REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski14.10.19 (10:17)

Wyniki wyborów. Koalicja Obywatelska traciła głosy przez własne logo

Wyniki wyborów są znakomite dla PiS. Głosowanie nie potoczyło się natomiast po myśli Koalicji Obywatelskiej (KO). Według internautów część głosów w wyborach Koalicja Obywatelska straciła niejako na własne życzenie. Wszystko przez logo.
JACEK DOMINSKI/REPORTER / East News

Wyborcy skreślali logo KO. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia kart do głosowania, na których widać, że głosujący mylili kratkę do głosowania z przypominającym ją logiem Koalicji Obywatelskiej.

Logo jest rzeczywiście podobne. Tak samo jak kratka do głosowania, ma formę kwadratu. Nie jest jednak puste w środku, poza tym jest usytuowane tuż pod logiem PiS, co wydaje się dość jasno sugerować, że pole do głosowania znajduje się gdzie indziej.

REKLAMA

A jednak – część osób to zmyliło. Rafał Mundry opublikował na Twitterze zdjęcie kart do głosowania z okręgu nr 8 we Wrocławiu, na których widać skreślone logo Koalicji Obywatelskiej. Inny użytkownik stwierdził, że podobna sytuacja miała miejsce w Tczewie. Na dowód także opublikował zdjęcie.

Zobacz też: Leszek Miller o sondażowych wynikach: cztery fakty są pewne

Tak oddany głos jest nieważny. Część internautów dziwi się, że ktoś mógł pomylić kratkę do głosowania z logiem, bo mimo wszystko wydaje się jasne, gdzie należy postawić krzyżyk. Inni zastanawiają się, ile głosów Koalicja Obywatelska w ten sposób straciła. Bo tak oddany głos jest nieważny. Aby głos się liczył, należy postawić co najmniej dwie przecinające się linie w pustej kratce, która znajduje się na lewo od nazwiska kandydata.

Wybory wygrało PiS. Nawet gdyby nie incydentalne pomyłki z logiem, wynik Koalicji Obywatelskiej najprawdopodobniej nie byłby dużo lepszy. Według danych z 82,41 proc. obwodowych komisji wyborczych KO dostała 33,90 głosów w wyborach do Senatu, a PiS – 45,79 proc. Z kolei w wyborach do Sejmu, po zliczeniu głosów z 91 proc. obwodowych komisji wyborczych, PiS zdobyło 44,57 proc. głosów, KO natomiast 26,65 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij