Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Paulina Kwiatkowska
|
aktualizacja

Wstydliwy temat. Ten emotikon ma to zmienić

7
Podziel się

W ramach kampanii #CondomEmoji 23% internautów uznało emotikon parasolki z kroplami za nieoficjalny symbol bezpiecznego seksu. Obrazek ma nam ułatwić rozmowy o bezpiecznym seksie, których większość z nas się wstydzi i tym samym zmniejszyć ryzyko zarażenia się HIV.

Wstydliwy temat. Ten emotikon ma to zmienić
(www.flickr.com/photos/oneras, Mario Antonio Pena Zapatería)

Możliwie, że z emotikona parasolki będzie można korzystać już w przyszłym roku. Firma Unicode 10.0 produkująca i projektująca obrazki pomagające w komunikacji jeszcze przez pół roku będzie przyjmować propozycje projektów. W zaakceptowanych znalazły się m.in. karmiąca piersią matką czy kobieta w hidżabie.

*Wybrali spośród 10 różnych rysunków. * Tuż za parasolką znalazł się emotikon czerwonego kółka (dostał 18,6% głosów), czerwony hełm (16,7%) i serduszko obwiązane wstążką (13,3%). W ankiecie Durexa wzięło udział 3,5 tys. internautów. Pochodzili z Wielkiej Brytanii, USA, Brazylii, Chin, Indii i RPA. Większość respondentów była w wieku od 16 do 35 lat.

*75% osób korzysta z emotikonów podczas konwersacji o seksie. *Ponad połowę z nich krępuje jednak poruszanie tematu jego bezpieczeństwa. Z badań przeprowadzonych przez firmę Durex wynika, że 90% respondentów robiłoby to chętniej, gdyby mogli korzystać z obrazka prezerwatywy lub podobnego – czytamy w Daily Mail.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(7)
ona
5 lata temu
Tylko pas cnoty.
olo
5 lata temu
własnie to mi przypomniało by gumy kupić na wieczór
Olka
5 lata temu
Kompletnie nie rozumiem co ma ten bakłażan z sexem wspólnego....
helmutcool
5 lata temu
a ja tam wole tak-kladz sie dziewcze kladz,i nie zapomnij nanizac na moj instrument prezerwatywe,spiewajaco!
Badum! Tsss!!
5 lata temu
Stuprocentowym zabezpieczeniem od adidasa czy trypra jest po prostu wierność w związku. I tyle.
oburzony
5 lata temu
Uprawiac seks to jest komu, ale porozmawiac to tabu? Co sie dzieje z tymi ludzmi! Jak nie umiesz rozmawiac o seksie albo kupic gumek to znaczy, ze nie jestes wystarczajaco dojrzaly, zeby seks uprawiac!
asdf
5 lata temu
Tylko chyba te gumy za duże robicie, bo potrafią się zsuwać, kobiety narzekaja, ze niby bezpieczne, a bokiem przeciekają, a zabezpieczenie zostaje z zawartoscią. To propaganda w kierunku prokreacji. Totalnie zagęscić chcą świat. Konsumentów im brakuje, pazerni na kasę jacy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić