Wróć na
Piotr Mieśnik, p.o. redaktora naczelnego WP
Piotr Mieśnik, p.o. redaktora naczelnego WP
|
aktualizacja

Wybory 2019. Wyniki z grubsza znane, Polacy wskazują najbardziej palące problemy [BADANIE]

135
Podziel się

Chwilę zajmie zanim opadnie powyborczy kurz, ale są w Polsce sprawy i problemy, które nie mogą czekać. W badaniu na panelu Ariadna dla o2.pl - Polacy wskazują te najbardziej palące kwestie do załatwienia przez nowowybrane władze.

Wybory 2019. Wyniki z grubsza znane, Polacy wskazują najbardziej palące problemy [BADANIE]
(East News, PIOTR MOLECKI)
bCYXoWth

Po wyborczej ciszy, czeka nas powyborcza burza. Czas dokładnego przeliczania głosów i, co najważniejsze, formowania nowego rządu. Bez względu na przebieg tych rozmów i targów - Polacy już wskazując "nowym" rządzącym palące sprawy, którymi politycy powinni zająć się w pierwszej kolejności, bez zbędnej zwłoki.

Aby to sprawdzić, tuż przed wyborami 2019 zleciliśmy badanie na panelu Ariadna. Zapytaliśmy samych Polaków, czy najważniejsze są dla nich tak głośne sprawy jak postulaty środowisk LGBT, czy jednak te mniej ideologiczne, bliższe codziennego życia ogółu jak szkolnictwo czy służba zdrowia.

Okazuje się, że działania w obszarze ochrony zdrowia to te, które według ankietowanych, powinny stać najwyżej w hierarchii zainteresowania nowych władz. Na służbę zdrowia wskazało bowiem aż 47 proc. respondentów.

bCYXoWtj

Zobacz też: Jarosław Kaczyński o sondażowych wynikach wyborów

Drugie miejsce zajęła "drożyzna", a więc konieczność zajęcia się kwestią "obniżenia tempa wzrostu cen produktów i usług". Tę odpowiedź wskazało 35 proc. pytanych.

Zaskakująco mało wskazań zebrał temat "szkolnictwa" - zaledwie 5 proc. A jeszcze mniej, bo 3 proc. Polaków wskazało konieczność zajęcia się "problematyką zgłaszaną przez środowiska LGBT".

bCYXoWtp

Wyniki te jasno wskazują pożądane przez Polaków kierunki natarcia dla nowego rządu: to służba zdrowia i drożyzna.

Wybory, wybory i po wyborach. Politycy, czas brać się do prawdziwej roboty!

bCYXoWtq

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1056 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 4 – 8 października 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCYXoWtK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(135)
Adik
12 miesięcy temu
żądamy ograniczenia przywilejów : koniec 42letnich górników na emeryturach po 4500zł, koniec 40letnich wojskowych i policjantów na emeryturach, koniec z immunitetem posłów, koniec z finansowaniem z naszych pieniędzy partii politycznych!
kakadu
12 miesięcy temu
A teraz zapłacimy za "one dają"
PiS
12 miesięcy temu
i mamy problem, jak tu podnieść płace, emerytury i zahamować inflację?
bCYXoWtL
la2010
12 miesięcy temu
To trochę dziwne, że większość chce poprawy w służbie zdrowia i walki z drożyzną, a jednocześnie głosuje na tych, którzy rozbujali inflację i zdemolowali i tak już kiepską, służbę zdrowia.
J-23
12 miesięcy temu
Kiedy Kwota Wolna od PODATKU 8 000zł + Inflacja przez 4 lata...
Najnowsze komentarze (135)
Kobrunia
11 miesięcy temu
Niestety my nie mamy prawa niczego zadać. Zadać ma prawo tylko kaczykuper i jemu powinowaci. Motloch milczy. .
PIT
11 miesięcy temu
500+ dla dzieciarni to symbol niesprawiedliwości społecznej. Przychód jest bez podatku a powinien być z obowiązkiem wykazania w PIT co zakończyłoby przekręty. Najbardzie pokrzywdzeni są emeryci ze starego portfela co odbudowali kraj, pracowali również w soboty przez 40 lat i teraz mają grosze. Angela Merkel dawała wsparcie emerytom i wygrywałą przez lata.
sprzedawca
12 miesięcy temu
Emeryturami stażowymi ...nie mamy sił juz pracować więcej niz 40 l
Nowy
12 miesięcy temu
Przecież podstawą wszystkiego są pieniądze. Przy poprzednich wyborach obiecywano obniżenie podatków i dalej nic z tego nie ma. Państwo i kolejne ekipy zamiast zaglądać do mojej kieszeni i decydować komu dać może w końcu niech nagrodzi ciężko pracujących obywateli. To my pracujący i płacący wszelakie daniny, budujemy to Państwo. Niech obniżą podatki o połowę i podniosą kwotę wolną od podatku, a wtedy 500+ mogą sobie wsadzić głęboko. Każdy będzie wiedział na co wydać i dobrobyt wzrośnie ekspresowo. Tylko jest jeden problem, jak wtedy kupić wyborcę?
...
12 miesięcy temu
NA OBU PROBLEMACH TE NIEMOTY POLEGNĄ...
nikola
12 miesięcy temu
zrobic porzadek z sadami ukarac tych co sa winni rozkladu panstwa zrobic ustawe o wyrzuceniu poslow tych co maja wyroki i zarzuty niepowinni zasiadac w sejmie i senacie znies imunitety imunitety tylko obowiazuja w pracy koniec kropka
J.P
12 miesięcy temu
Proszę zapłacić za obowiązkowa służbę wojskowa w PRL
POLACY
12 miesięcy temu
ZLIKWIDOWAC WSZELKIE PRZYWILEJE pOSŁOM, SENATOROM !!!!!!!!!
bCYXoWtD
ramol
12 miesięcy temu
Dlaczego obiecuje się podwyżki wynagrodzeń zamiast zniesienia pofdatku od nich.To proste,gdyby zniesiono podatki to by ucierpiał budżet do którego by wpłynęły mniejsze kwoty a tym samym pod znakiem zapytania by stało wiele wydatków budżetowych.Natomiast podwyżki wynagrodzeń generalnie poza budżetówką obciążą pracodawców a ci przeniosą je na szeroko pojętych konsumentów.w konsekwencji wzrośnie inflacja i ceny różnego rodzaju produktów i usług wzrosną i pochłoną podwyżki płac a w konsekwencji przyniosą większe wpływy budżetowe i o to chodzi,im droższy wyrób sprzedany tym wyższy podatek bespośredni i VAT.Pomyślane przez rządzących dobrze tyle tylko,ze nie w pełni dla obywateli.
BB
12 miesięcy temu
Zakaz promowania zboczeń na ulicach , likwidacja złodziejskiego podatku Belki ,płaconego za poniesioną w banku stratę .
ewa
12 miesięcy temu
Koniec finansowania z moich podatków Rydzyka
chichot
12 miesięcy temu
On nic nie musi ,on ma kaprysy !!!
Antypis
12 miesięcy temu
Ani służba zdrowia ani drożyzna nie jest w kręgu zainteresowań Kaczyńskiego...on ma parcie na władze za wszelką cenę i kolejne 4 lata nic nie zrobi dla kraju a tylko będzie jątrzył i szczuł jednych na drugich! Przecież niedawana powiedział,że będą niszczyć tych,którzy nie z nimi
fert
12 miesięcy temu
I jeszcze zlikwidować spółdzielnie mieszkaniowe koniec z prezesami PRL-u. Zmienić prawo spółdzielcze!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić