o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Wybory prezydenckie: Marek Jakubiak z blisko 150 tysiącami podpisów

46
Podziel się

Do wyścigu o fotel prezydencki zgłosił się kolejny kandydat. Były poseł Marek Jakubiak zebrał blisko 150 tysięcy podpisów poparcia dla swej kandydatury i zamierza w środę przekazać je Państwowej Komisji Wyborczej.

Wybory prezydenckie: Marek Jakubiak z blisko 150 tysiącami podpisów
(WP.PL, WP)
bDXToaMR

Marek Jakubiak został kolejną osobą, która zebrała wymagane 100 tysięcy podpisów za swoim kandydowaniem na urząd prezydenta RP. Tym samym dołącza on do wyścigu wyborczego. Kandydaci mają czas na złożenie wymaganej liczby podpisów do 26 marca.

Marek Jakubiak jest politykiem związanym ze środowiskami konserwatywnymi i narodowymi. W latach 2015-2019 był posłem na Sejm. Najpierw jako członek Kukiz 15', a po odejściu stamtąd jako reprezentant Konfederacji.

W 2018 roku bezskutecznie ubiegał się o urząd prezydenta Warszawy. W ostatnich wyborach parlamentarnych startował z listy Bezpartyjnych Samorządowców, z której również nie uzyskał mandatu. Pod koniec zeszłego roku stworzył własną partię - Federacja dla Rzeczpospolitej.

bDXToaMT

Jakubiak jest przedsiębiorcą i właścicielem firmy Browary Regionalne Jakubiak. Jej najgłośniejszym osiągnięciem było wskrzeszenie i wypromowanie piw z browaru Ciechan, a także kilku innych znanych marek piw, jak Lwówek czy Bojanowo.

Listy wyborcze kandydatów

Spośród 34 komitetów wyborczych, PKW zarejestrowała dotychczas tylko jednego kandydata - prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, który w PKW złożył 180 tys. podpisów.

Wymaganą liczbę podpisów złożyli w PKW też: Małgorzata Kidawa-Błońska (500 tysięcy podpisów), Krzysztof Bosak (300 tysięcy podpisów), Robert Biedroń (285 tysięcy podpisów) oraz Szymon Hołownia (150 tysięcy podpisów).

bDXToaMZ

Pierwsza tura wyborów jest zaplanowana na 10 maja. Jednak z powodu epidemii koronawirusa istnieje szansa, że zostaną one przełożone na jesień. Jak twierdzili dotychczas członkowie PiS, nie ma podstaw, aby przekładać wybory, jednak możliwe, że dalsze szerzenie się COVID-19 doprowadzi do zmiany terminu.

Możliwe jest również przełożenie terminu wyborów, gdyby wszyscy kandydaci wycofali swoje kandydatury. Wówczas marszałek Sejmu byłby zmuszony do zarządzenia nowych wyborów prezydenckich.

Zapytany o taką możliwość na antenie RMF.FM, Jakubiak odpowiedział, że ze wszystkimi decyzjami chce on zaczekać do formalnego zarejestrowania jego kandydatury w PKW.

Zobacz też: Dlaczego PiS nie chce przesunięcia wyborów?

bDXToaNa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDXToaNu
KOMENTARZE
(46)
mar
rok temu
Przynajmniej jest osoba ktora ma jakies pojecie. Dla tego Pana warto iść na wybory. Resztę już znamy... szkoda mówić......
qwer
rok temu
Niestety wazeliny nie brakuje
Bolo
rok temu
Po prostu ustawka !!!
bDXToaNv
Bolo
rok temu
Szybko się uwinął z podpisami,jakoś nie wierzę w te 150 tys. ale i tak to ustawka JK i PAD-a !
szymon
rok temu
zawsze lepszy od dudy
walek
rok temu
Piwa nie piję na Jakubiaka nie za głosuję !Cwaniak i tylko tyle !
Polak
rok temu
im to jest z tymi podpisami tak samo jak z podpisami do KSR. Sami sobie podpisywali
ppp
rok temu
każdy lepsze od Małgoski
taki prototyp
rok temu
Ciekawy kontrkandydat, faktycznie trep, oficer tasiemkowy, zasłużony w LWP,krwiopijca piwowar o niejasnej przeszłości!
wasraw
rok temu
Mój Burek byłby najlepszy , Szczekać lepiej potrafi niż politycy . Łapkę podać potrafi ! Zamerdać ogonkiem ,potrafi .Położyć łapkę zamiast podpisu -potrafi . Dać mu doradców i ministrów jak każdemu prezydentowi i cooo?? Coś jeszcze musi ""umnieć""?? A ile taniej ?? 3 x dziennie spacerek i pełna micha!!
gosc
rok temu
Jak będzie druga tura to ja na Jakubiaka oddam głos.
racz
rok temu
wYTYPOWANY PRZEZ NACZELNIKA NA KONKURENTA dUDY W WYBORACH KTÓE MUSZA SIĘ ODBYC NAWET PO TRUPACH KOMISJI I WYBORCÓW.
Andy
rok temu
Skończyłem z piwem !!!
bDXToaNn
Brawo
rok temu
Człowiek z kasą, nie głupi, z własnym zdaniem. Z pewnością razem z Dudą wejdzie do drugiej tury
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić