Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Wyniki wyborów. Koalicja Obywatelska traciła głosy przez własne logo

1000
Podziel się

Wyniki wyborów są znakomite dla PiS. Głosowanie nie potoczyło się natomiast po myśli Koalicji Obywatelskiej (KO). Według internautów część głosów w wyborach Koalicja Obywatelska straciła niejako na własne życzenie. Wszystko przez logo.

wybory 2019 koalicja obywatelska
wybory 2019 koalicja obywatelska (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)
bEJLvqBh

Wyborcy skreślali logo KO. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia kart do głosowania, na których widać, że głosujący mylili kratkę do głosowania z przypominającym ją logiem Koalicji Obywatelskiej.

Logo jest rzeczywiście podobne. Tak samo jak kratka do głosowania, ma formę kwadratu. Nie jest jednak puste w środku, poza tym jest usytuowane tuż pod logiem PiS, co wydaje się dość jasno sugerować, że pole do głosowania znajduje się gdzie indziej.

A jednak – część osób to zmyliło. Rafał Mundry opublikował na Twitterze zdjęcie kart do głosowania z okręgu nr 8 we Wrocławiu, na których widać skreślone logo Koalicji Obywatelskiej. Inny użytkownik stwierdził, że podobna sytuacja miała miejsce w Tczewie. Na dowód także opublikował zdjęcie.

bEJLvqBj

Zobacz też: Leszek Miller o sondażowych wynikach: cztery fakty są pewne

Tak oddany głos jest nieważny. Część internautów dziwi się, że ktoś mógł pomylić kratkę do głosowania z logiem, bo mimo wszystko wydaje się jasne, gdzie należy postawić krzyżyk. Inni zastanawiają się, ile głosów Koalicja Obywatelska w ten sposób straciła. Bo tak oddany głos jest nieważny. Aby głos się liczył, należy postawić co najmniej dwie przecinające się linie w pustej kratce, która znajduje się na lewo od nazwiska kandydata.

Wybory wygrało PiS. Nawet gdyby nie incydentalne pomyłki z logiem, wynik Koalicji Obywatelskiej najprawdopodobniej nie byłby dużo lepszy. Według danych z 82,41 proc. obwodowych komisji wyborczych KO dostała 33,90 głosów w wyborach do Senatu, a PiS – 45,79 proc. Z kolei w wyborach do Sejmu, po zliczeniu głosów z 91 proc. obwodowych komisji wyborczych, PiS zdobyło 44,57 proc. głosów, KO natomiast 26,65 proc.

bEJLvqBp
Zobacz także:

Najsłynniejsze internetowe wpadki polityków. Pamiętasz je?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJLvqBK
KOMENTARZE
(1000)
@1955
2 lata temu
Shetynie to bardziej pasuje berecik z antenka i gumofilce i jakas kufajeczka papierosik w zebach niz garnitur i krawat oraz te cale salony trzeba umiec sie w nich poruszac a jemu brak elokwencji dobry jest natomiast aby przywalic rzadzacym zapominajac o wyczynach swoich kolegow
To
2 lata temu
Ko
Glogauer
2 lata temu
Taki elektorat...
bEJLvqBL
Dana
2 lata temu
Znowu wykazali. Sie. Pycha oraz. Pogarda Dla Wyborców
Warszawiak ro...
2 lata temu
No nie wierzę, że wielkomiejska inteligencja w pierwszym pokoleniu jest tak głupia, że nie potrafi odnaleźć kwadracika do głosowania :-)
zzzz
2 lata temu
To są nieważne głosy na kandydatów PiSu, a nie Koalicji
Fiona
2 lata temu
Shrektyna, prosilam cie tyle razy, zostaw polityke, bo tylko psujesz powietrze... daj sie wykazac innym, ale ty nie, uparty, tylko wladza i wladza... no to teraz rzadz... przeciez ty chlopie nie masz pomyslu jak sniadanie zrobic, a co dopiero na rzadzenie krajem.
???
2 lata temu
a może te osoby zrobiły to z premedytacją? np. do sejmu głosowali na korwina do senatu nie mieli na kogo to tak skreślili.
Dzidzia
2 lata temu
Ta intelektualna elita nie wiedziała gdzie krzyżyk postawić? Panie Stuhr, to jak to jest ?
hahaha
2 lata temu
Cóż widać inteligencję głosujących na KO :)
Polak
2 lata temu
Trzy głosy na krzyż to przez schetyne ja już patrzeć nie mogę na tego kolesia
prawda
2 lata temu
To przez Schetyna opozycja przegrała wybory. Schetyna musi odejść bo przynosi wstyd dla opozycji
D
2 lata temu
Hmm to wychodzi na to, że jednak spora część wyborców ko jest niedorozwinięta :D
bEJLvqBD
xcv
2 lata temu
Ale beka :D A mówią, że to wyborcy PiS są ograniczeni umysłowo.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić