Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Wyłudziły miliony od członka rodziny. Matka i córka zatrzymane

12

Mieszkanki Białołęki przez kilka lat zwodziły swoich szwagra i wuja. Fałszowały dokumenty i pieczątki, żeby uwiarygodnić "pożyczki".

Wyłudziły miliony od członka rodziny. Matka i córka zatrzymane
(Policja, KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek)

Sfingowały proces sądowy. 66-latka i jej 38-letnia córka przez trzy lata oszukiwały szwagra starszej z nich, "pożyczając" od niego pieniądze na nieistniejące postępowanie odszkodowawcze w sprawie wywłaszczonych gruntów.

Wyłudziły w ten sposób prawie 6 milionów złotych. Kobiety w różnych odstępach czasu prosiły o duże sumy w gotówce na "koszty eksploatacyjne i obsługę prawną". Obiecywały, że dostanie pieniądze z powrotem po zakończeniu postępowania.

Okazały mężczyźnie dokumenty, które miały potwierdzać prawo do odszkodowania i inne dokumenty urzędowe potwierdzające toczące się postępowanie - relacjonują policjanci.

Mężczyzna nabrał podejrzeń, kiedy nie dotrzymały terminu. Oszustki zapewniały pokrzywdzonego, że w styczniu 2019 r. postępowanie zostanie zakończone. Jednak 60-latek nie otrzymał wtedy ani pożyczonych pieniędzy, ani informacji na temat zakończenia sprawy. Podejrzewając, że został oszukany, zgłosił się na policję.

Matce i córce grozi 10 lat więzienia. W domu kobiet policja znalazła sfałszowane dokumenty, pieczątki urzędowe oraz 30 tys. złotych w gotówce. Nie poinformowano, co się stało z resztą wyłudzonych pieniędzy. Wobec obu kobiet sąd zastosował 3-miesięczny areszt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Rozbito grupę zajmującą się handlem ludźmi
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić