Paulina Kwiatkowska| 
aktualizacja 

Wstydliwy temat. Ten emotikon ma to zmienić

20
Podziel się:

W ramach kampanii #CondomEmoji 23% internautów uznało emotikon parasolki z kroplami za nieoficjalny symbol bezpiecznego seksu. Obrazek ma nam ułatwić rozmowy o bezpiecznym seksie, których większość z nas się wstydzi i tym samym zmniejszyć ryzyko zarażenia się HIV.

Wstydliwy temat. Ten emotikon ma to zmienić
(www.flickr.com/photos/oneras, Mario Antonio Pena Zapatería)

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Możliwie, że z emotikona parasolki będzie można korzystać już w przyszłym roku. Firma Unicode 10.0 produkująca i projektująca obrazki pomagające w komunikacji jeszcze przez pół roku będzie przyjmować propozycje projektów. W zaakceptowanych znalazły się m.in. karmiąca piersią matką czy kobieta w hidżabie.

*Wybrali spośród 10 różnych rysunków. * Tuż za parasolką znalazł się emotikon czerwonego kółka (dostał 18,6% głosów), czerwony hełm (16,7%) i serduszko obwiązane wstążką (13,3%). W ankiecie Durexa wzięło udział 3,5 tys. internautów. Pochodzili z Wielkiej Brytanii, USA, Brazylii, Chin, Indii i RPA. Większość respondentów była w wieku od 16 do 35 lat.

*75% osób korzysta z emotikonów podczas konwersacji o seksie. *Ponad połowę z nich krępuje jednak poruszanie tematu jego bezpieczeństwa. Z badań przeprowadzonych przez firmę Durex wynika, że 90% respondentów robiłoby to chętniej, gdyby mogli korzystać z obrazka prezerwatywy lub podobnego – czytamy w Daily Mail.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić