o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Wojna o mema. Producent płynu Ludwik pozwał Mateusza Kijowskiego

258
Podziel się

"Nie bądź jak Ludwik, nie wspieraj dobrej zmiany" - taki tekst znajdował się na memie opublikowanym przez Mateusza Kijowskiego na Facebooku. Żart byłego lidera KOD-u nie spodobał się producentowi płynu do mycia naczyń i zakończył się pozwem. Sąd w Warszawie podjął decyzję w sprawie.

Wojna o mema. Producent płynu Ludwik pozwał Mateusza Kijowskiego
(East News, Stanisław Kowalczuk)
bDowhujp

Mateusz Kijowski opublikował mema z Ludwikiem na profilu "Nie kupuję dobrej zmiany" na Facebooku. Zarzucił producentowi płynu do mycia naczyń wspieranie rządu PiS.

Grupie Inco nie spodobał się mem Mateusza Kijowskiego. Firma będąca właścicielem marki Ludwik złożyła pozew dotyczący naruszenia dóbr osobistych. Domagała się od byłego lidera KOD-u usunięcia grafiki, przeprosin oraz wpłacenia 20 tys. zł na cel społeczny.

bDowhujr

W czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie podjął decyzję w tej sprawie. Pozew producenta płynu Ludwik został oddalony. Sąd uznał, że poprzez samo skojarzenie z partią polityczną, nie dokonano naruszenia dóbr osobistych. Zaznaczył, że konsumenci mają prawo wiedzieć o powiązaniach handlowych i politycznych producenta. Wyrok nie jest prawomocny.

Prawdą jest, że stowarzyszenie Civitas Christiana jest stuprocentowym akcjonariuszem, czyli potocznie właścicielem spółki Inco. Skoro Civitas Christiana organizuje spotkania z osobami kojarzonymi z prawą stroną sceny politycznej i Prawem i Sprawiedliwością, to uprawnione było wysnucie wniosku, że stowarzyszenie wspiera ten obóz polityczny. Wniosek wyciągnięty przez pozwanego mieścił się w granicach wolności słowa i granicach logicznego rozumowania – powiedziała sędzia Magdalena Kubczak cytowana przez "Gazetę Wyborczą".

Zobacz także: Zobacz także: #KresyŚwiata: Prezenterka z Korei Północnej podbiła serca internautów. Nagrania z nią są hitem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDowhujS
KOMENTARZE
(258)
Włodek
rok temu
Jeśli społeczeństwo ma prawo " konsumenci mają prawo wiedzieć o powiązaniach handlowych i politycznych producenta" to chyba jeszcze bardziej ma prawo "wiedzieć " to o politykach? Wszystkich opcji.Taka informacja byłaby bardzo ciekawa.
stan
rok temu
Kasta sędziowska ma się dobrze.
hehehe
rok temu
jak mogło by być inaczej POKO spoko
bDowhujT
Ania
rok temu
Mateusz Kijowski - a ALIMENTY już uregulowałeś, czy prawo obowiązuje tylko wybranych ?
jesion
rok temu
W końcu Neumann mówił, że "sądy są nasze".
Najnowsze komentarze (258)
Skok
rok temu
Jak kraść to miliardy. Jak Jarosław wraz z kolegami z banasiowej.
Btw
rok temu
A propos alimenciarza to szydlowski synalek już płaci czy dalej się wypiera?
Ludwik do kos...
rok temu
Brawo Panie Kijowski! Polacy mają prawo wiedzieć jak wspierali tych wszystkich Głodzi, Petzów czy Wielgusów.
Tomek
rok temu
Ja od bardzo dawna nie kupuję płynu Ludwik. Już wiele lat temu dowiedziałam się że jest to kościelny katolicki biznes. Nie będę wspierał finansowo tego imperium zła i zakłamania.
prawo
rok temu
kasta z paragrafkastetem umie przywalić
gość
rok temu
go Roku Kasta nie wyda żadnego wyroku skazującego bo są na garnuszku Nojmana.
hehe
rok temu
tragedi ten sąd -konsumenci maja prawo wiedziec o powiązaniach politycznych i handlowych producentów ,-ujawniajmy wszystkie!!!! he he
87
rok temu
Kijowskiego nie trzeba prać po pysku a po "kiesieni" to jego jedyny czuły punkt
bDowhujL
facetzgdyni
rok temu
Czy Pani Sędzina tez chodziła ze świeczką niczym Pani Gersdorf?
ZK
rok temu
To ten lewak jeszcze nie w pudle!
Zobacz
rok temu
SIEMA ALIMENCIARZ.... I CO PUCHA.... CZY MASZ JAKĄŚ ROBOTĘ ŻEBY PŁACILI ZA LEŻENIE.... DAJ ZNAĆ..... OJ CHYBA PUCHA SIĘ SZYKUJE..... POLEZYSZ ALE NIE ZAPŁACĄ I GOLAS WYJDZIESZ..... A MOŻE DO LECHA SIĘ PRZYKLEJ ON KASĘ MA I PO KOSZULCE ZALOZCIE.....
12345rewq
rok temu
sądy tak nienawidzą PiS-u i Ziobry że Kijowski zamiast kijów na plecy dostaje korzystne wyroki .To jest wszak "lepsza kasta " a sądy mają swobodną ocenę dowodów ....jakoś zapominają, że swobodna to nie DOWOLNA. Sędziowie też nie wiedzą , do czego dostali młotki...A one są po to by sędzia jak za bardzo oderwie się od rzeczywistości miał szanse walnąć się w głowę tym młotkiem i....powrócić na ziemię do zwykłych ludzi .
słuchaj
rok temu
halo.radio
WATAŻKA GROCH...
rok temu
Skoro tak, to ja już nie kupię Ludwika.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić