o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Wybory prezydenckie 2020. Grodzki reaguje na apel Witek. "Po prostu lekceważące"

13
Podziel się

Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki postanowił zareagować na apel marszałek Sejmu Elżbiety Witek o "sprawne procedowanie" projektu PiS mówiącego o głosowaniu korespondencyjnym dla wszystkich uprawnionych.

Tomasz Grodzki odpowiedział marszałek Sejmu
Tomasz Grodzki odpowiedział marszałek Sejmu (PAP, Tomasz Gzell)
bEKBdrIl

Tomasz Grodzki nawiązał do wtorkowych rozstrzygnięć w Sejmie. "W dniu, w którym Sejm odrzuca nasze poprawki o powszechnych testach na koronawirusa o dodatkach dla służby zdrowia i pomocy dla przedsiębiorców, ponowne wrzucanie tematu zmian w prawie wyborczym i oczekiwanie od Senatu, że będzie maszynką do głosowania, jest po prostu lekceważące" - napisał w mediach społecznościowych marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

W ten sposób odpowiedział na prośbę Elżbiety Witek. Marszałek Sejmu apelowała o jak najszybsze procedowanie przez izbę wyższą projektu ustawy PiS ws. głosowania korespondencyjnego.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce wywoła cięcia etatów w rządzie? Piotr Mueller komentuje

bEKBdrIn

Polacy powinni odpowiedzialnie i z pełnym zrozumieniem reagować na sytuację i zalecenia rządu. Dziś bez poszanowania ładu konstytucyjnego, powrót do normalności nie będzie możliwy. Nie można tworzyć precedensów, które będą wykorzystywane w przyszłości - mówiła marszałek Sejmu w telewizyjnym orędziu.

Później zwróciła się w kierunku Tomasza Grodzkiego. - Chciałabym również zaapelować do Marszałka Senatu, aby izba wyższa również poważnie i odpowiedzialnie podeszła do tego zadania. Apeluję o sprawne procedowanie tej ustawy w Senacie, bowiem od uchwalenia jej w Sejmie pozostanie dosłownie kilka dni, aby prezydent mógł podpisać te zmiany i by mogły one działać - powiedziała.

Wybory prezydenckie 2020. Dużo dyskusji i kontrowersji

Coraz więcej mówi się na temat wyborów prezydenckich, które zostały zaplanowane na 10 maja. Szczególnie dużo dyskusji wywołuje kwestia samego terminu głosowania. Wiele osób twierdzi, że ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa data powinna zostać zmieniona. Na razie jednak nic nie wskazuje na to, by tak się stało.

bEKBdrIt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEKBdrIO
KOMENTARZE
(13)
vdhfz
3 miesiące temu
Rozliczenie nastapi napewno!!Q!
msa
rok temu
grodzki w Senacie spelnia zerowa role.to co on mowi sie nie liczy.jednak ktos musial sie podlozyc bo ktos go chcial a teraz jest duzy z nim klopot.
janp3a
rok temu
Jak to jest możliwe , że facet oskarżony o łapówkarstwo może pełnić funkcję marszałka senatu ,i do tego śmieje się wszystkim w twarz. To nie jest normalny kraj.
bEKBdrIP
asa
2 lata temu
WAL SIĘ "KOPERTA"!
robi
2 lata temu
senat powinien maksymalnie dłuuugo pracować nad ustawą.
ghost
2 lata temu
"Gdyby nie internet nie wiedziałbym ilu na świecie jest idio tów" - Stanisław Lem Tych Waszych wypocin szczególnie opozycyjnych nie da się czytać i komentować, to strata czasu i energii.
gosc
2 lata temu
Apeluję do rządu aby się zajęli bieżącymi sprawami zagrożenia epidemią , a nie "bzdurnymi" zarządzeniami odnośnie wyborów. Zastosujcie do życzeń suwerena!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ahh
2 lata temu
Grodzki ale jesteś prowinciuszem...i koperciarzem...
zdzichu
2 lata temu
Ten bezduszny mały człowieczek wbity w ambicją przez PO myśli ,że jest pępkiem świata a jest zupełnie odwrotnie i nikt nie bierze poważnie tego co wygaduje ta czecia osoba jak sam o sobie mówi .
AKA.
2 lata temu
SOK Z BURAKA.
Pismoznawca
2 lata temu
Po 30 kwietnia konczy się kadencja prof. Gersdorf. Wtedy pis osadzi w SN swojego chłopa i kaczynski bedzie miał już pełnię wladzy. On i jego koledzy będą bezkarni, i wtedy bedzie mozna wprowadzić stan stosowny i przesunąć wybory na odpoeiedni termin. Ale my będziemy mieli już pozamiatane. Milego dnia i zdrowi życzę
Ela
2 lata temu
Wybory prezydenckie muszą odbyć się jak najszybciej w zaplanowanym terminie.Tu chodzi o ciągłość państwa!Opozycja nogami i zębami broni się i chce przesunąć termin wyborów bo wie że i tak przegra!Totalna opozycja totalnie miesza w głowach mądrym Polakom!Ale nie uda jej się ten manewr!!!!
Atena
2 lata temu
Jestem przekonanA, że wybory prezydenckie w ustalonym terminie sie nie odbędą. PiS tylko zwleka, bo liczy że sytuacja sie unormuje, a jeśli nie, nie będzie miał innego wyjścia, jak przeczekać i ustalić nowy termin. Nie warto bawić sie w komentarze, bo i tak to wszystko jest na zasadzie: "Pożyjemy, zobaczymy..."
bEKBdrIH
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić