o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Wyłudziły miliony od członka rodziny. Matka i córka zatrzymane

9
Podziel się

Mieszkanki Białołęki przez kilka lat zwodziły swoich szwagra i wuja. Fałszowały dokumenty i pieczątki, żeby uwiarygodnić "pożyczki".

Wyłudziły miliony od członka rodziny. Matka i córka zatrzymane
(Policja, KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek)
bErLXdWt

Sfingowały proces sądowy. 66-latka i jej 38-letnia córka przez trzy lata oszukiwały szwagra starszej z nich, "pożyczając" od niego pieniądze na nieistniejące postępowanie odszkodowawcze w sprawie wywłaszczonych gruntów.

Wyłudziły w ten sposób prawie 6 milionów złotych. Kobiety w różnych odstępach czasu prosiły o duże sumy w gotówce na "koszty eksploatacyjne i obsługę prawną". Obiecywały, że dostanie pieniądze z powrotem po zakończeniu postępowania.

Okazały mężczyźnie dokumenty, które miały potwierdzać prawo do odszkodowania i inne dokumenty urzędowe potwierdzające toczące się postępowanie - relacjonują policjanci.

bErLXdWv

Mężczyzna nabrał podejrzeń, kiedy nie dotrzymały terminu. Oszustki zapewniały pokrzywdzonego, że w styczniu 2019 r. postępowanie zostanie zakończone. Jednak 60-latek nie otrzymał wtedy ani pożyczonych pieniędzy, ani informacji na temat zakończenia sprawy. Podejrzewając, że został oszukany, zgłosił się na policję.

Matce i córce grozi 10 lat więzienia. W domu kobiet policja znalazła sfałszowane dokumenty, pieczątki urzędowe oraz 30 tys. złotych w gotówce. Nie poinformowano, co się stało z resztą wyłudzonych pieniędzy. Wobec obu kobiet sąd zastosował 3-miesięczny areszt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Rozbito grupę zajmującą się handlem ludźmi
bErLXdWW
KOMENTARZE
(9)
dyean
2 lata temu
powinni aresztować wuja..... za głupotę hahahahaha ..chytrcy dwa razy traci
janusz
2 lata temu
widać za dużo miał jak dawał!
Jarus
2 lata temu
Jarek
bErLXdWX
ueheheh
2 lata temu
Cos ten artykul w ciemie bity. Gosciu szasta milionami,dal sie zrobic jak dzieciak. Zamiast wynajac najlepszych prawnikow w kraju,Pozostawil sprawe,ludzia bez pojecia.:))). uehehehehhehe
afrykaner
2 lata temu
Rydzyk wyłudził więcej i ma się dobrze,nikogo nie ukarali za przekręty z książeczkami mieszkaniowymi,ile wyłudziła mafia Hajki Grunbaun?
Maria.
2 lata temu
6 milionów zł--wyłudzono od faceta??? Kto to ma tak dużo forsy. ??? To pomyłka może 6 tys. zł Facet byłby taki głupi???
Smylaaka
2 lata temu
"Mieszkanki Białołęki przez kilka lat zwodziły swoich szwagra i wuja." a kilka zdań niżej : "66-latka i jej 38-letnia córka przez trzy lata oszukiwały szwagra starszej z nich, "pożyczając" od niego pieniądze na nieistniejące postępowanie odszkodowawcze w sprawie wywłaszczonych gruntów." Smykla "redaktorko" to oszukali jedną czy 2 osoby???
Kajtek
2 lata temu
Fiu, fiu......gdzie znaleźć szwagra co ma taką kasę, i uczciwie zarobioną?
saffa
2 lata temu
bogaci tracą 2 razy-mieli 6 milionów a nie mają nic....hehehe
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić