o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Wybory w Polsce. Facebook. Zwołują się pod domem Jarosława Kaczyńskiego

886
Podziel się

Dyskusja na temat terminu i sposobu przeprowadzenia wyborów prezydenckich nie ustaje. Politycy i lekarze przerzucają się argumentami na rzecz różnych rozwiązań. Tymczasem na Facebooku zorganizowano wydarzenie, którego treść może budzić spore kontrowersje.

Jarosław Kaczyński w maseczce
Jarosław Kaczyński w maseczce (pOOlishweirdo)
bDYAjiWd

Na Facebooku powstało wydarzenie "Grupowe kaszlenie pod domem Jarosława Kaczyńskiego". Ma ono odbywać się 10 maja, czyli w zaplanowanym dniu wyborów prezydenckich.

Organizatorzy cel wydarzenia opisują krótko: "10 maja robimy nielegalne zgromadzenie aby kaszleć pod domem Jarosława Kaczyńskiego". Jak można się domyśleć, jest to oryginalna, i mocno dyskusyjna, forma protestu przeciw postępowaniu rządu PiS w sprawie wyborów.

bDYAjiWf

Akcja na Facebooku

W krótkim czasie, udział w zgromadzeniu zadeklarowało ponad 6 tysięcy osób, a 37 tysięcy wyraziło zainteresowanie. Jak nie trzeba tłumaczyć, stoi ono w sprzeczności z obowiązującymi w Polsce ograniczeniami epidemicznymi.

Uczestnicy dyskusji na stronie akcji, dość jednoznacznie wyrażają swoją niechęć wobec prezesa PiS. Wielu z nich deklaruje, że zamierza kaszleć zgodnie z kierunkiem wiatru i w specjalnym szyku, aby, potencjalnie, zarazić mieszkającego na warszawskim Żoliborzu Jarosława Kaczyńskiego.

bDYAjiWl

Najprawdopodobniej jednak jest to czysto internetowy żart, których na portalu jest bardzo wiele. Uczestnicy starają się w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie z postępowania władz, które forsują pomysł przeprowadzenia wyborów drogą korespondencyjną, co, według wielu ekspertów, tworzy poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Co z wyborami 2020? Wojciech Maksymowicz o rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYAjiWm

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDYAjiWG
KOMENTARZE
(886)
PRAWDA
rok temu
W ROSJI W ICH DUMIE LEJĄ PO PYSKU I NA OCZACH WIDZÓW TŁUKĄ SIĘ JAK KTOŚ SIĘ NARAZIŁ A U NAS JESZCE NIKT NIE DOSTAŁ PO GĘBIE CHOĆ ZASŁUŻYŁ ZA TO OBNIŻAJĄ DIETY A SZKODA BO NIE JEDEN POWINIEN OBERWAĆ BO KULTURA NIE IDZIE W PARZE Z ROZUMEM!!!!!!!!!!!!!!
Kerman55
rok temu
Jestem przeciwnikiem dzisiejszej władzy. Uczestniczę systematycznie w wyborach. Bardzo jestem ciekaw ilu z tych 46 tys. było na ostatnich wyborach. Może gdyby wszyscy dzisiejsi przeciwnicy pis poszli to nie trzeba byłoby kaszleć. .. Niestety młode pokolenia będą musiały wolność wywalczyć na ulicach bo nie chciało się ruszyć tyłka... Moje pokolenie wywalczyło ją na 30 lat a młodsze ją stracą...
Kerman55
rok temu
Jestem przeciwnikiem dzisiejszej władzy. Uczestniczę systematycznie w wyborach. Bardzo jestem ciekaw ilu z tych 46 tys. było na ostatnich wyborach. Może gdyby wszyscy dzisiejsi przeciwnicy pis poszli to nie trzeba byłoby kaszleć. .. Niestety młode pokolenia będą musiały wolność wywalczyć na ulicach bo nie chciało się ruszyć tyłka. ..
bDYAjiWH
msa
rok temu
pod sztandarem PISu i z glowno dowodzacym PREZESEM Polska obrosnie w sile,ludzie beda zyli dostatnio a degradacji ulegnie glupota w wykonaniu 2 giego sortu.
msa
rok temu
ile glupoty jest w wypowiedziach 2 go sortu.uszczelnijcie maski ,moze uda sie ograniczyc jej wyciek na zewnatrz.
Z KANADY
rok temu
PAN prezes i cale kc piss przeciez raczylo pokazac 10 KWIETNIA "gest lichockiej" WSZYSTKIM (rowniez zwolennikom piss) ,brylowal na placu razem z kc piss, bez masek "przytuleni"do siebie.WIEC AKCJA RODAKOW W WARSZAWIE TO PRZECIEZ TYLKO KOPIA CO KACZYNSKI RACZYL ZROBIC 10 KWIETNIA..
afrykaner
rok temu
napaskudzić przy wejściu.
maks
rok temu
Dziękujcie Bogu, że mamy Jarosława!!!
cezar
rok temu
Czy oni są z rodzin tam gdzie k i e d y ś stało ZOMO??!
hanka
rok temu
Protestować pod domem J.Kaczyńskiego to głupota. Wyraz bezsilności. Skoro tacy dobrzy są, to legalnie się udzielać pod swoimi nazwiskami: uczciwie żyć i pracować.
hanka
rok temu
Gromadzący się pod domem p.Kaczyńskiego dają się komuś sterować. Ludzie niemyślący samodzielnie.
Qura
rok temu
Mam nadzieję, że otrzyma to co mu się należy!!!! Wystarczy tego!
jf.
rok temu
Psy szczekają, a karawana jedzie dalej
bDYAjiWz
prawicowy
rok temu
Zaparkowac dwa samochody strazackie z moczem i przywitac tych lobuzow !!!LAc po lewackich mordach i komunistycznych ,antypolskich pyskach..
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić