Natalia Bogucka| 

Wielka Sobota w Zakopanem. Kapłani święcili wielkanocne koszyczki na dorożkach

286

W Wielką Sobotę w Zakopanem odbyło się nietypowe święcenie pokarmów. Księża jeździli po ulicach dorożkami i na odległość święcili wielkanocne koszyczki wystawione przez mieszkańców.

Wielka Sobota w Zakopanem. Kapłani święcili pokarmy na odległość
Wielka Sobota w Zakopanem. Kapłani święcili pokarmy na odległość (PAP, Grzegorz Momot)

W Wielką Sobotę kapłani z Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem wyjechali na ulice dorożkami. Wierni wyszli przed domy i wystawiali do poświęcenia wielkanocne koszyczki.

Te święta zapamiętam na zawsze. Mam nadzieję, że ta sytuacja i obostrzenia związane z epidemią szybko się skończą i wszystko wróci do normy. Dobrze, że chociaż w taki sposób możemy poczuć atmosferę Wielkanocy i obserwować nabożeństwa, czy to w naszej parafii, czy w Watykanie za pomocą mediów - powiedziała w rozmowie z PAP jedna z parafianek z Zakopanego.

Również w Wielki Piątek księża z Zakopanego przejechali dorożkami po ulicach wioząc krzyż. W niedzielę po rezurekcji mają wyruszyć powozami z
Najświętszym Sakramentem w monstrancjach.

Wielkanoc w czasie epiemii koronawirusa

Z powodu epidemii koronawirusa tegoroczna Wielkanoc będzie inna niż zwykle. Nabożeństwa odbywają się bez udziału wiernych. Episkopat zachęca do uczestnictwa w mszach świętych za pośrednictwem transmisji w internecie lub w telewizji.

Zobacz także: Wielkanoc 2020. Triduum Paschalne bez charakterystycznych elementów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić