o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Wybory prezydenckie 2020. Prezydent Jeleniej Góry skomentował dosadnie decyzję rządu

22
Podziel się

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak umieścił w mediach społecznościowych krótkie wideo, w którym dziękuje wszystkim za ciężką pracę i mobilizację w czasie epidemii. Skomentował także ostatnie posiedzenie sejmu i decyzję, żeby nie odwoływać wyborów prezydenckich.

Wybory prezydenckie 2020. Prezydent Jeleniej Góry skomentował dosadnie decyzję rządu
(Facebook.com)
bErUnIFx

Jerzy Łużniak skomentował ostatnie doniesienia na temat wyborów. Prezydent Jeleniej Góry nagrał krótki film, w którym przedstawił obecną sytuację w mieście i odniósł się do ostatnich decyzji rządu.

Dla mnie jest to niezrozumiałe. Dla mnie jako samorządowca to nie jest do przyjęcia i taki sposób procedowania ustaw i działania jest karygodny. Prawnicy zgodnie orzekli, że jest to złamanie wszelkiego rodzaju reguł i wszelkiego rodzaju praw, które zostały ustanowione - powiedział na nagraniu.

Prezydent wspomniał także o sytuacji, jaka miała we Francji. Tam koronawirus przez dłuższy czas był pod kontrolą. Wszystko zmieniło się po pierwszej turze wyborów samorządowych. Nagle liczba zakażonych zaczęła rosnąć.

bErUnIFz
Zobacz także: Zobacz także: Debata WP. "Wybory 10 maja – tak czy nie?"

Jerzy Łużniak wspomniał, że organizacja wyborów jest niemożliwa także ze względów technicznych. Przy obecnie wprowadzonych ograniczeniach nie da się zagłosować, nie łamiąc prawa. Wiele komisji wyborczych jest zamkniętych. Pozostała nie mają gdzie się ulokować. Szkoły, w których dotychczas przeprowadzano wybory, odmówiły wypożyczenia pomieszczeń na 10 maja. Z obawy przed koronawirusem.

To jest szaleństwo. Organizowanie i namawianie ludzie żeby siedzieli w komisjach i żeby się narażali i narażali innych, którzy przychodzą i chcą głosować. Ten człowiek, który podejmował o tym decyzję, jest albo szaleńcem, albo nie zdaje sobie sprawy, albo nikt z jego bliskich nie jest narażony - mówił dalej prezydent.

bErUnIFF

Jelenia Góra stara się zapanować nad kryzysem. Zamówiono 10 tys. maseczek dla szpitali i pracowników medycznych. Kolejna dostawa, również 10 tys. masek, ma trafić do mieszkańców, którzy z różnych powodów muszą wychodzić z domu.

W Kotlinie Jeleniogórskiej jest 7 zakażonych osób, zmarła jedna. W całej Polsce potwierdzono 1984 potwierdzonych przypadkó zakażenia. Nie żyje 26 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bErUnIFG

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bErUnIGa
KOMENTARZE
(22)
Kazik
rok temu
Panie JERZY nie musi pan siac propagandy i powielac partyjnych towarzyszy nikt kto ma rozum na wybory niepojdzie i niewazne czy jest za prawica czy za lewica
TRUMP
rok temu
A co z pieniędzmi wydanymi na zorganizowanie wyborów. PRZEPADNĄ!!!!!!!!!!!!!!!! JAK PRZESUNIE SIE TERMIN WYBORÓW, TO ZNOWU TRZEBA WYDAĆ 60 MLN ZŁ. MYŚL CZŁOWIEKU ZANIM ROZTRZEPIESZ JĘZOR, ABY PRZYPODOBAC SIE NIEUDACZNIKOM Z OPOZYCJI. MASZ MĄDRZEJSZYCH PRZED SOBĄ.
Krakus
rok temu
To twój koniec Kulawy grubasie. Nareszcie.
bErUnIGb
dadadad
rok temu
Co by PiS nie zrobił i tak będą krzyczeć "KOSTYTUCJA". Więc to nie ma większego znaczenia
Wandyl
rok temu
Temu geniuszowi ,,samorządności" warto zaproponować, żeby sam wziął i został Prezydentem PL, to wtedy będzie rozporządzał, decyował i rządził z całej siły. Póki co, niech lepiej siedzi cicho jak ta mysz pod tą miotłą, i słucha, co rząd zdecydował zamiast siać szkodliwy zamęt - mamy wszak dość kłopotu bez jego mądrości.
BRAWO BRAWO
rok temu
BRAWO,JEST PAN ZE SWOIMI WYBORCAMI I TO O NICH SIĘ PAN MARTWI,,DZIĘKI WIELKIE..
aaa
rok temu
Nie martw się tak bardzo bo ci żyłka ciachnie. Rząd wie co robi mamy zaufanie. Jak nie będzie wolno to i nie będzie tych wyborów. Uspokój się, bo pewnie jesteś potomkiem poprzednich złodziei.
kazimir
rok temu
Prezydencik takiego miasta ma wykonywać polecenia i już.
pik
rok temu
Cel karła reakcji jest jeden, dalsze rozbijanie narodu pod płaszczykiem patriotyzmu i tyko temu ma służyć.Wybory można powiesić na haku.
koko
rok temu
ija mowie brawo Panie Prezydencie tak trzeba i tak trzymac bo zycie jest tylko jedno!
Danuta
rok temu
Wielki szacunek dla p Prezydenta !A my wszyscy musimy respektowac zalecenia!
Grazyna
rok temu
Brawo! Zreszto i tak wiekrzosc spoleczenstwa nie poszloby do wyborow
iii.
rok temu
na kiedy przesunięcie wyborów koniec epidemii może nastąpić nawet za kilka lat tym bardziej, że berłowirus w Wuchan już się wykluwa
bErUnIFT
dde
rok temu
BRAWO za odwagę!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić