o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Wszyscy ignorowali ostrzeżenia ojca. Była żona zabiła mu syna

25
Podziel się

Brytyjski ojciec oskarża policję i pomoc społeczną o ignorowanie jego ostrzeżeń na temat agresywnej byłej partnerki. Po latach walki o bezpieczeństwo 7-latka mężczyzna dowiedział się, że jego synek został uduszony przez matkę.

Nikt nie zainteresował się 7-letnim Archim Spriggsem, mimo że jego ojciec błagał służby o pomoc.
Nikt nie zainteresował się 7-letnim Archim Spriggsem, mimo że jego ojciec błagał służby o pomoc. (Newspix.pl, SWNS)
bECcNnAl

Cztery lata przed tragedią ostrzegał policję przed swoją byłą partnerką. Brytyjczyk Matthew Spriggs przez lata błagał policję i inne służby o zainteresowanie się domem, w którym mieszkał jego synek Archie. Chłopiec regularnie informował go o przemocy, którą cierpiał ze strony matki.

W 2013 roku mężczyzna zobaczył siniaki na ciele syna. Chłopiec wyznał ojcu, że był gwałtownie potrząsany przez matkę i długo wisiał do góry nogami, trzymany przez nią za kostki. Spriggs zrobił zdjęcia siniaków i zadzwonił do pomocy społecznej, chcąc przedstawić dowody na przemoc. Jednak nikt nie zareagował na jego prośby o wszczęcie dochodzenia.

bECcNnAn

Nie sądzę, aby moje obawy były traktowane poważnie. Błagałem ich, żeby chronili mojego syna. Poprosiłem nawet o oddanie go do rodziny zastępczej, aby był bezpieczny - wspomina rozgoryczony ojciec.

Zobacz także: Zobacz też: Czuła jak orka. Nagrali zachowania morskich zabójców

Nikt nie wierzył, że chłopiec był bity i zaniedbywany. Coraz bardziej zdesperowany ojciec dzwonił na pomoc społeczną, policję, a potem do szkoły syna i różnych organizacji. Twierdzi, że wszystkie instytucje zignorowały jego prośby.

bECcNnAt

Kilka miesięcy przed śmiercią syna spróbował jeszcze raz. Opieka społeczna poinformowała wtedy Spriggsa, że nie będzie dochodzenia w sprawie jego syna, ponieważ nie znaleziono zagrożenia. Mężczyzna twierdzi, że jedynym krokiem podjętym przez urzędników był telefon do szkoły Archiego.

Zapytałem: Co musi się wydarzyć, żebyście przeprowadzili dochodzenie? Siniaki? Połamane kości? A może dopiero kiedy ona zabije mojego syna? Odpowiedzieli mi tylko: "Nie dojdzie do tego" - zarzeka się teraz mężczyzna.

Matka udusiła Archiego niedługo później. Karetkę i policję wezwał nowy partner 44-letniej Lesley Speed. Mężczyzna wrócił do domu we wrześniu 2017 roku i znalazł martwego chłopca w łóżku. W pobliżu leżała jego matka z krwawiącymi ranami na szyi, ramionach i nadgarstkach.

bECcNnAu

Dochodzenie w sprawie niedopełnienia obowiązków przez służby trwa. Lokalna policja i pomoc społeczna twierdzi, że część zeznań Matthew Spriggsa mija się z prawdą - informuje "The Guardian". Lesley Speed odsiaduje wyrok dożywocia za zabójstwo syna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bECcNnAO
KOMENTARZE
(25)
Antykler
2 lata temu
A polkom co odchodza od anglikow zabieraja dzieci a piznietym angielkom nie kuzwa jakies herbaciane te prawo maja
Andrzej Maj
2 lata temu
Witam Moja sytuacja jest podobna. Sześć lat walczę o dobro mojego prawie siedmioletniego syna. Matka go pobiła gdy miał trzy miesiące, na drugi dzień oddała go do domu dziecka. Sąd szantażem zmusił mnie na zgodę by syn na czas trwania sprawy był z matką. Matka pierze mu mózg, kurator który powinien mieć nadzór nad matką olewa mnie,sady anulują bezzasadnie sprawy o ukaranie matkę za utrudnianie kontaktów, dokumenty sąd rejonowy przetrzymuje i nie przesyła do sądu apelacyjnego i tak dalej. Bezprawie goni bezprawi i nikt nie chce zareagować. Wszyscy czekają aż się poddam w walce o dobro dziecka. A ja czekam na kolejną tragedię w tym kraju z udziałem matki dziecka. Bo w tym kraju najgorsza matka jest lepsza niż najbardziej odpowiedzialny i kochający ojciec. Po tragedii wszyscy umyją ręce i kolejna tragedia z udziałem matki rozejdzie się po kościach. Nie będę się ukrywał pod nickiem , bo za tragedię jaka mnie i mojego syna spotka odpowiedzą RzPr Dziecka, Sąd i sędziowie i kuratorzy.
Skończyć z wo...
2 lata temu
Tydzień matka tydzień ojciec, sprawiedliwie, i jeśli matka zakłada nową rodzinę, dzieci do ojca, tylko weekend u matki i święta
bECcNnAP
ktoś
2 lata temu
To teraz policję za jaja i też do góry nogami...
AAKT
2 lata temu
Czy któryś z urzędników odpowiedział prawnie za nie zrobienie niczego? Pytanie retoryczne. Popatrzmy jak to jest w Polsce. Nie generalizujmy ale i tak większość urzędników to pozorujący pracę za pieniądze podatnika.
Pisać pisma
2 lata temu
Ważna rzecz, nie dzwonić, nie rozmawiać, oficjalne pisma pisać i potwierdzenie ich złożenia brać. Nie ma mocnych na takie coś, a rozmowy telefoniczne, to o pogodzie mogą być. Albo rozmowy nagrywać, brać dane rozmówcy, niech się przedstawi, potem zawsze można wykorzystać, co najwyżej do sądu pozwą, za nielegalne nagranie, ale jak w eter prawda pójdzie, to niewiele pocieszenia komuś da wygrana.
Szok i żal
2 lata temu
Dlaczego tak rzadko ktos słucha tej rozsądnej strony, czy to matki czy to ojca, ale tej rozsądnej? Co nie usłyszę czyjaś historię z boku, to wyraźnie widać, która część jest normalniejsza od drugiej, bo czy do końca normalna to trudno się dowiedzieć. Dlaczego w sytuacji, gdy jedna strona - ta normalniejsza - ostrzega służby państwowe o możliwości tragedii, nie jest taka relacja słuchana i nie wyciąga się konsekwencji wobec takich służb, tylko cierpią dzieci i ci normalniejsi rodzice. Istne wariactwo! Jaką KOSZMARNĄ śmierć musiał mieć ten chłopiec, to nie idzie pojąć - zostać uduszonym przez własną matkę.
TakPytam
2 lata temu
Czesc zeznan mija sie z prawda. O ta druga czesc ?? Niedopelnienie obowiazkow ?? Chyba wspoludzial ...
Ktoś z Polski...
2 lata temu
Sądzę że jakby jeden siniak pojawił się na ciele chłopca jak by był pod opieką ojca i matka by zgłosiła to i od razu policja sąd i przedstawiciel praw dziecka by wbili mu do domu i zabrali , Myślą tak matka zawsze kocha najbardziej i nie zrobi krzywdy mu , jednak tak nie jest . Wyrazy współczucia ojcu
Hawie
2 lata temu
Bo samiczki sa "sugar and spice and everything nice", takie aniolki chodzace po swiecie, pelne milosci. A wszystko co zle od samcow pochodzi. Wiec naturalnie obowiazuje zssada "wierz kobiecie". A maly musial ja uciskac swoim patryjarchatem. W zfeminizowanym ju keju oczywiscie milicja, I urzedy sa niewinne.
gość
2 lata temu
A policja w naszym mieście nie przyjmuje zgłoszeń, aby mieć dobre statystyki i chwalić się przed górą, bo większość zgłoszeń i tak umarzali.
🌚🌚🌚
2 lata temu
Zupełnie jak w Polandii
Pawel
2 lata temu
Brytyjskie urzedy tak maja-to banda nierobow.
bECcNnAH
Twój nick
2 lata temu
Nazi feminizm w całej okazałości . Femininazistki twierdzą ze przemoc ma płeć i jest to płeć męska , dlatego ignorowały informacje o kobiecej przemocy, bo kłóciła się z ich wierzeniami. Nie zdziwiłbym się gdyby jakaś femininazistka stwierdziła ze nie ma problemu, bo jednego białego przenocować płci męskiej mniej i zadała nagrody dla kobiety która go zabiła . Popaprany poprawność polityczna zbiera żniwo śmierci . Do tego prowadzą dyrektywy o obronie kobiet i dzieci przed przemocą domowa - definiują kata i ofiarę , nie zostawiają miejsca na zmianę ról albo na inna definicje kata i ofiary.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić