REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 34 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski06.04.19 (17:47)

Wielka Brytania wymazała Unię Europejską z paszportów

Mimo że Wielka Brytania nie opuściła jeszcze Unii Europejskiej, z brytyjskich paszportów Unia już zniknęła. Niektórzy właściciele nowych dokumentów krytykują użycie gumki przez władze w Londynie.
Scoobers / iStock.com

Paszporty bez Unii Europejskiej już trafiają w ręce Brytyjczyków. Część osób, które wystąpiły o dokument, może jeszcze dostać paszport z napisem "European Union". Tak ma być do wyczerpania zapasów w magazynach, jednak Home Office zapewnia, że będzie to krótki okres.

Obywatele brytyjscy nie poczują różnicy, niezależnie od tego czy korzystają z paszportu zawierającego słowa "Unia Europejska", czy z paszportu bez tych słów. Oba będą jednakowo ważne w podróży - powiedziała BBC News rzeczniczka brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

REKLAMA

Wymazanie Unii Europejskiej budzi niejednoznaczne reakcje. Zwolennicy brexitu triumfują, jednak nie brakuje osób zniesmaczonych. Susan Hindle Barone odebrała paszport w piątek.

Byłam zaskoczona, wciąż jesteśmy członkami Unii Europejskiej. Była zaskoczona, że dokonali zmiany, bo jeszcze z niej nie wyszliśmy. To namacalny znak czegoś, co uważam za wielki błąd - Barone powiedziała agencji Press Association.

Rex Features / East News

Paszporty wciąż mają ciemnoczerwony kolor. Jednak i to się zmieni. Brytyjczycy zamierzają powrócić do koloru ciemnoniebieskiego, jaki obowiązywał przed przystąpieniem Wyspiarzy do struktur europejskich.

Pierwsze dokumenty wg nowego wzoru zaczęto wydawać 30 marca. Dzień wcześniej Wielka Brytania miała opuścić Unię Europejską. Tak się jednak nie stało do dziś.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij