryte m.in. w ścianie i latarce oraz granaty dymne. Większość zarzutów dotyczyła jednak materiałom odkrytym w komputerze Pawła G.

Miał instrukcje tłumaczące krok po kroku, jak wyrządzić ofierze poważne lub śmiertelne obrażenia, w tym techniki zabijania "po cichu" - powiedziała sędzia Rebecca Oulet.

Zobacz też: Zamach na WTC. Terrorysta chce uniknąć kary

Instrukcje napisano z myślą o amatorach. Były napisane prostym językiem, bez specjalistycznego słownictwa. W innych dokumentach wyjaśniono, jak przygotować materiały wybuchowe w warunkach domowych.

Polak był już karany za przestępstwa związane z terroryzmem. Do końca zaprzeczał zarzutom, twierdząc że przygotowywał się do pracy ochroniarza i prywatnego detektywa. Oprócz instrukcji na jego komputerze znaleziono jednak materiały antyimigranckie i antyislamskie, m.in. nagranie w którym obrażał burmistrza Londynu Sadiqa Khana.

Kilka dni wcześniej w Londynie skazano innego Polaka. 18-letni Jacek T. spędzi w więzieniu cztery lata m.in za posiadanie instrukcji dotyczących produkcji materiałów wybuchowych i innych rodzajów broni. Służby przedstawiły również nagranie, w którym nastolatek twierdził, że marzy o przeprowadzeniu ataku terrorystycznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(52)
freedom
8 miesięcy temu
Ładna wolność. Kryminał za posiadanie instrukcji czegośtam.
woo
8 miesięcy temu
no , w końcu znaleźli jakiegoś terrorystę! Można powiedzieć, że sukces potrójny: nie tylko nie muzułmanin, to jeszcze zdrowy na umyśle i na dodatek miał nóż ukryty w latarce! (w przeciwieństwie do tych wszystkich nie-terrorystów, którzy z okrzykiem A*A* rozjeżdżali ludzi na mostach, wysadzali w powietrze lub sztyletowali ). PS Nie wolno też zapominać o tych strasznych zbrodniarzach , którzy obrzucili meczet wieprzowiną.
klik
8 miesięcy temu
Dostał wyrok, bo w krajach muzułmańskich krytyka islamu jest zakazana.
BRAVO *******...
8 miesięcy temu
i to jest POLAK !
...
8 miesięcy temu
Czyli,krótko mówiąc,spróbuj tylko bratku nie kochać przyjezdnych lekarzy i prawników,to my Ci pokażemy co to jest zachodnia demokracja. Nie po to budujemy nasze Kalifaty w Europie,żeby nam je byle chłystek krytykował.
Najnowsze komentarze (52)
Warszawiam
8 miesięcy temu
To straszne ! wszystko co miał w domu jest legalne. a robią z niego terrorystę Świat schodzi na psy ! Dopóki świat nie podejmie radykalnych kroków i nie zacznie wieszać , oraz rozstrzeliwać zdrajców i złodziei z najwyzszych półek w danym kraju tak jak np: póki się nie wywiesi na szubienicy schetyny , lubnauer , wielgus , itp itd ... póty będziemy mieli nadal komune, LGBT i nazizm
fredek z fabr...
8 miesięcy temu
za książkę - instrukcję? o matkoooo.
sss
8 miesięcy temu
anglia upadła faszyzm i zamordyzm
Ultraantykomu...
8 miesięcy temu
We Francji dostalby gumowa kula w oko a w Angli tylko 4 lata... Nie ma to jak Europejska demokracja.
Ultraantykomu...
8 miesięcy temu
Fajnie... to juz skazuja za niepoprawne polityczne myslenie ! To jest wolnosc. Nie podoba mu sie Islam. Moze jeszcze by chcial swiat bez terroryzmu ?! Dowalic mu ! Jednak ta Unia to dobrodziejstwo.
ede
8 miesięcy temu
BRAWO ANGLIA. Sukces na miarę wygranej w dżichadem!
Popiołek
8 miesięcy temu
Marzył o ataku, noi stało się do więzienia za marzenia.... Koniec świata
edek
8 miesięcy temu
A kto skarze WB za posiadanie wojska i broni atomowej?
33
8 miesięcy temu
no no tutaj to szybko zareagowali, beżowych to oni "od dawna obserwują" i na tym się kończy
Michał
8 miesięcy temu
Islamiści dostali się do parlamentu w UK tak że to koniec Anglii zaraz tam będą same meczety... Szkoda słów
Tru
8 miesięcy temu
Za chwilę będą zamykać za posiadanie linka do wikipedii. Anglia to dziki kraj.
London City
8 miesięcy temu
I się dziwić dlaczego Anglikom nie przeszkadzają kolorowi, a Polaków mają już dość i chcą Brexitu.
alakb
8 miesięcy temu
Wg.tych kryteriów , to należy zamknąć każdego islamistę.
Adam22
8 miesięcy temu
Jak tak czytam te komentarze to modlę się o kolejny rozbiór.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić