Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Wywiad USA potwierdził. Sygnał o ataku na Amerykanów w Niemczech

107
Podziel się

Służby USA otrzymały ostrzeżenie przed atakiem w Niemczech. Według źródła jordański ekstremista będzie chciał zaatakować amerykańskich żołnierzy stacjonujących u naszych zachodnich sąsiadów. Amerykanie apelują o czujność.

Wywiad USA potwierdził. Sygnał o ataku na Amerykanów w Niemczech
(PAP, EPA/FILIP SINGER)
bCPwxsHV

Żołnierze USA zostali ostrzeżeni przed atakiem terrorystycznym. Służby wywiadowcze Stanów Zjednoczonych potwierdziły otrzymanie informacji o potencjalnym zamachu na personel stacjonujący w Niemczech. Amerykanów ostrzegła "strona trzecia".

Źródło informacji podało, że atak zostanie przeprowadzony przez niezidentyfikowanego jordańskiego ekstremistę znajdującego się obecnie w Niemczech w pobliżu niesprecyzowanej bazy wojskowej - napisał oficer wywiadu, który otrzymał ostrzeżenie.

Wytypowano dwa prawdopodobne cele zamachu w Niemczech. Jednym jest baza wojskowa w Dulmen w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Drugi to amerykańska baza w Grafenwohr w Bawarii. Niemcy przyjmują najwięcej żołnierzy USA z całej Europy, w tej chwili przebywa tam ponad 38 tys. Amerykanów.

bCPwxsHX

Zobacz też: Żubry kontra wilki. Moment nocnego ataku

Co wiemy o potencjalnym zamachowcu na siły USA w Niemczech?

Jordańczyk został opisany jako lojalista wobec jordańskiego króla. Niedawno deklarował gotowość zabicia amerykańskich żołnierzy w Niemczech - informuje notatka oficera wywiadu.

US Army Europe potwierdziło, że zidentyfikowało potencjalne zagrożenie. Amerykańskie służby miały zbadać sprawę w nocy z niedzieli na poniedziałek. Nie stwierdzono bezpośredniego zagrożenia, jednak Stany Zjednoczone przypominają swoim żołnierzom, żeby zachowali czujność - informuje "Newsweek".

bCPwxsId

Notatka była "raportem z miejsca”, czyli niezweryfikowanym ostrzeżeniem dla dowódców i personelu na temat potencjalnego zagrożenia terrorystycznego i innych anomalii - tłumaczy US Army Europe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCPwxsIy
KOMENTARZE
(107)
col. Greg
7 miesięcy temu
albo pijany oficer, albo pijany dziennikarz.
Polak
7 miesięcy temu
Powoli uchodźcy zaczynają robić swoje ...I po co było ich przyjmować
Andrzej
7 miesięcy temu
Niemcy sprowadziły na swój teren mnóstwo arabów, już jest ruch wstrzymywany jak się modlą na nemieckich jeszcze ulicach ,to początek końca demokracji w Niemczech i nastanie szariatów.
bCPwxsIz
Leszek
7 miesięcy temu
No to teraz terrorysta będzie ostrożniejszy i zaatakuje w innym miejscu niż wytypowane. Czy takie informacje powinno się publikować?
wgw
7 miesięcy temu
To wszystko nie jest przypadkowe. Sciemy sprzedawac niedorozwojom.
Najnowsze komentarze (107)
szary wilk
7 miesięcy temu
Yankee go home, tam wam nikt krzywdy nie zrobi.Sami sie powybijacvie :D
jędrek
7 miesięcy temu
ORMO CZUWA
____________
7 miesięcy temu
I komuś podoba się , ze islamista szykuje zamach ? Tyle polubien. To społeczenstwo jest chore. Masowa emigracja doprowadza do wzrostu przestępczosci. I tylko tego.
XX1
7 miesięcy temu
Czy zalecono żołnierzom przydzielenie ochrony? Najlepiej poprosić o ochroniarzy z Polski, na pewno emeryci by chcieli parę groszy dorobić
Polak
7 miesięcy temu
A ilu samotnych wilków nie rozpoznali? Tam już mieszkają tysiące imigrantów, a nikt nie wie kim są, co mają w głowach, czy nie są bojownikami, ekstremistami. Oni im mogą zrobić krwawą łaźnię, bo Merkel kazała ich przyjmować do pracy, a dzięki temu są wszędzie: w pakowalni jedzenia, filtrach wody pitnej, jako kierowcy, w obsłudze metra, jak sprzątacze. To nie trudno wyłączyć monitoring i wnieść kanister czy zatruć wodę jak się ma zryty beret.
Gebbels
7 miesięcy temu
Achtung ! , ....Jordańczyk miał podrzucić dwie pytany zarażone HIV , co imię Alliego dają bez gumy
Skynet
7 miesięcy temu
Coś podobnego się wydarzyło w czasach prezydentury Ronalda Reagana.Zamach na dyskotekę pełną amerykańskich żołnierzy w Berlinie zachodnim wykonany w ramach zemsty na USA z rozkazu dyktatora Kadafiego.
1974
7 miesięcy temu
A ja słyszałam że nie jakiś Jordańczyk ma przeprowadzić atak,tylko terrorysta z maleńkiej wyspy (Pikczu Pikczu) na oceanie Spokojnym,ale jest w trakcie zbierania funduszy na bilet do Niemiec.
bCPwxsIr
Coco
7 miesięcy temu
U merkel to wiecej przybyszów niż dojczlandow to nie wiem w czym problem
Xxxx
7 miesięcy temu
Fake news jak dla mnie i tworzenie podłoża do kolejnego morderstwa/zamachu/ataku rakietowego/likwidacji zwał jak zwał niewygodnego człowieka niekoniecznie terrorysty.
Rem
7 miesięcy temu
A ja to czytałem... Prawie jak pelikan... muszę coś zmienić w swoim życiu... przestać odwiedzać tę stronę?
cxzas
7 miesięcy temu
Co to kogo obchodzi Jesteśmy państwem dobrobytu a Co z ludźmi chorymi żyjącymi z zasiłków stałych np? Zbyt mala populacja ? Zbyt mały elektorat? To dlatego 600 zł mcznie musi im starczyć?
Nick
7 miesięcy temu
To fejk. Jordania jest sojusznikiem USA na Bliskim Wschodzie
Tomek
7 miesięcy temu
Za zdjęcia wynika, że nadjeżdża czołgiem. Niebezpieczny przeciwnik.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić