REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla12.11.19 (07:54)

Wszyscy ignorowali ostrzeżenia ojca. Była żona zabiła mu syna

Brytyjski ojciec oskarża policję i pomoc społeczną o ignorowanie jego ostrzeżeń na temat agresywnej byłej partnerki. Po latach walki o bezpieczeństwo 7-latka mężczyzna dowiedział się, że jego synek został uduszony przez matkę.
SWNS / Newspix.pl

Cztery lata przed tragedią ostrzegał policję przed swoją byłą partnerką. Brytyjczyk Matthew Spriggs przez lata błagał policję i inne służby o zainteresowanie się domem, w którym mieszkał jego synek Archie. Chłopiec regularnie informował go o przemocy, którą cierpiał ze strony matki.

W 2013 roku mężczyzna zobaczył siniaki na ciele syna. Chłopiec wyznał ojcu, że był gwałtownie potrząsany przez matkę i długo wisiał do góry nogami, trzymany przez nią za kostki. Spriggs zrobił zdjęcia siniaków i zadzwonił do pomocy społecznej, chcąc przedstawić dowody na przemoc. Jednak nikt nie zareagował na jego prośby o wszczęcie dochodzenia.

REKLAMA
SWNS / Newspix.pl
44-letnia Lesley Speed latami biła swojego syna Archiego, aż wreszcie udusiła go we wrześniu 2017 roku.

Nie sądzę, aby moje obawy były traktowane poważnie. Błagałem ich, żeby chronili mojego syna. Poprosiłem nawet o oddanie go do rodziny zastępczej, aby był bezpieczny - wspomina rozgoryczony ojciec.

Zobacz też: Czuła jak orka. Nagrali zachowania morskich zabójców

Nikt nie wierzył, że chłopiec był bity i zaniedbywany. Coraz bardziej zdesperowany ojciec dzwonił na pomoc społeczną, policję, a potem do szkoły syna i różnych organizacji. Twierdzi, że wszystkie instytucje zignorowały jego prośby.

Kilka miesięcy przed śmiercią syna spróbował jeszcze raz. Opieka społeczna poinformowała wtedy Spriggsa, że nie będzie dochodzenia w sprawie jego syna, ponieważ nie znaleziono zagrożenia. Mężczyzna twierdzi, że jedynym krokiem podjętym przez urzędników był telefon do szkoły Archiego.

Zapytałem: Co musi się wydarzyć, żebyście przeprowadzili dochodzenie? Siniaki? Połamane kości? A może dopiero kiedy ona zabije mojego syna? Odpowiedzieli mi tylko: "Nie dojdzie do tego" - zarzeka się teraz mężczyzna.

SWNS / Newspix.pl
Dom dzieciobójczyni w Rushbury w hrabstwie Shropshire. Karetkę i policję wezwał jej nowy partner.

Matka udusiła Archiego niedługo później. Karetkę i policję wezwał nowy partner 44-letniej Lesley Speed. Mężczyzna wrócił do domu we wrześniu 2017 roku i znalazł martwego chłopca w łóżku. W pobliżu leżała jego matka z krwawiącymi ranami na szyi, ramionach i nadgarstkach.

Dochodzenie w sprawie niedopełnienia obowiązków przez służby trwa. Lokalna policja i pomoc społeczna twierdzi, że część zeznań Matthew Spriggsa mija się z prawdą - informuje "The Guardian". Lesley Speed odsiaduje wyrok dożywocia za zabójstwo syna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij