REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka30.04.19 (17:23)

Włochy: pijani imigranci zdemolowali kościół. Nagranie porusza wiernych

Dwaj Rumuni uczestniczyli w obchodach prawosławnej Wielkanocy w kościele w Cesenie w północnych Włoszech. Gdy wszyscy rozeszli się do domów, mężczyźni zaczęli się bić i zdewastowali świątynię.
Youtube.com

Obrzędy religine związane z Wielkanocą trwały do późnej nocy. Ok. 4 nad ranem wierni rozeszli się do domów. Niedługo później, dwóch całkowicie pijanych obywateli Rumunii, wróciło do kościoła, forsując boczne drzwi.

Na miejscu pojawiła się policja. Funkcjonariusze musieli użyć gazu pieprzowego, by rozdzielić mężczyzn, którzy "zachowywali się jak opętani".

REKLAMA

Dopóki nie zadzwoniła do mnie policja, niczego nie zauważyłem. Byliśmy w kościele do czwartej rano, aby świętować naszą Wielkanoc, a następnie wierni udali się do domów. Wydaje mi się, że ci mężczyźni za dużo wypili, a rano wrócili tutaj i spowodowali to wielkie zamieszanie - powiedział pop Silviu Sas.

Duchowny potwierdził, że Rumuni należą do wspólnoty i uczestniczyli w wielkanocnych obrzędach. Kościół, w którym doszło do zdarzenia jest rzymskokatolicki, ale czasami udostępnia się go dla prawosławnych. W sieci pojawiły się filmy nagrane tuż po bójce, na których widać zniszczenia dokonane przez mężczyzn.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Po zamachach na kościoły

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij