REKLAMA
Odświeżone 21 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski05.12.18 (16:32)

Wyłowili ciało noworodka z przebitą szyją. Nowe fakty

Przeprowadzono sekcję zwłok noworodka, które w czerwcu wyłowiono z Odry w Nowej Soli. Teraz policja ujawniła nowe fakty ws. szokującej zbrodni.
PAP

Dziecko miało przebite gardło. Jak dotąd nie udało się ustalić, kto zabił chłopca, którego ciało było spakowane do torby od wózka wraz z ręcznikami, pieluchą tetrową, nocną koszulą oraz damskimi majtkami.

Są wyniki sekcji zwłok. Z informacji udostępnionych przez śledczych wynika, że Jaś był wcześniakiem, który urodził się w 8. miesiącu ciąży. Zabójca przebił mu gardło ostrym narzędziem, po czym spakował ciało wraz z łożyskiem do worka i wrzucił do Odry. Noworodek miał nieodciętą pępowinę - informuje Fakt.

REKLAMA

Prokuratura nadal próbuje znaleźć matkę nieżyjącego chłopca. Planowane jest przesłuchanie wszystkich ginekologów z powiatu zielonogórskiego, nowosolskiego i okolic. Ok. 120 osób zostanie zwolnionych z tajemnicy lekarskiej, by pomóc wyjaśnić szokującą sprawę.

Noworodek mógł dryfować Odrą przez kilkanaście dni. Torba, w której umieszczono zwłoki jest bowiem nieprzemakalna i nie nasiąknęła wodą - komentuje prokurator Ewa Antonowicz, zastępca prokuratora rejonowego w Nowej Soli.

Wiadomo, że oprócz DNA chłopca zabezpieczono ślad genetyczny jeszcze jednej osoby. Prokuratura wciąż czeka na opinię "najlepszego w Polsce profilera", który ma ustalić portret psychologiczny ewentualnego zabójcy dziecka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij