Barbara Jaros| 
aktualizacja 

Więzili 11 dzieci w nieludzkich warunkach w USA. "Widać było wszystkie żebra"

30

Policja z Taos w Nowym Meksyku aresztowała dwóch uzbrojonych mężczyzn. Aresztowani przetrzymywali dzieci w wieku od 1 do 15 lat w obozowisku oddalonym od jakichkolwiek zabudowań.

Więzili 11 dzieci w nieludzkich warunkach w USA. "Widać było wszystkie żebra"
(PAP)

W budynkach brakowało elektryczności i bieżącej wody. Brudne, wygłodzone i skrajnie zaniedbane dzieci zostały przekazane pracownikom opieki społecznej - podaje ABC News.

Ofiary nie miały odstępu do jedzenia. Jedynym pożywieniem, jakie policja znalazła w obozowisku, były ziemniaki i paczka ryżu. Jak poinformowały służby, dzieci nie miały też butów i środków czystości, a za ubrania służyły im "brudne szmaty".

Jestem policjantem od 30 lat, a nigdy nie widziałem nic podobnego. Trudno w to uwierzyć. Dzieci były wychudzone, widać było wszystkie żebra. Bardzo się bały – mówił szeryf hrabstwa Taos Jerry Hogrefe.

W obozowisku przebywało 5 dorosłych osób. Trzy kobiety to prawdopodobnie matki jedenaściorga dzieci. Policjant zaznaczył, że kobiety były "zastraszone" i najprawdopodobniej je również można zaliczyć do ofiar.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn to poszukiwany przez policję 39-latek. Mieszkaniec Georgii uprowadził swojego 3-letniego syna. Tego dziecka nie było jednak wśród znalezionych osób.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Zostawiliśmy auto z otwartymi szybami na słońcu. Temperatura przekroczyła nasze oczekiwania
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić