Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Włochy. Policjant zastrzelił 15-latka. Awantura w szpitalu

138
Podziel się

15-latek z Neapolu został śmiertelnie postrzelony przez policjanta w cywilu, gdy próbował go obrabować. Rozwścieczona rodzina chłopaka zdemolowała wnętrze szpitala, w którym udzielano mu pomocy.

Włochy. Policjant zastrzelił 15-latka. Awantura w szpitalu
(Getty Images, Eye Ubiquitous / Rex Features)
bCFIgIXp

Do sytuacji doszło w samym centrum Neapolu w sobotę. 15-letni chłopak został śmiertelnie postrzelony w wyniku strzelaniny, która wywiązała się między nim a funkcjonariuszem policji w cywilu. Nastolatek groził mu bronią, żądając oddania zegarka marki Rolex.

W momencie napadu policjant siedział ze swoją dziewczyną w samochodzie. Chłopak podjechał do niego na skuterze, mierząc z broni palnej. Zamiast oddać swój zegarek, mundurowy również wyjął broń. Wywiązała się strzelanina, w wyniku której nastolatek został postrzelony w głowę i klatkę piersiową.

Zobacz także: Piękna wyspy tuż obok Neapolu

bCFIgIXr

Zniszczony szpital w Neapolu

Szybko odwieziono go do szpitala Pellegrini. Mimo operacji chłopak zmarł. Kiedy powiedziano o tym towarzyszącym mu rodzinie oraz przyjaciołom, ci zaczęli demolować wnętrze szpitalnych sal. Inni pacjenci ostrego dyżuru musieli zostać przeniesieni do pozostałych skrzydeł placówki.

Według Ciro Verdolivy, szefa lokalnej służby zdrowia, bliscy młodego przestępcy nie tylko niszczyli pomieszczenia, ale też atakowali personel szpitala.

Wyrażamy solidarność ze wszystkimi naszymi pracownikami. Pomimo tego, że robią wszystko, by pomóc pacjentom, nie po raz pierwszy padają ofiarami napaści - mówił Verdoliva, dodając, że agresja wobec personelu medycznego, osiągnęła poziom "z którego nie ma już odwrotu".

bCFIgIXx

Mimo swej urody Neapol jest uznawany za jedno z najniebezpieczniejszych miast Włoch i Europy. Miasto jest centrum działalności mafii Camorra, która rywalizuje w kraju w grupami przestępczymi z Sycylii. Problemem jest tam szczególnie przestępczość wśród pozbawionych perspektyw nastolatków, którzy często stają się "żołnierzami" mafii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCFIgIXS
KOMENTARZE
(138)
ewa
4 miesiące temu
Pamiętacie jak lamentowali przestępcy i narkomani gdy polski policjant zabił dilera narkotykowego. A we Włoszech wszyscy zadowoleni że policjant wyrwał chwasta.
Duch
4 miesiące temu
I dobrze następnym razem małolat rzeczywiście by kogoś zabił podczas napadu a tak spokój i nawet podatnicy nie muszą płacić pieniędzy na jego utrzymanie w zakładzie poprawczym.
okazyjnie
4 miesiące temu
pozostałym członkom młodego przestępcy też należały się kulki!!!
bCFIgIXT
gtr
4 miesiące temu
prawidlowa reakcja policjatna, mam nadzieje, ze konsekewncje zostana rowniez wyciagniete od tej calej bandy demolujacej szpital!!!
sąd
4 miesiące temu
ręce opadają, kiedy czyta się, że bandyci bezkarnie zdemolowali szpital i atakowali personel. Państwo jest od tego, by bronić praworządnych obywateli.A bandytów należy odstrzelić, albo deportować.
Najnowsze komentarze (138)
marek352
4 miesiące temu
na 100% beżowy. Do Afryki wywalić razem z rodziną, babką, stryjkiem i prababcią
asgh
4 miesiące temu
Zakaz bronienia się to totalitaryzm ,zniszczenie szpitalu to akt terroryzmu , nie takiego w którym giną ludzie , ale dewastacjię
Joker
4 miesiące temu
Policja powinna wystrzelać wszystkich ,którzy przyszli z awanturą do tego szpitala.
asker
4 miesiące temu
Trafiła kosa na kamień....gówniarz chce kogoś okraść i wyciąga broń? dobrze,że ten włoski Policjant miał broń i wyeliminował młodocianego zbója.
do łagrów
4 miesiące temu
a czemu nie strzelano do rodziny, przecież te złodziejstwo to z dom wyniósł
snoopy
4 miesiące temu
rolexy sa w egipcie i nie tylko po 10 usd
ktoś
4 miesiące temu
A skąd policjant ma roleksa??
Xa0c
4 miesiące temu
Wyrwał chwasta. Bravo poliziotto!
bCFIgIXL
psl
4 miesiące temu
Dobrze, że nie PIS...bo by lewica powiadomiła cały świat
zyu
4 miesiące temu
Tym 53 osobom życzę spotkania z taki złodziejem!!!
lea
4 miesiące temu
I dobrze zrobił. Braw a dla policjanta! Złodzieje to najgorszy bezwartościowy odpad ludzki. jego rodzina też. Utylizować.
gosc
4 miesiące temu
To pewno jeden z inzynierow bez pracy a rodzina to lekarze z tego szpitala
ixi
4 miesiące temu
Jednego włoskiego złodzieja mniej. Super. Tych na skuterach jest tam mnóstwo i czują się bezkarni. Może to im da do namysłu?
pelee
4 miesiące temu
Powinni jeszcze tą chorą rodzinę wytłuc i ich znajomych !!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić