+18
UWAGA!
Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.

Wstrząsające znaleziska FBI. "Dziupla" z ludzkimi organami

200

FBI ujawnia wstrząsające szczegóły ze śledztwa. W Phoenix w stanie Arizona znaleziono ludzkie szczątki. A dokładnie 10 ton ludzkich głów, ramion, nóg, torsów i genitaliów. Wszystko to było przygotowane na sprzedaż.

Wstrząsające znaleziska FBI.  "Dziupla" z ludzkimi organami
(ABC15 Arizona)

FBI wykryło przestępstwo w Biological Resource Center. Na miejscu agenci zastali przerażający widok - wiadra pełne głów, rąk, nóg, jak również chłodnię pełną męskich genitaliów. Części ludzkiego ciała przeznaczone na sprzedaż były ułożone w stosy. Śledczy znaleźli 10 ton szczątków, łącznie 1 755 części ciała - 281 głów, 241 ramion, 337 nóg i 97 torsów.

Sceny rodem z Frankensteina. Jak podaje ABC15 Arizona znaleziono także męski tors z wszczepioną głową pochodzącą od innego ciała. Należała od kobiety.

Matthew Parker, dawny agent pracujący nad tą sprawą nadal nie pozbył się przykrych wspomnień:

"Nie mogłem spać w nocy po zobaczeniu tych scen. Wyglądało to jak sklep z kawałkami złomu, które po prostu zostały porozrywane na części."

Ludzkie szczątki pochodziły od dawców, których ciała pośmiertnie przeznaczone były do celów medycznych. Rodziny są wstrząśnięte. Teraz pozywają firmę i jej właściciela Stephena Gore'a.

Brak regulacji prawnych. Mimo że w 2017 r. Arizona uchwaliła prawo, zgodnie z którym firmy zajmujące się dawstwem narządów nie mogą działać bez licencji państwowej, ustawa ta nadal nie weszła w życie. Wciąż nie obowiązują więc regulacje prawne wobec firm działających w tej branży.

W stanie Arizona działają co najmniej cztery takie firmy. Istnieje również firma, która proponuje usługi zamrażania ciała w celu późniejszego przywrócenia go do życia.

Gore, były właściciel obiektu poniesie konsekwencje przestępstwa. Przyznał się do oszustwa za wprowadzanie klientów w błąd. Dostał odroczony wyrok roku pozbawienia wolności oraz cztery lata w zawieszeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić