Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Wyciek danych z polskiego sklepu internetowego. Przestępcy zdobyli hasła

2
Podziel się

Dane to najcenniejszy towar. Przekonali się o tym kliencie jednego z dużych, polskich sklepów internetowych. Informacje o ich zakupach padły łupem cyberprzestępców.

Wyciek danych z polskiego sklepu internetowego. Przestępcy zdobyli hasła
(CC0)
bETvcsZN

Sklep, który padł ofiarą przestępców, to Cyfrowe.pl, czyli serwis oferujący artykuły z szeroko rozumianej branży fotograficznej. Jego klienci otrzymali mailowo informację od obsługi sklepu, która poinformowała o włamaniu i zakresie utraconych danych.

Jak wynika z nadesłanych informacji, cyberprzestępcy zdobyli loginy (emaile) klientów i ich hasła, a także numery telefonów.

Istnieje ryzyko, że dotyczy to wszystkich klientów i również pozostałych Twoich danych, jak imię, nazwisko, numer telefonu czy adres dostawy zamówienia – ostrzega sklep.

bETvcsZP

Zobacz także: Włamanie w Kościanie. Policja publikuje nagranie i prosi o pomoc

Wrażliwe dane są bezpieczne

Obsługa Cyfrowe.pl zapewnia jednocześnie, że dane dotyczące kart płatniczych czy dowodów osobistych są bezpieczne, ponieważ sklep nigdy ich nie gromadził. W reakcji na włamanie zresetował za to hasła klientów.

Skala włamania jest trudna do oceny – prawdopodobnie wykradziono dane co najmniej kilku tysięcy klientów. Choć na pozór nie dotyczy to danych wrażliwych, niektórzy użytkownicy stosują – co nie jest zalecane! – te same hasła w wielu serwisach. W związku z włamaniem zalecana jest ich bezzwłoczna zmiana.

bETvcsZV

Źródło: https://www.dobreprogramy.pl/Kolejny-polski-sklep-internetowy-okradziony-z-bazy-danych.-Napastnicy-zdobyli-hasla,News,107361.html

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETvctaq
KOMENTARZE
(2)
Absmak
2 lata temu
Najsłabszym elementem ochrony danych nie są systemy, czy programy, lecz ludzie. Proste metody socjotechniczne wystarczą by zdobyć hasło dostępu. Czasem skonfliktowani z pracodacą informatycy robią taki numer niszcząc wiarygodność firmy. Nie ma dobrej ochrony, można tylko minimalizować straty.
uberDev
2 lata temu
nawet poczatkujacy developer wie, ze nie przechowuje sie hasel ale hasla zahashowane. zadnego audytu bezpieczenstwa przed wypuszczeniem servisu live? taki podstawowy blad na pewno bylby wykryty. 0 profesjonalizmu. co za zenada.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić