Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

WOŚP wystawia niezwykły obraz. Jego autorką jest orangutanica

22

Jedno z dzieł 47-letniej Rai z gdańskiego zoo zostało przekazane na licytację WOŚP. Cieszy się sporym zainteresowaniem.

WOŚP wystawia niezwykły obraz. Jego autorką jest orangutanica
(Facebook.com, Gdański Ogród Zoologiczny)

Licytujący jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. Abstrakcyjny obraz namalowany przez orangutanicę Raję jest już warty kilkaset złotych, a do końca licytacji zostały niecałe dwa tygodnie. Cena początkowa wynosiła skromne 10 zł, ale w ciągu doby wzrosła do 600 zł.

Podarowała ją w prezencie swojemu wieloletniemu opiekunowi. Dzieło o wymiarach 42 x 29,7 cm zostało wykonane nietoksycznymi farbami plakatowymi. Jak informują pracownicy ogrodu zoologicznego, Raja poświęca pracy twórczej nawet kilka godzin dziennie. Jest to dla niej duży wysiłek - po skończeniu dzieła od razu zasypia.

Gdy maluje, cały świat przestaje dla niej istnieć. A jeśli mimo starań nie jest zadowolona z efektów swojej pracy – niszczy je. Obraz wystawiony na aukcji jest też częścią kampanii #OLEJOLEJ, prowadzonej przez Gdański Ogród Zoologiczny.

Kampania ma uwrażliwić ludzi na los małp. Wycinki lasów tropikalnych pod plantacje palmy olejowej, z której tłoczony jest olej palmowy, są tragiczne w skutkach dla zamieszkujących te tereny orangutanów. Na stronie internetowej gdańskie zoo publikuje listę produktów bez tego tłuszczu. Podkreśla też, że rezygnując z niego działamy na korzyść swojego zdrowia - przetworzony olej palmowy wykorzystywany w wielu produktach jest bardzo szkodliwy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Alba już na wolności
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić