Wróć na
Aldona Brauła
|

Wrocław. Zgniótł rannego ptaka. Pójdzie za to do więzienia

294
Podziel się

Ekostraż poinformowała na Facebooku o wyroku, który zapadł we Wrocławiu. Mężczyzna, który nadepnął i tym samym zabił ptaka czekającego na pomoc, został ukarany. Spędzi w więzieniu 6 miesięcy, a dodatkowo obciążono go grzywną.

Wrocław. Zgniótł rannego ptaka. Pójdzie za to do więzienia
(Facebook.com)
bCGkPCeZ

Mężczyzna, który zabił dzikiego ptaka we Wrocławiu, został skazany. Otrzymał wyrok 6 miesiącu pozbawienia wolności, a dodatkowo musi wpłacić tysiąc złotych na Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Do zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku. Mężczyzna, którego dane nie zostały ujawnione, zabił nogą wronę, która nie miała jak uciec. Ptak był ranny i w otoczeniu kilku osób czekał na wolontariuszy z Ekostraży.

Jak czytamy na Facebooku Ekostraży, mężczyzna po prostu nadepnął na głowę wrony i ją zgniótł. Powiedział przy tym do zgromadzonych ludzi, że "tak to się robi". Ptak został odesłany na sekcję zwłok, a sprawca zdarzenia zgłoszony na policję.

bCGkPCfb

Zobacz także: Na ratunek jaszczurce. Nietypowa interwencja strażaka

Świadkowie zdarzenia zrobili sprawcy zdjęcia, dzięki czemu został łatwo odnaleziony. Po ponad pół roku skazano go na 6 miesięcy pozbawienia wolności. Musi także zapłacić tysiąc złotych.

Kara powinna też wpłynąć na kształtowanie świadomości prawnej społeczeństwa, co ma szczególnie istotne znaczenie w przypadku przestępstw popełnianych na szkodę zwierząt, traktowanych nierzadko bardziej jak przedmioty niż jak żywe stworzenia – napisał w uzasadnieniu sąd.

bCGkPCfh

Wyrok jest bardzo istotny. Wielokrotnie w podobnych przypadkach dochodzenie umarzano, argumentując, że znęcanie się nad dzikimi zwierzętami nie jest tak szkodliwe społecznie jak znęcanie się nad psem czy kotem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCGkPCfC
KOMENTARZE
(294)
Tom
4 miesiące temu
Cieszę się
Polakl
4 miesiące temu
Za rozdeptanie wrony 6 miesięcy więzienia . A za zabicie człowieka bejsbolem 4 lata. Wymiar sprawiedliwości jest chory.
kiciek123.56
4 miesiące temu
Chore panstwo ! Gdzie za przejechanie staruszki na pasach bez uprawnien do kierowania pojazdami ,bez przegladu technicznego i ubezpieczenia OC!Czego konsekwencja byla smierc tej staruszki jest sie uniewinnionym gdy ma sie zydowskie korzenie ! I kara bezwzglednego wiezienia za zabicie wrony - gdy jest sie gojem ! Chore panstwo! Chore prawo ! Chore sady !
bCGkPCfD
Asia
4 miesiące temu
szkoda że za pobicie czy znęcanie sie nad człowikim są łagodniejsze kary - czyściciele kaminic itp.
Europejski
4 miesiące temu
"Kara powinna też wpłynąć na kształtowanie świadomości prawnej społeczeństwa, co ma szczególnie istotne znaczenie w przypadku przestępstw popełnianych na szkodę zwierząt, traktowanych nierzadko bardziej jak przedmioty niż jak żywe stworzenia – napisał w uzasadnieniu sąd." A jak to się ma do uboju rutalnego żydowsko-muzułmańskiego, gdzie cielakowi podrzyna się gardło i czeka aż się wykrwawi w specjalnie stworzonej klatce, którą odwraca się ze zwierzęciem, albo daje mu się kilka batów, żeby biegnąc krew lepiej odpływała? Z tego co wiem jest to w Polsce dozwolone i przez władzę akceptowane. Jeśli coś napisałem niezgodnie z prawdą proszę mnie poprawić. OBŁUDA "nadzwyczajnej kasty" i "ekostraży" jest tak olbrzymia, że brak mi słów.
Najnowsze komentarze (294)
Pedro
4 miesiące temu
Wkoncu karaja tych co żyć nie daja
xyz
4 miesiące temu
Przynajmniej się już ptak nie męczył szybka śmierć. Chore Państwo
Marcin
4 miesiące temu
za znęcanie się nad człowiekiem jest w porządku a polyciaty dostali wyrok sądu na dwa i pół roku czy jest Ok
jak karę
4 miesiące temu
dostanie europoseł z SLD za potrącenie (samochodem bez aktualnego przeglądu) kobiety na pasach, skoro emeryt został skazany za kradzież cukierka o wartości 40 groszy?
Jurek
4 miesiące temu
A co z kotami przecież one łapią te ptaszki trzeba pobudować więzienia dla kotów jastrzębi itp
kresowiak
4 miesiące temu
Chore sądy za wronę siedzieć. Facet rozwiązał problem żeby nie było kosztów i za to został ukarany. Zwirzeta i ptaki ważniejsze od ludzi . To juz koniec świata
Twój nick
4 miesiące temu
Czy faceci z ubojni dostaną dożywocie, czy krzesło ?
Meallmore
4 miesiące temu
NARESZCIE WYROK!!!!Szkoda tylko ptaka
bCGkPCfv
Dzabongo
4 miesiące temu
Przypominam że np Tomasz Hajto zabił starszą kobietę na pasach i nie spędził we więzieniu ani jednego dnia to jest kpina
Marcus
4 miesiące temu
Co się z tym światem dzieje ludzkie życie jest miej warte od zdychającej wrony, gdzie są ci wszyscy przechodnie jak człowiek bieduje na ulicy.
absurd
4 miesiące temu
Najzabawniejsze jest to że Ekostraż najprawdopodobniej zrobiłaby to samo po ocenieniu obrażeń ptaka, tyle że farmakologicznie.
Hm?
4 miesiące temu
Ćpun, zwyrodnialec? Naogladał się w darknecie filmików z zabijania tym sposobem zwierzątek, może sam nagrywa?
Tfu
4 miesiące temu
Chora kasha sadownicza
Rudu6449
4 miesiące temu
Za świadome zabójstwo powinno być 25+ albo dożywocie a za wrone grzywna i żeby miesiąc posiedział żeby więcej tak nie robił tyle
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić