Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Wybory prezydenckie 2020. Tak będzie wyglądać głosowanie w maju

3
Podziel się

Wybory zbliżają się wielkimi krokami, a przygotowania do głosowania korespondencyjnego trwają w najlepsze. Między 4 a 10 maja Polacy otrzymają pakiety wyborcze.

Listonosze muszą dostarczyć kilkadziesiąt milionów pakietów wyborczych w zaledwie 6 dni
Listonosze muszą dostarczyć kilkadziesiąt milionów pakietów wyborczych w zaledwie 6 dni (Getty Images, NurPhoto)
bEDjSCMR

Przy dostarczaniu przesyłek listonoszom będą towarzyszyć kontrolerzy - wszyscy będą mieli pełne ręce roboty. Na pakiety wyborcze czeka ok. 14 milionów gospodarstw. W sumie 25 tysięcy listonoszy dostarczy 30 milionów przesyłek.

Wybory 2020. Jak będą wyglądać wybory prezydenckie w maju 2020?

Nowy szef Poczty Polskiej zdecydował, że każdemu listonoszowi towarzyszyć będzie specjalnie oddelegowana do tego osoba. Jak podaje money.pl, nie musi być to pracownik poczty, a ochotnik, którego zadaniem będzie kontrolowanie, czy pakiet został doręczony.

Listonosze i kontrolerzy, za każdy dostarczony pakiet, dostaną 2 złote. W rozmowie z money.pl, listonosze przyznali, że "każdy zespół jest w stanie dostarczyć od 500 do 600 pakietów dziennie". Biorący w niej udział pracownicy mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości kilku tysięcy złotych.

bEDjSCMT

6 kwietnia ustawa dot. wyborów korespondencyjnych została uchwalona przez Sejm i trafiła do Senatu. Wybory mają się odbyć 10 maja 2020 roku. Ewentualna, druga tura, ma mieć miejsce dwa tygodnie później, tj. 24 maja 2020 roku.

Zobacz także: Wybory 2020. Obóz rządzący poróżniony. "Rozpad rządu możliwy"

bEDjSCMZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDjSCNu
KOMENTARZE
(3)
Sza
rok temu
Może i mają na.pewno i co z tego stopnia zaawansowania wynika że oni coś muszą wiedzieć na temat naszej firmy... a coś trzeba
Obywatel
rok temu
Nie życzę sobie.nie bede brał udziału w takich wyborach.i tak nie ma na kogo głosować.jest ten zdalnie sterowany,Sofia loren po wypadku, homoseksualista,dziennikarz i inni nic nie znaczący ludzie.ja chce na liście Pana Kononowicza.on powiedział szczerze że nie będzie niczego.za to cenie i szanuje.
Bat Chłopski
rok temu
Przekupuja nawet listonoszy naszymi pieniędzmi. To smutne. A ludzie na raka umierają.
bEDjSCNv
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić