aktualizacja 

Wygrała walkę o sterylizację

76

Holly Brockwell, 30-letnia dziennikarka z Wielkiej Brytanii, cztery lata walczyła z brytyjską służba zdrowia o zgodę na podwiązanie jajowodów. Zabieg uczynił ją bezpłodną do końca życia.

Wygrała walkę o sterylizację
(Brockwell/Twitter)

Brockwell zawsze deklarowała, że nigdy nie będzie chciała dzieci. Pierwszy raz o sterylizację poprosiła w wieku 26 lat. Usłyszała wówczas od lekarzy, że jest za młoda, by wykonać tę nieodwracalną operację - informuje "Independent" .

Wiele osób sugerowało, że jeśli nie chcę mieć dzieci, nie powinnam uprawiać seksu. To jest tak starym poglądem, że obrosło w pajęczyny. Dlaczego mężczyznom nie zabrania się seksu zamiast wazektomi? – powiedziała Holly Brockwell w rozmowie z „Independent”.

Holly Brockwell jest osobą publiczną. Założyła popularną na Wyspach stronę z gadżetami technologicznymi dla kobiet thegadgetflow.com. Jest aktywna także na serwisach społecznościowych i od początku nie kryje się ze swoimi poglądami. Od czterech lat walczyła nie tylko z brytyjską Narodową Służbą Zdrowia (odpowiednik polskiego NFZ), ale także z falą krytycznych komentarzy.

Niektórzy nie mogą znieść myśli, że kobieta może chcieć kontrolować własne ciało i przyszłość. Widać to w każdej dziedzinie życia, od prawa do aborcji po dyskryminację w pracy – tłumaczyła Brockwell.

Kobieta słyszała krytykę nie tylko od obcych. Uwagi kierowali do niej zarówno lekarze, jak i przyjaciele i rodzina. Czuła się pokrzywdzona, bo jak mówi, ona sama nigdy nie atakowała ludzi zakładających rodziny. Szanuje ich i oczekuje wzajemnego szacunku.

Chciałam widzieć, że kobiety są szanowane i słuchane, gdy proszą o sterylizację – dodała Holly

*Teraz serce internetu w jednej aplikacji. *Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Autor: Olga Mazur

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić