Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Kamil Karnowski
|

Wielka zmiana na Wikipedii. 12 tys. haseł do weryfikacji

2
Podziel się:

Artykuły w internetowej encyklopedii, których źródłem jest "Daily Mail" nie będą już pokazywane. Tabloid jest zbyt mało wiarygodny.

Wielka zmiana na Wikipedii. 12 tys. haseł do weryfikacji
(Shutterstock.com)

Problem dotyczy aż 12 tys. haseł. Wszystkie trzeba ponownie zweryfikować i ewentualnie uaktualnić. Wydawcy Wikipedii doszli do takich wniosków po przeanalizowaniu materiałów sięgających 2015 r. Tabloid oskarżono o manipulowanie faktami, niedokładność, nierzetelność i nastawienie na sensację.

Wikipedia przewiduje jednak pewne ustępstwa. "Daily Mail" będzie mógł być źródłem materiałów, które bezpośrednio dotyczą działalności bulwarówki, jej pracowników i historii.To pierwsza taka akcja internetowej encyklopedii, która nigdy wcześniej tak jednoznacznie nie oceniała swoich źródeł.

Chodzi oczywiście o pieniądze. Jak donosi Engadget, Wikipedia mogła mieć pewne problemy ze sponsorami, którym miało się nie podobać, że encyklopedia udostępnia nieprawdziwe i niesprawdzone informacje.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(2)
Sceptyk
2 lata temu
Wikipedia pełna jest "niesprawdzonych informacji", teorii podawanych jako prawa, zdjęć wykonanych w innym miejscu niż to wskazuje opis. Jak bezkrytycznym trzeba być, by zamieścić np. zdjęcie ilustrujące program Apollo, na którym grunt (księżycowy) w pobliżu obiektu fotografowanego (Aldrin) jest min. 64 razy jaśniejszy od tej samej powierzchni tak samo oświetlonej w tle zdjęcia...
Xn
5 lata temu
Powinni się zająć też referencjami do Gazety Wybiórczej.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić