Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Wielka Brytania. Wspiął się na Snowdon. To, co zobaczył, wprawiło go w osłupienie

18
Podziel się:

Rhys Pleming postanowił wspiąć się na Góry Kambryjskie i zrobić zdjęcie pierwszemu wschodowi słońca w 2020 roku. To, co uchwycił, bardzo go zaskoczyło.

Wielka Brytania. Wspiął się na Snowdon. To, co zobaczył, wprawiło go w osłupienie
(Instagram.com, rhysi89)

Gdy reszta świata budziła się z wielkim bólem głowy i ogromną potrzebą napicia się wody, pewien mężczyzna postanowił wspiąć się na Snowdon - najwyższy szczyt Gór Kambryjskich i jednocześnie najwyższy szczyt Walii. 1 stycznia Rhys Pleming i jego przyjaciel wykonali zdjęcie, które na długo pozostanie w pamięci.

To nie wschód słońca przykuł uwagę autorów. Oszałamiająca fotografia, którą zrobił turysta, zdaje się pokazywać pozaziemską, anielską istotę. Bez znajomości tego zjawiska można byłoby pomyśleć, że ktoś zstąpił z niebios.

Mężczyzna uchwycił rzadkie zjawisko, które jest znane jako widmo Brockenu. Polega ono na zaobserwowaniu własnego cienia na chmurze, która znajduje się poniżej obserwatora. Zdarza się, że cień jest otoczony tęczową obwódką - glorią.

Rhys rozmawiał z innymi turystami o tym, co zobaczył. Jeden z nich powiedział, że mimo wspinania się na Snowdon już ponad 40 razy, nigdy nie miał szczęścia zobaczyć widma Brockenu.

Wśród taterników panuje przekonanie, że osoba, która ujrzała to zjawisko optyczne umrze w górach. Kiedy jednak zobaczy widmo po raz trzeci może odczynić ten urok. Przesąd wymyślił i spopularyzował Jan Alfred Szczepański - jeden z czołowych taterników i alpinistów.

Zobacz także: Zobacz także: Rozstawili sprzęt na Evereście. Takich wyników się nie spodziewali

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(18)
Eugenia
3 lata temu
Jezus Maria!! Jezu się ukazał, Jezu!! Połóżmy smartfony na podesty, uklęknijmy i módlmy się!! Uklęknijmy przed monitorem i patrząc na to zdjęcie zróbmy rachunek sumienia a potem zaśpiewajmy Gloria Gloria!! Bo to Jezu jest święty Pan Bóg nasz Jezu!! Gloria Jezu!! Gloria!!
hhehehe
3 lata temu
ło jeszu znowu stare bździągwy będą widziały dziewice
Gadasko
3 lata temu
Anioł z nieba....macie fantazje. Ja z żoną mamy kilka takich zdjec...to jest najnormalniejsze w świecie zjawisko, trzeba tylko miec to szczescie że sie wyjdzie na szczyt ponad chmury i z tylu będzie słońce. A co do zabobonu z tatr to wystarczy trzy razy mrugnąć oczami i po uroku...
antyCIEMNGRÓD
3 lata temu
ale bzdury...
kris
3 lata temu
pierdoły i zabobony
xxx
3 lata temu
niesamowite
Woooooooooof
3 lata temu
Fajny ten tencz
eee
3 lata temu
Przecież to zwykłe mamidło. Widmo Brockenu. Często widziane w górach, albo podczas lotu samolotem. Niestety, legenda głosi, że jak się takie zobaczy, to to zwiastuje śmierć, chyba, że zobaczy się je jeszcze 2 razy.
Wynurzeni
3 lata temu
Wynurzeni. Zaczęło się.
Jan
3 lata temu
Widzę buzię w tym tęczu.
gggggggg
3 lata temu
Dobrze, że to nie u nas, dopiero by ta ciemnota oszalała.
Android
3 lata temu
Przy dzisiejszej technologii to takie rzeczy na zawołanie
Roma
3 lata temu
Jarek k.objawil się ludziom
Gosc
3 lata temu
Widmo brockenu, występujące w górach gdy słońce ma się za plecami a przed sobą chmury
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić