Wróć na
Natalia Bogucka
|

Władimir Putin zakłada swoją encyklopedię w internecie

205
Podziel się

Władimir Putin zapowiedział, że jego kraj nie będzie już korzystać z Wikipedii, ponieważ nie jest wiarygodnym źródłem informacji. W związku z tym prezydent Rosji zakłada nową encyklopedię internetową. Premier Dmitrij Miedwiediew już przystąpił do dzieła.

Vladimir Putin
Vladimir Putin (Getty Images, Mikhail Svetlov)
bCOpxhaZ

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał dekret dotyczący utworzenia rosyjskiej encyklopedii internetowej. Nowa strona ma być internetową wersją Wielkiej Rosyjskiej Encyklopedii i kosztować 2 miliardy rubli czyli ok. 120 milionów złotych. Rząd ma również utworzyć krajowe centrum badawczo-edukacyjne, które będzie jej zapleczem naukowym.

Zapewni to ludziom możliwość znalezienia wiarygodnych informacji, które są stale aktualizowane na podstawie naukowo zweryfikowanych źródeł wiedzy - napisano w rezolucji rządu.

Prezydent Rosji po raz pierwszy zaproponował zastąpienie Wikipedii nową encyklopedią w zeszłym miesiącu. Uznał, że Wikipedia nie jest wiarygodnym źródłem wiedzy.

bCOpxhbb

Jeśli chodzi o Wikipedię, to lepiej zastąpić ją nową Wielką Rosyjską Encyklopedią w formie elektronicznej. Przynajmniej będą to wiarygodne informacje, przedstawione w dobry, nowoczesny sposób - powiedział Władimir Putin.

Rosyjska Wikipedia jest 7. co do wielkości wersją językową strony. Znajduje się na niej ponad 1,5 milionów artykułów utworzonych przez 2,6 milionów użytkowników. W 2015 r. Rosja na krótko zablokowała Wikipedię za artykuł zawierający informacje o konopiach indyjskich.

Zobacz także: Odtajniono dokumenty KGB o Putinie

Od listopada w Rosji weszła w życie kontrowersyjna ustawa dotycząca możliwości odłączenia rosyjskiego internetu od globalnej sieci. Krytycy twierdzą, że może to doprowadzić do cenzury internetu i inwigilacji obywateli.

bCOpxhbh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCOpxhbC
KOMENTARZE
(205)
Adam
8 miesięcy temu
17 września 1939 roku Polska napadła na Związek Radziecki - takie bedą nowe naukowe fakty w nowej encyklopedii Federacji Putinowskiej
Michael
8 miesięcy temu
że on jeszcze Carem nie jest... To mnie dziwi!!!
Jdjdjd
8 miesięcy temu
Czyli będzie że to my z Niemcami na nich napadlismy
bCOpxhbD
ns
8 miesięcy temu
Faktem jest, że Wikipedia, to lipa.
PłockinadW.
8 miesięcy temu
Tyle komentarzy w sprawie w której MY nie mamy nic do powiedzenia! Jesteśmy jak kibice w czasie meczu: drzemy mordy, dajemy dobre rady, ale sami bramki nie strzelimy. A może zająć się lepiej WŁASNYMI sprawami? Zapytać posła dlaczego daje w gaz w sejmowej restauracji? Albo dlaczego minister wali miliony na pomoc Kościołowi, a na niepełnosprawnych "w tym roku nam nie wystarczyło"?
Najnowsze komentarze (205)
Wake UP
8 miesięcy temu
Prosta sprawa... NWO!! nowy porządek świata, destabilizacja i podważanie rządów po przez wpuszczenie zbyt wielkiej ilości uchodźców co powoduje znacznie zwiększenie zagrożenia zamachami oraz konfliktami w krajach zachodu przez co obywatele nie czują się bezpieczni we własnych krajach, następny krok to pokazanie że rządy nie radza sobie z problemem klimatycznym więc wysyłają Grete Thunberg, która sponsorowana przez Rockefelerow oraz Morganow sieje zamęt i nie ufność w głowach młodych ludzi do własnych rządów. Mamy jeszcze rodzinę Rothschildow Która do roku 2000 nie posiadała centralnych banków w takich krajach jak: Afganistan, Libia, Irak, Sudna, Rosja, Korea Północna, Iran, Kuba Dzięki czemu łatwiej będzie wprowadzić jedna walutę. Obnazanie błędów i nieporadnosci rządów na problemu obywateli będzie ich tylko zachęcać do przyjęcia jednego Nowego porządku świata który obieca bezpieczeństwo wszystkim oraz energiczny poprawę klimatu a ludzie w końcu na tą przystana żeby się przyłączyć
antyklerykał
8 miesięcy temu
w takiej polsce katolickiej /historię/ pisze IPN, np. o /wojnie domowej/ w iraku, libi , na faszystowskiej ukrainie czy syri tylko co w tych krajach robią legiony śmierci /państwa chrześcijańskiego NATO/ dyktatora USA , ile milionów ludzi zapłaciło życiem za /wojnę domową/ USA albo /historia wyklętych - przeklętych/ gdzie pomija się ich zbrodnie !!!!!
CLEO.
8 miesięcy temu
POWINNIŚMY PÓJŚĆ W ŚLADY GOSPODINA PUTINA I UWOLNIĆ SIĘ OD TYCH WSZYSTKICH GOOGLI, YOUTUBÓW, FEJSÓW ETC KTÓRE TYLKO SZKODZĄ NAM CORAZ BARDZIEJ.
bob
8 miesięcy temu
Mnie to nie dziwi. Wikipedię stworzył zachód i kreował tak jak mu się podobało. To teraz Rosja stworzy swoją. A że i tu it tu dużo rzeczy będzie przekłamanych to swoją drogą.
MokryStefan
8 miesięcy temu
To będzie dopiero wiarygodne źródło informacji :-)
Komsomolskaja...
8 miesięcy temu
.....
Zaciekawiony
8 miesięcy temu
I to jest świetny pomysł. Nas rząd powinien zrobić to samo. Powołać komisję Antoni Maciarewiczem aby taki opracować ie stworzyć i napisać cała prawdę o Wielkiej Lechi i antypolskich spiskach.
Zbyszek
8 miesięcy temu
Życzę Rosji i mieszkańcom tego wielkiego i pięknego kraju by trzymali Słowiański fason, pozostali Słowianie sprzedają się za kolorowe koraliki z zachodu.
bCOpxhbv
Super
8 miesięcy temu
Paszol won rasyjska
www
8 miesięcy temu
W tym przypadku Putin ma rację. Wikipedia w wielu przypadkach nie podaje prawdy. Jak czytam, że kazdy może tu dopisywać co chce , to od razu widać jakie to źródło informacji.
fgf
8 miesięcy temu
no to zapewne bedzie nowopravda !!!buhahahahahahahahaha !!!!!!!!!!!!!!!
Mój nick
8 miesięcy temu
czym się przejmować? przecież i tak 90% tego motłochu nie potrafi czytac! hahaha albo potrafią tylko przeczytać 40% hahahaha
docent0
8 miesięcy temu
Zdecydowanie Wikipedia jest niezależna od PRAWDY. Ma swoje regulaminy i swoje prawdy. I korzystają z guziczka, żeby tylko ich prawda była znana. Kontrowersyjne poglądy są nieregulaminowe.
lol
8 miesięcy temu
klamopedie?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić