Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Justyna Mucha
|
aktualizacja

Wprowadzą nowe tabletki antykoncepcyjne dla mężczyzn. Mają jednak poważną wadę

27
Podziel się:

Pigułki antykoncepcyjne dla mężczyzn są coraz bliżej powszechnej sprzedaży. Znamy wyniki najnowszych badań testowych.

Wprowadzą nowe tabletki antykoncepcyjne dla mężczyzn. Mają jednak poważną wadę
(Domena publiczna)

Tabletka o roboczej nazwie DMAU ma być przełomowa. Pigułka łączy androgeny, czyli hormony męskie z żeńskim progesteronem. W efekcie hamuje produkcję plemników i staje się alternatywą dla dotychczas stosowanych męskich środków antykoncepcyjnych.

Próbę przeprowadzono na 100 mężczyznach. Badania prowadzone pod przewodnictwem profesor medycyny Stephanie Page z University of Washington w Seattle, dostarczyły pozytywnych wyników. Mężczyzn w wieku od 18 do 50 lat podzielono na grupy, na których testowano 3 dawki DMAU – 100, 200 i 400 miligramów. Badani przyjmowali przez 28 dni dawkę leku lub placebo. Pełen miesiąc badań, włączając oddawanie próbek krwi, testy hormonów i cholesterolu, zakończyło 83 panów. Wyniki były pozytywne i uznano je za znaczący krok w rozwoju męskiej antykoncepcji doustnej. Największa dawka dała najlepsze efekty.

Ogromną wadą tych środków jest to, że ich stosowanie powoduje tycie. Mam nadzieję, że uda nam się wyeliminować ten problem - komentuje Spethanie Page.

W przeciwieństwie do testowanych dotychczas środków, DMAU nie wpływa negatywnie na wątrobę i nerki. Pigułkę, podobnie jak damski odpowiednik, spożywa się raz dziennie. Najlepiej działa spożyta podczas posiłku. Nie powoduje spadku libido, co jest częstym efektem ubocznym u kobiet stosujących antykoncepcję doustną. U wszystkich mężczyzn przyjmujących DMAU odnotowano wzrost wagi oraz spadek "dobrego" choreserolu HDL.

Badania nad antykoncepcją doustną dla kobiet rozpoczęły się w latach 50. XX wieku. Na rynku amerykańskim były powszechne od 1960 roku, a w Polsce od 1966 roku. Dotychczas stosowana antykoncepcja hormonalna dla mężczyzn powodowała szereg skutków ubocznych.. Dzięki nowym badaniom, jesteśmy coraz bliżej bezpiecznej antykoncepcji dla obu płci.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(27)
Margueritte
4 lata temu
Baby! Nie łykajcie! To truje po tych pastylach !!!!
Cyklista
4 lata temu
Tabletki mają jedną wadę - chronią przed zajściem w ciążę tylko pedałów !
Kobieta
4 lata temu
Ale kobieta brac musi bo pozniej nie usunie a facet jak wrzuci pare kilo to korona z glowy nie spadnie 3/4 suplementow powoduje tycie nez wzgledu na plec....
chudzielec
4 lata temu
to ja poprosze najwieksza dawke, dla mnie efekt uboczny jak znalazl :)
Dodo
4 lata temu
Jeśli komuś zależy, żeby szybko dostać zwrot podatku, polecam wysłać PIT przez Podatnik.info od razu po jego dostaniu.
wania
4 lata temu
A co na to kościół zabić plemnika to zbrodnia.
Platform I
4 lata temu
Po takiej tabletce rodzą się półgłówki,póżniejsi działacze platformy peronowej.
Jan
4 lata temu
Wkrótce będzie sexmisja
he he he
4 lata temu
Wreszcie i chłopy będą żreć chemię, do tej pory tylko kobiety się truły i tyły, niech zobaczą teraz ile to kosztuje nie tylko finansów.
ja
4 lata temu
nareszcie niech łykają i trują na potęgę
Ukulel
4 lata temu
To bzdury na resorach. Nie wierzę, że przyjmowanie hormonów nie będzie miało skutków ubocznych (przy długotrwałym stosowaniu). Już same tabletki doustne dla pań mogą powodować problemy z kośćmi (nawet nowotwory), zwiększają ryzyko udarów mózgu (w połączeniu z papierosami to mieszanka wybuchowa), ale niestety o tym się nie mówi. Dlaczego ??
ja
4 lata temu
haha czyli wiadomo już co będą brali koksiarze
edka
4 lata temu
- niech Pani profesor medycyny Stephanie Page sama nakarmi swoich jankesów.
Ja
4 lata temu
Jak chcą wyeliminować tycie podając progesteron?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić