Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wielkanoc 2020. Pierwsza dama apeluje. Chce, byśmy pamiętali o innych

51

Coraz większymi krokami zbliżają się tegoroczne święta wielkanocne. Wiemy już, że nie będą one takie same jak dotychczas. Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda apeluje, byśmy w tym szczególnym czasie przesyłali sobie życzenia.

Pierwsza dama zaapelowała do Polaków
Pierwsza dama zaapelowała do Polaków (East News, Tomasz Jastrzebowski)

Agata Kornhauser-Duda zwróciła się do Polaków na filmie który został udostępniony przez Kancelarię Prezydenta. - Zbliżają się Święta Wielkanocne. Niestety, w tym roku nie będzie to pora spotkań i odwiedzin. Musimy przebywać w naszych domach, tylko wśród najbliższych - zaznaczyła.

Pierwsza dama zaapelowała, żeby pamiętać o innych osobach. Miała na myśli chociażby chorych, niepełnosprawnych czy opuszczonych. Słowem, wszystkich tych, którzy potrzebują wsparcia.

To nasi starsi, samotni sąsiedzi. Pacjenci hospicjów i szpitali. Mieszkańcy domów spokojnej starości, domów opieki społecznej, ośrodków, w których pomaga się bezdomnym, Domów samotnych matek. Dla nich kontakt z krewnymi i z pomagającymi im wolontariuszami będzie bardzo ograniczony - dodała.

Zobacz także: Michał Dworczyk w programie "Tłit": więcej będzie można powiedzieć za dwa tygodnie

Życzenia wielkanocne dla służb

Agata Kornhauser-Duda zachęciła, byśmy drogą elektroniczną przesyłali sobie miłe życzenia. Adresatem mogą być chociażby przedstawiciele wszystkich służb, dla których te święta będą kolejnym etapem walki z koronawirusem.

Dajmy tym osobom znać, że o nich pamiętamy, że się o nich troszczymy! Przekażmy im miłe życzenia wielkanocne - powiedziała.

Pierwsza dama zwróciła się także do dzieci. Wytłumaczyła, że mogą wybrać sobie jakąś instytucję i przekazać jej ciepłe słowa na Wielkanoc. Zauważyła, że można to zrobić w różny sposób - poprzez wykonanie pracy plastycznej, przesłanie e-maila czy też nagranie krótkiego filmiku z życzeniami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić