Wróć na
wb
|

Wielkanoc 2020. Rzecznik resortu zdrowia ostrzega."Liczba zachorowań wzrośnie"

2
Podziel się

Rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz ostrzega Polaków, aby nie lekceważyli obostrzeń w czasie najbliższych świąt. Wyjście z domu, wyjazd do rodziny oraz wieloosobowe spotkania w Wielkanoc mogą doprowadzić do jeszcze większego zaostrzenia reguł obowiązujących w Polsce.

Rzecznik resortu zdrowia odpowiada, czy obostrzenia w Polsce zostaną poluzowane
Rzecznik resortu zdrowia odpowiada, czy obostrzenia w Polsce zostaną poluzowane (PAP, Łukasz Gągulski/PAP Codzienny)
bCGqdwZN

W czwartek, 9 kwietnia, odbędzie się konferencja Mateusza Morawieckiego w sprawie obostrzeń obowiązujących na terenie naszego kraju. Ma ona dotyczyć między innymi nadchodzącej matury oraz egzaminów ósmoklasistów, ale przede wszystkim zakazów na okres Wielkanocy 2020. Obecne restrykcje w większości kończą się 11 kwietnia.

Koronawirus w Polsce. Czy obostrzenia będą poluzowane?

Wielu Polaków zastanawia się, kiedy obostrzenia będą poluzowane. Czy nastąpi to już na najbliższej konferencji, aby umożliwić spotkania z rodzinami w czasie świąt? Wojciech Andrusiewicz został o to spytany na antenie Polsat News.

Nie chciałbym wyprzedzać faktów i mówić o tym, co powie premier Mateusz Morawiecki z ministrem Łukaszem Szumowskim. Na pewno nie możemy mówić, że obostrzenia zostaną w jakiś sposób poluzowane – powiedział rzecznik.

bCGqdwZP

Andrusiewicz przypomniał również, że szczyt zachorowań jest nadal przed nami. Według ostatnich prognoz, ma on nastąpić 24 kwietnia. To dlatego tak bardzo istotne jest, aby w najbliższym czasie zrezygnować z wyjazdów czy niepotrzebnego wychodzenia z domu.

Jeżeli podejdziemy odpowiedzialnie i nie będzie gremialnych spotkań, to będziemy mogli mówić o wyhamowaniu krzywej zachorowań. Jeżeli będą spotkania i kontakty to krzywa wystrzeli do góry. Wtedy możliwe, że będzie trzeba zaostrzyć obostrzenia. Wszystko zależy od nas - ostrzega rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCGqdxaq
KOMENTARZE
(2)
MOHER
3 miesiące temu
ZOBACZYMY JUTRO JAK PIS PRZESTRZEGA SWOICH NAKAZÓW PODCZAS UROCZYSTOŚCI SMOLEŃSKICH.
gggggggg
3 miesiące temu
Ale pacany na wybory wysyłacie.
Najnowsze komentarze (2)
gggggggg
3 miesiące temu
Ale pacany na wybory wysyłacie.
MOHER
3 miesiące temu
ZOBACZYMY JUTRO JAK PIS PRZESTRZEGA SWOICH NAKAZÓW PODCZAS UROCZYSTOŚCI SMOLEŃSKICH.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić