Natalia Bogucka| 

Wielki skandal w więzieniu. Tunel to tylko zmyłka

22
Podziel się:

75 osadzonych uciekło z więzienia w Paragwaju znajdującego się w pobliżu granicy z Brazylią. Większość uciekinierów należy do niebezpiecznego gangu.

Wielki skandal w więzieniu. Tunel to tylko zmyłka
(AP/Associated Press/EAST NEWS)

W niedzielę 75 skazanych uciekło z więzienia w mieście Pedro Juan Caballero w Paragwaju. Większość uciekinierów to członkowie First Command of the Capital (PPC) - najpotężniejszego gangu w Brazylii.

Władze Paragwaju przekazały, że odkryto tunel oraz ok. 200 worków ziemi. Rząd twierdzi jednak, że pracownicy więzienia musieli wiedzieć o planowanej ucieczce.

Nie jest możliwe, aby nikt nic nie widział przez cały ten czas. To nie jest dzieło jednego dnia lub jednej nocy. To oczywiste, że doszło do korupcji - powiedziała minister sprawiedliwości Cecilia Pérez stacji Telefuturo.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Minister spraw wewnętrznych Euclides Acevedo powiedział, że tunel mógł być tylko przykrywką do ukrycia współudziału funkcjonariuszy więziennych. Dodał, że w ciągu ostatnich kilku dni wielu więźniom pozwolono uciec przez główną bramę. Dyrektor oraz sześciu pracowników więzienia zostało natychmiast zwolnionych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Możliwe, że niektórzy z uciekinierów już przekroczyli granicę z Brazylią. Region, w którym znajduje się więzienie, jest uważany za punkt tranzytowy dla handlu narkotykami i innej działalności przestępczej.

W tej okolicy jest wiele lasów i znają terytorium ... to bardzo niebezpieczni ludzie - powiedziała prokurator generalna Paragwaju Sandra Quinonez.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić